MENU

Forum - Opadanie powieki

Opadanie powieki

Opadanie powieki

Witam. Czy zauważyliście, że po jakimś czasie noszenia protezy, powieka zaczyna delikatnie opadać?? Pan wieremczuk mówił, że trzeba ćwiczyć powiekę. Macie jakieś ćwiczenia na to??

Pozdrawiam

Opadanie powieki

U mnie tego nie zauważyłam, może dlatego, że miałam plastykę na powiece ( konieczną), więc nawet mam problem z domykaniem oka.

Opadanie powieki

 Unosimy opadające powieki
Spójrz w lustro i wyobraź sobie, że kreślisz pionową linię przebiegającą przez źrenicę oka.

Znajdź punkty, z którymi ta linia przecina się na łuku brwiowym oraz na kości oczodołu pod okiem. Wyznacz te punkty po prawej i po lewej stronie. Palce wskazujące obu dłoni połóż na punktach na łuku brwiowym, palce środkowe na kościach oczodołów.

Uciśnij mocno, aż poczujesz ból.

Uciskając, licz do trzydziestu i szybko oderwij palce.

Już po pierwszym razie powinno się poczuć, że oczy szerzej Ci się otwierają.

 Powtórz to kilka razy.

 

Zrób z dłoni miseczki i połóż na oczach, przyciskając do łuków brwiowych. W tej pozycji, oporując dłońmi, próbuj podnieść brwi. To ćwiczenie gimnastykuje powieki, zapobiega ich obrzękom i opadaniu.

 

Pozdrawiam Magda 

Re: Opadanie powieki


Roberts:

Witam. Czy zauważyliście, że po jakimś czasie noszenia protezy, powieka zaczyna delikatnie opadać?? Pan wieremczuk mówił, że trzeba ćwiczyć powiekę. Macie jakieś ćwiczenia na to??

Pozdrawiam

 

Ja mam czasami ten znienawidzony przeze mnie efekt opadajacej powieki, nigdy nie wiem kiedy to nastapi ani jak dlugo potrwa. Staram sie ja wtedy dyskretnie unosic i podtrzymywac od tej ciaglej meczarni tych moich powiek przy epi mam calkiem inny uklad zmarszczek w porownaniu do drugiego oka i od ciaglego przecierania i naciagania rzes aby oderwac zaschnieta wydzieline.  Pytalam kiedys mojej okulistki czy to nie jest czasem efekt nadmiernego pocierania powiek , powiedziala, ze nie, ze to sprawy pourazowe to opadanie.

 

A teraz z innej bajki :  Robert  zapraszam na DROGE KRZYZOWA w Wielki Piatek na Cergowa  ok 19.45 wyjscie od Lipowicy przez mostek i dalej w las ,ognisko o 21.37 zaplonie na szczycie.

 http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/349658,2-kwietnia-v-plomien-pamieci,id,t.html

 

 

Opadanie powieki

Witam serdecznie wszystkich z racji tego, że to mój pierwszy post.

Ja mam problem innej natury... Powieka na oku z epi nie zachowuje się tak jak ta zdrowa, co oznacza, że przy patrzeniu w dół powieka na zdrowym oku opada niżej niż ta na tym niedysponowanym. Wiecie jak temu zaradzić?

Próbowałem wyciągać powiekę na oku z epi łapiąc ją za rzęsy, robiąc tzw.uśmiechniętego chińczyka, ale jak na razie żadnych zadowalających efektów :(

Opadanie powieki

Witaj

 

temu raczej nie da sie nic zaradzic,proteza  sie nie rusza jak oko

Opadanie powieki

Jak masz epi to oznaca, ze twoje oczko z jakichs przyczyn zostalo uszkodzone i temu uszkodzeniu mogly ulec tez miesnie odpowiadajace za mruganie ja tak mam czasami tak mi to wytlumaczyl okulista.  

poza tym moim zdaniem i to znow jest u mnie epiproteza mimo swej gladkosci powoduje chropowatosc brodawkowa na wewnetrznej stronie powieki i jest efekt piekacego ocierenia sie a co za tym mniejszej zamykalnosci tj. tak jak by nie domyklala sie calkiem.   

proponuje odwinac przed lusterkiem powieke zdrowa i ta od epi czy jest roznica.   czasami mi opada  czasem tak jakby nie mogla sie cala  wyprostowac i gladko rozlozyc na galce.

Opadanie powieki

Roniu jak sobie radzisz z ta chropowatoscia? Okropne uczucie,mam to samo

Opadanie powieki

Nie mam żadnych informacji na temat uszkodzonych mięśni. Wydaje mi się jednak, że skoro zamykam powiekę na oku z epi, nawet puszczając tzw. oczko, to mięśnie są w porządku...

Wiem, że proteza się nie rusza, ale powieka powinna, tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Re: Opadanie powieki


martka26:
Roniu jak sobie radzisz z ta chropowatoscia? Okropne uczucie,mam to samo

 

Martko wlasciwie to sobie nie radze nie pomagaja na to zadne krople jest to odczyn brodawkowy. Nie znosze nadmiaru kleistej wydzieliny ale tak naprawde ta wydzielina tworzy bariere ochronna pomiedzy epi a powieka. Jak mam   pelno tego dudranstwa to z kolei cale rzesy mam zlepione pozasychane na zolty kolor.   Jak sucho to z kolei mrugac nie idzie bo piecze.  

Krople nawilzajace nie przynosza efektu leczniczego dla brodawek krople z zawartoscia sterydu na eliminacje ropnej wydzieliny podobno dzialaja jak odzywka dla tych brodawek.  To alergia na epi  tak juz chyba musi byc.  Kiedys na google po haslem odczyn brodawkowy znalazlam identyczne zdjecia z czyjas powieka ze sztucznym okiem.

Opadanie powieki

 

Dziekuje za odpowiedz.Ja odczynu brodawkowego co prawda nie mam (bynajmiej nic mi o tym nie wiadomo)ale czesto zasycha mi ta wydzielina na epi przez co nie moge mrugac bo strasznie boli powieka,i epi jest pokryta zaschnieta wydzielina.Trudno trafi sie meczyc :-(

 

Pozdrawiam

 

Zycze milego poniedzialku