MENU

Forum - FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych "implantowców" :)

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych "implantowców" :)

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Znalazłam na youtube kanał "jednego z nas", męzczyzny z USA, który obecnie nosi protezę oka.

Wydaje mi się, że w Polsce wygląda to właściwie tak samo, być może lekarze z USA  mają większe doświadczenie.

 

TUTAJ filmik w 3 dni po usunięciu jego gałki ocznej, miał nowotwór, od razu wszczepiono mu implant, co widać na kolejnym video 9 dni poźniej, gdzie widać konformer nałożony na implant .

TUTAJ widać implant 20 dni po zabiegu usunięcia oka i implantacji pierwotnej. Wygląda to pięknie, według mnie.

 

A TUTAJ ten sam mężczyzna, ma wykonywaną swoją pierwszą epiprotezkę. Proszę zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest wykonywana.

 

TUTAJ zademonstrował, jak się wyciąga i wkłada epiprotezę.

 

A TUTAJ ruchy implantu z epiprotezą. Myślę, że nie ma powodu by wątpić, iż mogą zrobić dokładnie to samo w Polsce. Ja miałam ruchomość implantu dokładnie taką samą, z tym, że był on za płytko wszczepiony.

 

 

 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

E, teraz to już w ogóle nie wiem co robić. Wydawała mi się że epi będzie się ruszać identycznie jak drugie oko. 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Nie, z pewnością nie będzie się ruszać identycznie, w końcu to nie jest normalne oko.

Najlepiej, jak poprosisz kogoś z tu zebranych, a mających implant i epi, aby wysłał Ci jakiś filmik z ruchem oka.

Ty przynajmniej już wiesz, jaki może być efekt, nam tego nikt nie pokazał, nie objaśnił, nie powiedział, wszystkiego dowiadywaliśmy się sami.  

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

No cóż, właśnie brakuje takich rzeczy.

Efekt nie jest zbyt zadowalający, 

A czy ktoś z zebranych posiada epi na własnym oku?

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Obejrzałam filmiki. Też mam protezę po usunięciu oka z powodu nowotworu i wydaje mi się z tego co widzę, że proteza jest identyczna do tej co na filmie, ten sam materiał, struktura. No i ruchomość też podobna, więc nie ma raczej co wątpić, że w Polsce można JUŻ taką protezę dostać. Tylko wykonawcy są niestety nie pochodzenia polskiego.

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

na to wychodzi, że masz szklaną, a tamten Pan robi akrylową.

 

Re: FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych


Kornelia:

na to wychodzi, że masz szklaną, a tamten Pan robi akrylową.

 

 Nie wsłuchałam się, ale podobna do szklanej wizualnie. Jeśli ma akrylową to rzeczywiście wierzyć się nie chce, że takie robią, bo u nas te "akryle" takie duże, ciężkie i matowe są.

Re: Re: FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych


Zuzik:

Kornelia:

na to wychodzi, że masz szklaną, a tamten Pan robi akrylową.

 

Nie wsłuchałam się, ale podobna do szklanej wizualnie. Jeśli ma akrylową to rzeczywiście wierzyć się nie chce, że takie robią, bo u nas te "akryle" takie duże, ciężkie i matowe są.

 

 A mam wyjąć oko i pokazać Ci? Ĺ�miech

Nie mam ciężkiej, ani matowej :) 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Filmiki rewelka !   Moja epi na wlasnym oku rusza sie tak samo. Na boki ruchliwosc jest o wiele lepsza niz góra-dół.  Na filmiku ogladamy nowa epi  a nasze juz dlugo uzywane matowieja traca gladkosc nawet przez zapuszczane krople.   Nigdy nie bedzie pelnej ruchliwosci i zawsze pod wieczor widac roznice wielkosci zrenic.  Ja mam ciemno brazowe oczy wiec u mnie az tak nie widac gorzej z tym jak ktos ma jasna teczowke. 

 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Chrzanić to :) Ruso sie, cy nie ruso, zawsze to jakieś oko:) Cieszmy się z tego , co mamy :)

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Ja już zwątpiłem, całe życie walczę przed wszystkim z zezem, a tu dostałbym dwa, w zależności od strony w którym mam oko.

 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

 http://www.youtube.com/watch?v=AsQqh9X5b3I&feature=related

tu wygląda dość interesująco, z tym że nie za bardzo widać ruchów, za dużo mruga 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Kornelio - czy ja napisałam, że ty masz ciężką, matową i dużą epiprotezę? Nawet nie wiedziałam, że masz taką, skoro w pierwszym poście napisałaś, że "wydaje Ci się, że w Polsce wygląda to tak samo". Wywnioskowałm, z tego że nikt takiej u nas nie ma a na podstawie własnego dośw. z protezą akrylową mogę jedynie stwierdzić, że jest taka jak napisałam. To tyle i nie miałam nic złego na myśli odnośnie Twojej wypowiedzi i tym bardziej wyglądu. Perskie oko

 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Zuziku droga, ależ ja nie w tym tonie napisałam :) Chciałam tylko zaznaczyć, że i do akrylowej można się przyłożyć, by była piękna i błyszcząca :)

Ja już chyba mam taki sposób bycia, że czasem jestem odbierana inaczej  ehhh. To miało być żartem. 

Re: FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych


PawelL1988:

Ja już zwątpiłem, całe życie walczę przed wszystkim z zezem, a tu dostałbym dwa, w zależności od strony w którym mam oko.

 

Moim zdaniem, póki Twoje oko jest w miarę dobre i nie wygląda na mniejsze, ani czerwone, itd. - wolałabym je zostawić. Na enukleację zawsze masz czas.

 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Tu zobaczcie jakie cuda

http://www.youtube.com/watch?v=XXtJTNkPwNs&feature=related 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Pawel przepraszam z gory jesli gdzies to pisales a ja nie doczytalam

Ty z powodu zeza chcesz usuwac oko?A nie mozesz zrobic jakiejs korekty? 

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

http://jednooczni.org/forum/powitania/topic,630.html

 

tutaj opisałem swój przypadek plus foto oka. Ogólnie jednak zrezygnuje, 

Najlepiej jakby udało się wszczepić źrenice jakąś, żeby wyglądało w miarę normalnie, zlikwidować zeza, to że jest mniejsze jakoś nie specjalnie widać. Chociaż widzę że one samo potrafi się ruszać w pionie, kiedy zdrowe oko stoi normalnie. ale to chyba nie jest jakaś tragedia.