MENU

Forum - kod przedmiotu ortopedycznego

kod przedmiotu ortopedycznego

kod przedmiotu ortopedycznego

Witam serdecznie. Czy może ktoś wie jaki jest numer kodu protezy ocznej który się wpisuje w zleceniu na zaopatrzenie bo mój lekarz nie wie.

kod przedmiotu ortopedycznego

cześć

przesyłam link do strony gdzie poczytasz o kodach protez ocznych i epiprotez

http://www.protezyoczne.pl/9301.html

W celu uzyskania refundacji NFZ należy najpierw udać się do lekarza okulisty, który ma podpisaną umowę z NFZ i który wystawi Zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Bardzo istotne jest, aby lekarz wpisał na Zleceniu właściwą nazwę przedmiotu  / środka - proteza albo epiproteza. Bardzo istotne jest równiez podanie własciwego kodu zaopatrzenia przedmiotu ortopedycznego / środka pomocniczego. Numery kodów są następujące:

Proteza oka wykonana indywidualnie dla dzieci i młodzieży9225.20.01 Epiproteza oka wykonana indywidualnie dla dzieci i młodzieży9225.20.02 Proteza oka wykonana indywidualnie dla dorosłych9225.21.01Epiproteza oka wykonana indywidualnie dla dorosłych9225.21.02

Uwaga! Mimo, iż w rubryce przeznaczonej na wpisanie kodu znajduje się tylko 6 kratek, to ważne jest, aby cały kod został wpisany na Zleceniu.

Następnie prawidłowo wystawione Zlecenie należy podstemplować w Oddziale lub Delegaturze NFZ właściwym dla miejsca zamieszkania. Zlecenie ważne jest 30 dni od daty wystawienia przez lekarza, ale NFZ może wyznaczyć inny termin realizacji.

UWAGA! Od 1 stycznia 2010 r. obowiązują nowe druki zleceń.

powodzenia

kod przedmiotu ortopedycznego

Iza dzieki za ifo  ja niedawno szukalam nr epi aby wpisac na wniosku bo tez nie wiedzialam czy w przychodni bedzie wiedzial doktorek i wsrod tych wszystkich watkow nie znalazlam pogubilam sie w ilosci tematow.