MENU

Forum - Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Wszczepieiu implantu po kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Chciałbym żeby wypowiedziały się osoby, które miały wszczepiany implant po kilkunastu latach od usunięcia gałki oczne.

1. Czy da się w ogóle to zrobić?

2. Jakie są efekty?

3. Jakie zagrożenia?

4. Gdzie to robiliście? Czy macie kontakt do jakiegoś lekarza u którego mógłbym zaczerpnąć jakieś informacje?

5. Ile to kosztowało? Czy refunduje to NFZ?

 

U mnie sytuacja wygląda tak że od 19 lat mam szklaną protezę i rozważam wszczepienie implant i zrobić epiprotezę. 

 

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Martka, dobra robota :) Moim zdaniem ten watek powinnismy podpiac do gory. Co o tym myslicie?

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Wątek  z linka wypacza lekko obraz sytuacji. Jest spojrzeniem tendencyjnym. Zgodzę się jednak z tym, że o możliwych komplikacjach i rokowaniach trzeba wiedzieć. Jeśli podjąć ryzyko to świadomie. A jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie czy sie udaje - TAK. Ludzie którym się powiodło nie krzyczą o tym, pewnie nawet wielu tu na forum nie zagląda.

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Tobie sie udalo,ale czy jestes do konca zadowolony z efektu?

    Czy moze spodziewales sie czegos "lepszego"?

Wszczepic sie da,tylko niewiadomo z jakim skutkiem,linka wkleilam po to zeby sobie poczytal(a)o mozliwych komplikacjach,ktore moga a nie musza wystapic.Nie tylko w implantacji wtornej bo i w implantacji pierwotnej ludzie maja problemy niestety.

  Koszt :Jaworski bierze juz chyba 8.5 tys,refundowane nie jest

 


 

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

kont, jak mi pokazesz swoj efekt to uwierze, a moze jestes kolejna osoba, ktora z wykonywaniem implantow ma cos wspolnego?

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Służę szczegółami. Zapraszam Ciebie i osoby zainteresowane do kontaktu. Chociaż liczyłem na więcej niż udało się uzyskać to nie żałuje decyzji.

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Wiec na te detale liczymy. Opowiedz o swoich doswiadczeniach.

Wszczepieiu implantu do kilkunastu latach od usunięcia gałki ocznej?

Pod wzglęgem okresu jaki upłynął od enucleacji do implantowania jestem chyba rekordzistą. W moim przypadku książkowych komplikacji nie było. Efekt oceniam zadawalająco. Chciałbym lepszego ale jestem realistą. Ubytek tkanki oczodołowej z wiekiem jest nieunikniony, zwiotczenie i zmiana struktury powiek również. Ruchomość implantu jest bardzo dobra, epi na implancie ma poślizg więc z tym  jest gorzej. Asymetria jest... Reasumując: nie żałuje, uważam, że warto, złoszczę się jak forum twierdzi że jedyną osobą zdolną do implantacji jest dr Dariusz. Ponieważ była to implantacja wtórna nie było innej alternatywy - tylko Katowice. Dla oceny poprawnosci zabiegu umówiłem się na wizytę u dra Dariusza. Zgadnijcie jak skomentował?