MENU

Forum - Rekonstrukcja oka.

Rekonstrukcja oka.

Rekonstrukcja oka.

Witam czy wie ktoś gdzie w Warszawie robi się coś takiego i czy takie zabiegi są w pełni refundowane.

I jak to wygląda w praktyce - chodzi mi o rekonstrukcje gałki ocznej tak by nie mozna było poznać że oko jest sztuczne. I jak to wygląda w codziennym uzytkowaniu?

Z góry serdecznie dziękuję za informacje.

Pozdrawiam

Przemo

Rekonstrukcja oka.

Przemek, a co rozumiesz pod pojęciem rekonstrukcja oka?

Domyślam się, że chodzi Ci o zabieg poprawiający kosmetykę chorego oka. Urazy gałki ocznej są rózne, czasami wystarczy tylko przeszczep rogówki by oko wyglądało w miarę normalnie. Innym razem trzeba usunąć całą gałkę i wszczepic implant oczodołowy. Myślę, że obecnie w okulistyce nie ma jeszcze czegoś takiego jak "uniwersalna" rekonstrukcja oka. Są różne zabiegi (od drobnych ingerencji chirurgicznych po enukleację) adekwatnie stosowane do odpowiednich schorzeń, urazów oka - czego efektem jest poprawa samego wyglądu oka. O metodzie i sposobie leczenia zawsze musi zadecydować specjalista chorób oczu.

Generalnie nie jestem wścibski, ale co dokładnie dzieje się z Twoim okiem? (jeżeli nie chcesz, to nie musisz odpowiadać na to pytanie)

Pozdrawiam

Re: Rekonstrukcja oka.


przemo77390:

 

I jak to wygląda w praktyce - chodzi mi o rekonstrukcje gałki ocznej tak by nie mozna było poznać że oko jest sztuczne.

 

Mi sie wydaje ,ze jemu chodzi o implant,a nie o zabiegi kosmetyczne ...

a Tak przy okazji to i ja bym zaczerpnal informacji ;)

 

 

Rekonstrukcja oka.

Da się poznać że oko jest sztuczne, głównie zdradzają ruchy gałki ocznej które nie są identyczne.

Na fotkach to pewnie można zrobić żeby było nie zdradzało. 

Rekonstrukcja oka.

Przecież zabieg implantacji także zalicza sie do dziedziny operacji kosmetycznych oka. Jest to co prawda najbardziej radykalna operacja kosmetyczna oka. Używając przymiotnika "kosmetyczne" miałem na myśli poprawę wyglądu dotkniętego urazem oka a nie stopień zaawansowania leczenia operacyjnego.

Jeżeli chodzi o procedury związane z zabiegiem implantacji, to na naszym forum sporo juz napisano - życzę przyjemnej lektury :)

Re: Rekonstrukcja oka.


ddarass82:

Przecież zabieg implantacji także zalicza sie do dziedziny operacji kosmetycznych oka. Jest to co prawda najbardziej radykalna operacja kosmetyczna oka. Używając przymiotnika "kosmetyczne" miałem na myśli poprawę wyglądu dotkniętego urazem oka a nie stopień zaawansowania leczenia operacyjnego.

Jeżeli chodzi o procedury związane z zabiegiem implantacji, to na naszym forum sporo juz napisano - życzę przyjemnej lektury :)

 

Oko jest po urazie i jest niewidzące. W tej chwili częśc oka jest pokryta takim bielmem i niezbyt ciekawie to wygląda. Przyzwyczaiłem się z tym żyć i powiem szczerze że bałem się co kolwiek z tym robic żeby nie pogorszyć ponieważ gałaka oczna jest moja. :) Jednak po kosultacjach lekarskich, gdzie powiedziane jest że nie da się już nic zrobic by przywrócić widoczność coraz bardziej skłaniam się ku poprawieniu estetyki oka. Nie chciałbym go jednak usówać ze względu że jest moje a jedynie poprawić gałkę oczno by była podobna do oka zdrowego. Czy w ogole da się coś takiego przeprowadzić i ponawiam pytanie gdzie w Warszawie i jak się ma do tego refundacja????

Rekonstrukcja oka.

Przemek musiałbyś udać się do dobrego okulisty, być może on wtedy Ci pomoże, coś podpowie, doradzi. Z tego co wiem, to dobry szpital okulistyczny w Warszawie jest na ulicy Sierakowskiego - jednak nie znam pracujących tam lekarzy.

Natomiast jeżeli chodzi o refundację, to mam tylko doświadczenia z nią związane w zakresie zabiegu enukleacji z wszcepem implantu oczodołowego. W przypadku implantacji pierwotnej koszt opercji jest całkowicie refundowany.

 

Pozdrawiam

 

 

Re: Rekonstrukcja oka.


ddarass82:

Przemek musiałbyś udać się do dobrego okulisty, być może on wtedy Ci pomoże, coś podpowie, doradzi. Z tego co wiem, to dobry szpital okulistyczny w Warszawie jest na ulicy Sierakowskiego - jednak nie znam pracujących tam lekarzy.

Natomiast jeżeli chodzi o refundację, to mam tylko doświadczenia z nią związane w zakresie zabiegu enukleacji z wszcepem implantu oczodołowego. W przypadku implantacji pierwotnej koszt opercji jest całkowicie refundowany.

 

Pozdrawiam

Dzieki za info.

W takim razie będę musial udac się na sierakowskiego.

Jeśli ktoś coś jeszcze ma do dodania to chętnie poczytam.

Pzdr

 

 

 

Rekonstrukcja oka.

Skoro twoje oko jest pokryte bielmem, Polecam spróbować soczewek kosmetycznych, są robione na wzór zdrowego oka, i po zalozeniu zakrywaja calkowicie bielmo. Mozesz spróbwac czy soczewski są dla ciebie, super opcja to jest :)PS. W galerii mam ostatnia fotke, wlasnie z ta soczewka, z daleka wyglalo to dosc ok :)

Rekonstrukcja oka.

a mógłbyś pokazać z bliska?

Ile kosztuje takie cudo? Czy nie powoduje podrażnień? 

Re: Rekonstrukcja oka.


Arek:
Skoro twoje oko jest pokryte bielmem, Polecam spróbować soczewek kosmetycznych, są robione na wzór zdrowego oka, i po zalozeniu zakrywaja calkowicie bielmo. Mozesz spróbwac czy soczewski są dla ciebie, super opcja to jest :)PS. W galerii mam ostatnia fotke, wlasnie z ta soczewka, z daleka wyglalo to dosc ok :)

 

Miałem kiedyś takie soczewki i nie jest to najlepsze rozwiązanie przynajmniej dla mnie.

Oko często bywało podrażnione , trzeba za każdym razem przy każdej drzemce ściągać szkło - powiem szczerze że nie obstaje przy takim rozwiązaniu.

 

Rekonstrukcja oka.

Ja wlasnie mialem to samo, czerwienilo sie juz oko po jakims czasie, dlatego dla mnie też ta opcja została wykluczona. Ja jestem mysli ze kiedys w przyszlosci zrobie se epi, na swoim oku, albo usune, i na implancie, póki co to jakies okularki i Tyle UĹ�miech

Rekonstrukcja oka.

cześć. przeczytałem ten wątek sprzed kilku lat i chciałem się Ciebie Przemku zapytać czy udało Ci się znaleźć jakieś rozwiązanie na poprawienie estetyki oka ( mam taki sam przypadek jak Ty). z góry dzięki za informacje