MENU

Forum - Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Witam Wszystkich bardzo serdecznie:)

Czy może ktoś z Was mógłby coś napisać o Ośrodku w Nałęczowie?

Mój mąż będzię miał tam wykonywaną implantację pierwotną przez dr Haszcza. Może ktoś z Was tam był i może sie wypowiedziedzieć. 

Pozdrawiam Magda 

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Witam ja tez mialam implantacje u dr Haszcza  i to tez byla implantacja pierwotna  twoj maz jest w bardzo dobrych rekach to swietny lekarz  nie macie sie co martwic:c:) napewno bedzie oki tylko ze takie implantacje dr Haszcz przeprowadza w Lublinie bezplatnie  a z tego co pamietam to chyba klinika w Naleczowie jest prywatna wiec obylo by sie bez kosztow pozdro

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Dziekuję Ci Asula za odp. 

Sama przez to przechodziłaś wiec mnie rozumiesz:)  Mój mąż miał mieć implantację w Lublinie, jednak z braku implantów czy limitów już sama do końca nie wiem zaproponował Nałęczów w tym samym terminie i również bezpłatnie zrefunduje to NFZ.

W środę operacja, a możesz mi Asia jeszcze napisać czy długo lezałaś w szpitalu? 

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Ja jadę 18 marca do Lublina, więc też może się dowiem co nieco, kiedy co i jak. Mogłabym i w Nałęczowie, nie mam nic przeciwko :)

 

Z tego co pamiętam , wszyscy leżący w Lublinie byli tam po kilka dni, ale to pewnie zależy, jak szybko zrobią operację, w Nałęczowie może też być inaczej,

Czyli wygląda na to, że w środę zabieg macie w Nałęczowie, a ja dzień później będę w Lublinie :) Pan Doktor sam dziś do mnie zadzwonił - to jest podejście!

 

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Dokładnie tak w środę mamy być w Nałęczowie i jeżeleli nic się nie zmieni to w środę ma być operacja. 3majcie kciuki żeby wszystko było dobrze:) Pozdrawiam

 

Jak już wrócimy do domu to napiszę jak było...

Magda 

Re: Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka


cichyHC:

Witam Wszystkich bardzo serdecznie:)

Czy może ktoś z Was mógłby coś napisać o Ośrodku w Nałęczowie?

Mój mąż będzię miał tam wykonywaną implantację pierwotną przez dr Haszcza. Może ktoś z Was tam był i może sie wypowiedziedzieć. 

Pozdrawiam Magda 

 

Cześć,

"w rękach" Doktora Haszcza jesteście naprawdę bezpieczni - to świetny specjalista.

Asiula - co u Ciebie, jak się goi oczko po implantacji?

Pozdrawiam :)

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Ja mialam zabieg w czwartek a w poniedzialek juz bylam w domu:) u mnie wszystko sie swietnie goi tzn juz sie chyba wygoilo mam juz 2 epi naprawde w porownaniu z tym co bylo przed operacja jest o 3 nieba lepiej:) pozdro

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Witam czy powie mi ktoś co to jest implantacja pierwotna  i kto ją może mieć?

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Implantacja pierwotna to taka;usuniecie galki ocznej i wszczepienie impalntu wykonuje sie takie zabiegi wtedy gdy masz np mala galke oczna wiesz brzydko to wyglada i bez poczucia swiatla czasem takiej galce towarzyszy bol wtedy sie wykonuje takie zabiegi ale powiem na swoim przykladzie bo ja mialam taki zabieg mialam mala brzydka galke ale mnie nie bolala ten zabieg mial na celu poprawic wyglad kosmetyczny i na taki implant po jakis 2 lub 3 tygodniach zaklada sie epiproteze czyli nakladke imitujaca oko najpierw jest 1 modelujaca potem 2 modelujaca i na koniec 3 ostateczna pozdrawiam

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Witam serdecznie i dzięki za odpowiedz.W moim przypadku niema oka ,nosze protezę którą miałem robioną w Łodzi czy umnie implant by coś zmienił?Czy wogóle jest możliwe wszczepienie inplantu bo moje oko nie wygląda za ciekawie,chociaż nosze proteze już 15 lat.

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Witam wszystkich:)

My już jesteśmy w domku:) Maż miał operację w środę wieczorem a w czwartek po południu wyruszylismy w długą drogę do domu... Bylismy zszokowani że tak szybko możemy wracać, jednak zapewniono nas w Nałęczowie, że z medycznego punku widzenia nie ma żadnych przeciwskazań.

Od początku....

Ośrodek jest pieknie położony zakwaterowani byliśmy w Sanatorium Książę Józef świetną wiadomośćia było to, że będziemy w jednym pokoju:) Warunki bardzo fajne pokój 2 os z łazienka tv bardzo przyjemnie.

Maż o godz. 14 poproszony został na badanie okulistyczne po nim czekaliśmy w pokoju na operacje która odyła sie wieczorem. Po operacji mąż był już wybudzony słaby (po narkozie i całym dniu przymusowej głodówki) noc mieliśmy raczej nie przespaną z emocji no i oczywiście ze wzgledów pooperacyjnych. Mąż nie wymiotował zjadł rano śniadanie w nocy wział jedna tabletke przeciwbolowa ogólnie wszystko OK bol odczuwa gdy otwiera zdrowe oko ale mowi, ze wszystko do zniesienia.

