MENU

Forum - Proszę o radę

Proszę o radę

Proszę o radę

W galerii wstawiam zdjęcie. Noszę epiprotezę nakłądaną na swoja gałkę. Jednak zdecydujes się na implant. Gałka wysycha i oko zaczyna się odróżniać. Bardzo mi to przeszkadza. Udam się niedługo do Pana dr Haszcza na konsultację. Ale proszę wszystkich o ocenę. Tylko się martwię, bo od operacji miałam sowja gałkę, która jest zniekształcona, a minel 17 lat. Marszczę brewPozdrawiam

Proszę o radę

Decyzje musisz podjac sama :-)  

Ja bym (jesli byloby to mozliwe) zostawila galke i nosila epi jesli by mi to nie sprawialo problemow.

Proszę o radę

Pzwalam sobie w tym watku zapytac o rade zupelnie nie zwiazana z jednoocznoscia - bedzie to prosba do mieszkancow Warszawy.  Bede w stolicy 27 sierpnia u Protetyka na Konwiktorskiej u Pana Andrzeja i zostajemy  na caly dzien.  Mam w planach po oprotezowaniu pospacerowac po Placu Zamkowym z synemi mezem, potem moj Syn ma obiecany wjazd na Palac Kultury  i dalej mam w planach: Zoo na Pradze na Ratuszoweju,  moj maz ma ochote zobaczyc stadion Legii a ja np chcialabym skoczyc na Mysliwiecka pod siedzibe mojego kochanego radia Trojka.

 Moze ktos z warszawskich forumowiczo doradzil mi jakis komunikacyjny tj mks- owy lub metrowy lub spacerowy szlak i najsensowniejsza kojejnosc dzialan aby  poogladac  to co chcemy.  ok 12 mam nadzieje skonczyc w pracowni  a o 21.30 mamy pociag powrotny z dworca Zachodniego na nasze Podkarpacie.  

Prosze o wyrozumialosc  i sugestie jak tresciwie spedzic dzien w Warszawie

Proszę o radę

Jeśli chodzi o kolejność zwiedzania, to najlepiej będzie z Konwiktorskiej pojechać na plac zamkowy, potem do zoo, a na końcu Praga Południe (Legia i Trójka sa na ulicy Łazienkowskiej i Myśliwieckiej, te ulice są niedaleko siebie), a na końcu pałac kultury i stamtąd al. Jerozolimskimi do dworca zachodniego. Ale szczerze, wątpię żeby wam się udało objechać te wszystkie miejsca od 12 do 21.30, 27 sierpień to piątek więc tłok na ulicach i korki.

 

Czy jest coś, z czego jesteście w stanie zrezygnować? Wtedy można by opracować dokładną trasę zwiedzania, czym i jak??I byłby czas na dokładne obejrzenie tych miejsc, bo tak to wpadniecie dosłownie na chwilę.

Proszę o radę

Bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem  ja moge odpuscic ewentualnie Trojeczke ale moje dziecko ani maz na pewno nie opdpuszcza Legii i Palacu Kultury.  Zobaczymy oby tylko pogoda nie skorygowala naszych planow.  Pochwale sie co udalo sie zobaczyc !

Proszę o radę

Cześć Paulina

Ja jestem osobą również jednooczną. Mam dwoje oczu lecz widzę tylko na jedno.

Jedno oko to oko zanikowe, zniekształcone, malejące.

Nigdy w życiu nie miałam epiprotezy. Oko wygląda fatalnie.

Lekarz namawia mnie na epiprotezę oka, na zanikową gałkę oczną.

Oglądając twoje zdjęcie mogę mieć ten sam problem z epiprotezą  

Obawiam się tego samego problemu co Ty posiadasz.

Mówiąc szczerze, nigdy w życiu nie usunę mojego oka zanikowego i Tobie też radzę nie usuwać go.

Powiedzenie jest jedno: Lepsze takie oko niż żadne.

Po usunięciu oka oczodół trzeba bardzo szczególnie pielęgnować, a i problemy mogą się również przytrafić po usunięciu gałki ocznej.

Do póki masz swoje oko, praktycznie nic nie musisz robić tylko dbać o samą epiprotezę.

Skoro masz epiprotezę z masy czy jakiegoś tworzywa to na twoim miejscu ja bym spróbowała jeszcze ze szklaną.

Spróbować można, a oko zawsze możesz usunąć jak by co .

Nie usuwaj swojego zanikowego oka, dobrze Tobie radzę spróbuj jeszcze raz ze szklaną epiprotezą i skontaktuj się mejlowo z innymi placówkami gdzie robią takie epiprotezy, prześlij zdjęcie i swoją opinie może coś doradzą w tej sprawie, lecz powtarzam pozostań przy swoim oku.

            Mam jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej wykonują epiprotezy oka dla osoby dorosłej. Kraków, Warszawa czy Łódź ?

