MENU

Forum - czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

Chciałabym zapytać te osoby, które poddały się implantacji o to, jak wyglądało ich życie do momentu gdy zaczęliście nosić epiprotezę. wiem że od momentu operacji może to być okres nawet 8 tygodni zanim wszystko się wygoi. No ale co w między czasie? Wychodziliście z domu z zaklejonym okiem, pracowaliście czy mieliście zwolnienie? Czy mieliście jakieś problemy z czyatniem i ogólnie funkcjonowaniem drugiego oka?

 Przepraszam, jeśli pytania są głupie ale nie wiem jak to wygląda a chciałabym zdecydować się na operację tylko murze ją jakoś umiejscowić w swoim życiu (kończę studia, piszę pracę mgr i chciałabym wiedzieć czy nie przeszkodzi mi to z spokojnym skończeniu studiów czy może lepiej zdecydować się po obroni)

 

z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

Witaj

Tak, chodzilam w opatrunku, bylam na zwolnieniu, ale to ze wzgledu na to, ze w mojej pracy bylo zapylenie ( produkcja), mimo iz siedzialam wiekszosc czasu w biurze, to od czasu do czasu musialam wchodzic na hale i dlatego wzielam zwolnienie. Zwolnienie mialam dosc dlugo, ale tylko dlatego, ze nie chcialo mi sie pracowac :)) Wiec moja doktor rodzinna dawala mi, bo bylam przeciez po operacji oka .

Od momentu operacji do zalozenia protezy minelo u mnie ok 7 tygodni, ale ja bym sie tak nie spieszyla z pojsciem do pracy itd, zanim oko sie przyzwyczai do nowej sytuacji, tez troszke minie. 

Co do czytania, to ja juz nie widzialam na jedno oko wczesniej, wiec czytanie nie sprawialo mi problemu. Wydaje mi sie, ze problem moga miec Ci, ktorzy mieli jakies poczucie swiatla, czy cos podobnego w tym usunietym oku.

Ogolnie nie jest strasznie, gdybym miala lekka prace biurowa, to poszlabym to pracy juz ok 10 do 14 dni po zabiegu. Czytalam caly czas, nawet juz w dzien po operacji, no bo jak tu przezyc bez czytania? :)

Gdybys miala jakies pytania, to smialo, chociaz juz nie mam implantu, to znow sie przymierzam do operacji w Anglii, bo tu mnie zeslal los.

Na razie jestem po kontakcie z doktorem rodzinnym i ona zalatwia mi sprawe konsultacji w szpitalu.

Hej! 

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

P,S

Jesli chcesz umiejscowic operacje w swoim zyciu, musisz pamietac, ze bedziesz ok 10 do 14 dni troszke odretwiala po operacji ( nowa sytuacja), nie mozesz sie forsowac, poza tym bedziesz jezdzic na kontrole, wiec musisz policzyc czas na podroze, dodatkowo wyprawa po epi, nie jest powiedziane, ze pojedziesz tylko raz, bo jak szklana, to najpierw modelujaca, potem wlasciwa ( jesli sie nie stlucze, hahaha), jesli akrylowa, to mozesz jezdzic na poprawki, bo roznie moze byc, mnie sie przekrecila w noc od jej dopasowania i dobrze, ze jeszcze bylam w Wawie, bo Pan Wieremczuk specjalnie dla mnie przyszedl w sobote czy niedziele do pracy, zeby mi to poprawic, normalnie to pewnie czekalabym do poniedzialku.

Moim zdaniem, jesli termin operacji nie bylby odlegly, to spokojnie mozesz robic ja juz teraz, podejrzewam, ze obrone masz pozna wiosna, albo wczesnym latem? To wlasnie bylby najlepszy czas na pisanie, czas po operacji, bo nie bedzie Ci sie za bardzo chcialo wychodzic z domu, zycie towarzyskie tez troche uschnie :)

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

Wielkie dzięki za wypowiedz, wlasnie takich zwyczajnych informacji mi potrzeba.