No więć tak to wyglada na dwa dni po operacji....

 Pozdrawiam Magda 

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Bardzo sie cieszę, że wszystko przebiegło bez komplikacji. Zresztą pisałem już wcześniej o tym, że w "rękach" Doktora Haszcza jesteście całkowicie bezpieczni. Jest On powszechnie znany w całej Polsce z niesamowitej precyzji podczas operowania oczu. Ja także w styczniu tego roku przeszedłem zabieg implantacji - miał on jednak miejsce w klinice na Chmielnej. Operatorem był wspomniany wcześniej dr Haszcz. Zobaczycie, że wszystko będzie OK.

Pozdrawiam i życzę zdrowia - skąd jesteście?

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Jesteśmy z Elbląga jeśli dobrze odczytuję twój login ddarass82 (Darek rocznik '82) to powiem Ci, że mój mąż również ma na imie Darek i jest z rocznika '82 :D

pozdrawiam Magda 

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

No proszę, jaki mamy zbieg okoliczności - prawidłowo odczytałaś mój login - mam na imię Dariusz i mam 28 lat, czyli urodziłem się w 1982 roku. Co więcej moja dziewczyna (co prawda, jeszcze nie żona), też ma na imię Magda!

Pozdrawiam gorąco. W samym Elblągu bywam czasami, ponieważ mam tam rodzinę :)

PS: zawsze powtarzam, że Darki to "fajne" chłopaki a Magdy, to "fajne" patrnerki Darków :D

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

:)) dokładnie tak jest! to również moje powiedzonko, że "Darki to fajne chłopaki" 

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Powiedzcie mi proszę jak wygląda załatwianie operacji implantacji w Nałęczowie. W listopadzie byłam na wstępnej wizycie u dr Haszcza w Lublinie. Dowiedziałam się że można to zrobić tam w ramach NFZ, chciał mi dać nr telefonu ale z nadmiaru wrażeń nie wzięłam go ani nie zapytałam jak się tam zgłosić.

 

Czy może wiecie czy potrzebne jest skierowanie, jakieś badani? Chciałabym sobie ustawić termin operacji na początek lipca, jest sporo czasu więc mam nadzieję że znajdzie się takowy.Pewnie dobrze byłoby wybrać się znowu do dra Haszcza, i tak pewnie zrobię ale to na początku lutego a po prostu szkoda czasu.

Jeśłi coś wiecie to napiszcie :)

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Vivian, z tego co wiem, to w zaleznosci od tego, jak stoja z limitami - operacja moze byc w Lublinie, albo w Naleczowie. Moze tez stopien trudnosci i przewidywany czas pozostania w szpitalu po operacji ma znaczenie.

Jesli chodzi o zalatwienie tego w ramach NFZ, to mysle, ze jezeli u doktora bylas, ale nie byla to wizyta wstepna przed operacja, to bedziesz musiala pojechac, zeby Cie jeszcze raz Doktor obejrzal i wciagnal na liste.

Nie bylabym tak optymistyczna co do lipca, bo niektorzy czekali znacznie dluzej, ale wszystko zalezy od Twojego szczescia - moze akurat sie uda do tego czasu.

Najlepiej zadzwon do Doktora, bo o ile sie orientuje jak to zalatwic w Lublinie, tak z Naleczowem, to wiem, ze juz doktor sam tam kieruje.

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Witaj vivian darkbloom

nie wiem jakich dokładnie informacji oczekujesz dlatego napisałem do ciebie na gg, i jeżeli masz jakieś pytania to pisz....

odnośnie samej operacji jest ona przeprowadzana pod pełnym znieczuleniem (czyli cała zabawa cię ominie), będzie zapewne trwała około godzinny (moja trwała ponad półtora - taki przypadek). Po operacji trochę pobolewa, jednak kilka tabletek przeciwbólowych i po sprawie. Tydzień po operacji kontrola w Nałęczowie (u mnie wszystko się ładnie goi).

Obecnie nic nie boli i można już w miarę normalnie funkcjonować (z zachwianiem ostrożności).  Osobiście jestem zadowolony tym bardziej, iż miałem uszkodzone mięśnie dlatego była możliwość nie przyjęcia się implantu.

Zarówno ja jak i mój współlokator z Nałęczowa, który również miał usuwaną gałkę z wszczepianiem implantu nie mamy żadnych komplikacji, dlatego ze swojego miejsca mogę śmiało polecić dr. Haszcz.

Życzę powodzenia i pozdrawiam...

 

Nałęczów Ośrodek Chirurgii Oka

Hej, dobrze, ze o tym piszesz. Uszkodzone miesnie moga chyba tylko przeszkodzic w dobrej ruchomosci, niektorzy ludzie za granica maja wszczepiane implanty nawet, jesli miesnie sa szczatkowe, nie wiem jak oni to robia. W ostatecznosci zawsze zostaje poduszeczka z wlasnego tluszczu.

Ciesze sie, ze jestes zadowolony. Ja jestem 10 dni po operacji i tez mi sie ladnie wygoilo, pozdrawiam