MENU

Forum - zakładanie i czekanie na proteze

zakładanie i czekanie na proteze

zakładanie i czekanie na proteze

witam !

od pewnego czasu zastanawiam sie czy nie założyć siebie protezy ponieważ moje oko jest po wielu operacjach i to niektórych nie udanych  Niezdecydowanie cały czas jest czerwone ucieka w w lewą strone i  wydziela sie z niego nie przyjemna wydzielina ... 

 

chciałam sie dowiedziec:

jak długo trzeba czekac po usunięciu gałki ocznej do wstawienia epiprotezy ? ( bo tak to sie nazywa tak?) 

czy epiproteze trzeba wyjmowac i przeczyszczać czy ona jest na stałe? 

i czy sam zabieg usuwania gałki ocznej boli ?

z góry dziekuje za odpowiedzi Ĺ�miech

pozdrawiam Poca�unek

zakładanie i czekanie na proteze

Bardzo Cię proszę przeszukaj dział PROTEZY, tam naprawdę są wszystkie informacje na zadane przez Ciebie pytania.

Pozdrawiam 

zakładanie i czekanie na proteze

Hej limonka ja mam dziecko pięcio letnie po usunięciu gałki ocznej ima epiproteze my już w tym roku mamy ją drugą bo bo mała cały czas rośnie.Zależy to od dobrania  właściwej epi.Z tego co ja wiem to protezy wstawia się po zagojeniu oczodołu więc może to być nawet koło tygodnia jak jest wszystko wpożądku.Córka miała dopiero pierwszą po 5miesiącach bo miała radioterapie.Nasza  pielęgnacja polega na przemywaniu solą fizjologiczną i oczywiście wkrapianiu sztucznych łez aby oko było wilgotne a proteze wyciągamy średnio co dwa tygodnie i dokładnie przemywamy cały oczoduł i wkładamy epi spowrotem kwestia 15minut.Może to strasznie wygląda ale do wszystkiego można się przyzwyczaić no i polubić. Bo takie to nasze życie. Pozdrawiam ciepło.

zakładanie i czekanie na proteze

Po enukleacji ( usunięciu) oka, protezę wkłada się zazwyczaj po ok 3-5 tyg, sprawa indywidualna. natomiast jeśli chodzi o implant, to jest wszczepiany od razu po usunięciu oka, czeka się na wygojenie oczodołu od 5 do 8 tygodni ( ale nosi się wtedy konformer, taka nakładka) i wtedy wykonuje się epiprotezę.

 

Usunięcie oka nie boli, gdyż przeprowadzane jest w narkozie. Jesli decydujesz się na implant, to wtedy masz epiprotezę, jeśli nie - to pozostaje sama proteza.

Tak, epiprotezę jak i protezę nalezy od czasu do czasu przemyć. 

zakładanie i czekanie na proteze

dziekuje bardzo :)

a czym rózni sie epiproteza od protezy ??

 wiem , wiem ze duzo jest napisane w innych forach o protezach ale w wiekaszości czesto jest zmieniany temat i nie mozna sie wszytskigo dowiedziec ...

 

zakładanie i czekanie na proteze

epiproteze zaklada sie na wlasne oko bez poczucia swiatla i oczywiscie galka musi byc duzo mniejsza od zdrowej lub gdy ma sie wszczepiony implant a proteze wtedy gdy nie ma sie jednego oczka i oczodolu nie wypelnia implant