O Krakowie już sobie trochę poczytałam i niezbyt dobre opinie, o Warszawie nic nie wiem, a o Łodzi to tam robią protezy twarzy a co okulistyczne i tylko okulistyczne to chyba lepsze niż to co wykonują wszystko razem.

 Pozdrawiam : )

Proszę o radę

Ilu ludzi tyle opinii

 

W Warszawie p.Wieremczuk a Krakow hmm...ja nie jestem zadowolona.Wedlug mnie proteza jest zle dopasowana do kszaltu oczodolu,zeby sie przekonac to bys musiala jechac i tu i tu 

Proszę o radę

 

 Witam wszystkich!!!

 

 

Dziękuje wszystkim za udzielenie mi odpowiedzi. Wizyta u dr Haszcza, będę mieć dopiero we wrześniu ze względu na to, że teraz pracuje i nie mam czasu.

Może to tylko kwestia odpowiedniej protezy nowej, ale zobaczymy czy dr Haszcz zakwalifikuje mnie do operacji.

 

 

Proszę o radę

Witam wszystkich

 

 

Po konsultacjach z Panem Haszczem jestem zadowolona. Człowiek wyjaśnił mi,

 że mam mięśnie za słabe ( uszkodzone)  i żadnego ruchu nie uzyskam, kiedy

będę mieć wszczepiony implant oraz efektu kosmetycznego!

 

Powiedział, że warto spróbować z nową epi zrobioną w Krakowie. Powiedział, ze

protetyk musi zobaczyć, że epi jest za mała i musi być bardziej wypukła , ale

 chuda w środki. Nie wiem czy nie miał na myśli  protezy dwuściennej? 

Ja ktoś się orientuje niech mi napiszę na gg lub na forum?  

 Epi szklaną wykonam w Krakowie za własne, bo na NFZ nie będę czekać rok,

bo mam wymianę w 2011.

 

Może ktoś zna koszt takiej? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę o radę

 Czy może ktoś udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie? napisane we wcześniejszym poście? 

Proszę o radę

zwykla epi kosztuje ok 900zl  ,z tego co napisalas to mi sie wydaje ze chodzi o zwykla epi a nie dwuscienna.W Twoim profilu jest napisane ze nosisz epi z mas...a one nie sa tak cienkie jak szklana

Proszę o radę

Nie wiem czym się różni dwuścienna od zwykłej. Moja z mas plastycznych wyglada jak łuska.

Proszę o radę

Czytam tutaj Wasze opinie i ma coraz większy dylemat. Ja chciałam swoje zanikowe oko usunąć (bo po co mi one??) ale piszecie że nei warto. Też kiedyś tak jak ty Izabelo nie chciałam słyszeć o usunięciu swojego oka. (tak w ogóle mamy bardzo zbliżony problem-ja też mam zanikowe oko i asymetrię twarzy, chętnie bym porozmawiała z Tobą więcej o naszych doświadczeniach, co ty na to? :). Miałam kiedyś epiprotezę ale chyba źle wykonaną (kraków) i zakończyło się to sporymi komplikacjami. Muszę się w końcu wybrać do dr Haszcza.

Proszę o radę

Polecam wizytę prywatna w Luxmedzie.

Obecnie wykonam nową  protezę.

Będę u niego jakoś w grudniu co robić dalej, bo oka wiecznie mieć nie będę i raczej zdecyduję się na zabieg za 5 lat.

Może tak źle nie będzie!!!! 

A może medycyna się rozwinie, zobaczymy!!!! 

Proszę o radę

CZEŚĆ

Jestem tu nowy i dopiero raczkuję w tym temacie ponieważ do tej pory radziłem sobie dzielnie sam. Od 3go roku życia noszę protezę oka, która niestety się "niszcz" i podlega co kilkuletniej wymianie. 

Proszę napiszcie coś o obecnych punktach wymiany takich protez - pracowniach, ostatnią miałem z Łodzi i jest zaje...a szkło, pięknie dobrane wielkością i kolorem, noszę już osiem lat bez wymiany i dopiero teraz zaczyna mnie już drażnić,..

przeglądając fora natknąłem się na różne opinie np. o krakowie, warszawce a nie ma nic o łodzi, dalej sobie tak dzielnie radzą??

Pozdrawiam, Waldi 

Proszę o radę

 Witam Wszystkich!!!

Jestem tu Nowa i bardzo dziękuję, że istnieje strona "jednooczni" dzięki niej i Wam dowiedziałam się  dość sporo o osobach które mają  problemy do mnie podobne.

Też jestem jednooczna z gałką oczną zanikową od lat młodzieńczych. Lekarz okulista namawia mnie na enukleacje gałki ocznej i mam problem z podjęciem decyzji i chyba odłożę tą decyzje na kilka lat. Ale bardzo jestem zainteresowana epiprotezą. Może ktoś mi podpowie, gdzie mogę zrobić ruchomą, indywidualną epi. Proszę o adresy. Słyszałam o Wawie i Łodzi ale proszę dokładniej. Z góry bardzo dziękuję.

I życzę Wszystkim samych miłych dni.:)