U mnie jest tak ze zajęcia na uczelni kończę jakoś w lutym, potem mam czas do czerwca na produkowanie magisterki w tym okresie chciałam właśnie się udać na operację. Jednak czasem i tak będę musiała wyjść na jakieś konsultacje z promotorem itp. Sama już nie wiem czy lepsze chodzenie z takim okiem czy w opatrunku. Boję się też, że jeśli pojawią się jakieś komplikacje to mogę mieć problem z dokończeniem pracy mgr i nie zdążę z obroną na czas.Muszę sobie to jakoś poukładać

 

Gdybyś ktoś chciał jeszcze podzielić się swoimi prżeżyciami to będe wdzięczna :)

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

Jesli chcialabys sie wstrzelic w ten termin, to jesli jeszcze nie bylas u doktora Haszcza, to mysle, ze nie masz szans. Okres oczekiwania trwa tam dosc dlugo, nie na sam zabieg, ale implanty. Maja limity, wiec czekaja tez na nowe dostawy itd. Moim zdaniem, jedz juz teraz, a termin operacji z doktorem tez sie da ustalic, to swietny czlowiek i przeciez rozumie. Jesli udaloby Ci sie miec zabieg zaraz po zakonczeniu zajec, to byloby idealnie, bo mialabys sporo czasu na rekonwalescencje i do obrony mialabys juz ladne oczko. Komplikacji nigdy nie da sie przewidziec, ale Twoja operacja nie ma jakiegos wysokiego ryzyka, na swiezo bedziesz miala usuwane oko i robiony wszczep, u mnie bylo inaczej. Gdyby jednak cos, to pamietaj, ze w szpitalu tez mozesz pracowac nad mgr :) Swiety spokoj!

Opatrunek na oku w czasie pisania mgr moze tez spowodowac, ze promotor bedzie Ci bardziej pomagac, kto wie?

No, ale tu juz sama zdecydujesz. Ja wiem, ze jak jest  potrzeba, to zycie sie jakos samo organizuje :) A najlepiej na wariata :P

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

Byłam już o dr Haszcza, w zeszłym tygodniu :)

Operacja jeśli już to w klinice w Nałęczowie bo tam jakoś lepiej wychodzi z tymi limitami. A komplikacje zawsze mogą się pojawić o czym uprzedzał mnie pan doktor.

 

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

Witajcie.

Włączę się do dyskusji, jeżeli pozwolicie :)

Wydaje mi się, że nie będziesz miała żadnych problemów z czytaniem czy pisaniem. Ja nie miałem żadnych. Śmiało możesz pracować nad dyplomem. Co do opatrunków to u mnie sytuacja wyglądała następująco: Po implantacji oka włożono mi jako pierwszą epi szklaną, przezroczystą z otworkiem na środku, żeby powietrze się dostawało do oka i przyśpieszało gojenie. Wtedy przy każdym wyjściu na dwór zakładałem opatrunek. Chroniło oko przed jakimikolwiek pyłkami czy innymi zabrudzeniami. Doszło do tego jeszcze nastawienie psychiczne, wstydziłem się pokazać brak oka, (szklana proteza pokazywała wnętrze oczodołu a to nie wyglądało ładnie) dlatego poza domem zawsze chodziłem z opatrunkiem. Byłem na zwolnieniu więc nie wychodziłem z domu zbyt często. Gdy wymieniono mi epi na przejściową, taką z wzorem siatkówki to już śmiało wychodziłem bez opatrunków. Nie stosowałem ich, gdyż nie było takiej potrzeby. Ta przejściowa nie miała już żadnych otworów, przez które oko mogło się zabrudzić. Czułem się bardziej komfortowo, nie wstydziłem się już.  Natomiast gdy założysz już epi końcową, to (jeżeli będzie dobrze wykonana) nawet okulista nie pozna które oko jest zdrowe. Jeżeli obronę pracy masz w czerwcu a operacja będzie w miarę szybko to do egzaminu powinnaś podejść już z ładnymi oczkami  :)

czas od implantacji do epiprotezy-kilka pytań

Dzięki. Jakkolwiek zdecydowałam się jednak najpierw obronić a potem się operować. Względnie napisać pracę operować się i potem podejść do obrony.