MENU

Forum - Jestem 2 dni po enukleacji oka...

Jestem 2 dni po enukleacji oka...

Jestem 2 dni po enukleacji oka...

Witam,

jak w temacie postu jestem 2 dni po enukleacji i implantacji oka. I powiem Wam szczerze, że jestem w szoku (pozytywnym).

Jedyny ból związany z operacją jakiego doświadczyłam to ból głowy po przebudzeniu się z narkozy. Szybko podano mi leki przeciwbólowe i było już ok. Noc po operacji całą przespałam :). Pielęgniarka musiała mnie budzic żebym przebrała się w swoją piżamę.

Na drugi dzień o 7.00 opuściłam klinikę. Do 12.00 polezałam w łóżku w hotelu a później wstałam i ruszyłam... na zakupy. Cały dzień latałam po sklepach a wieczorem poszłam z mężem do kina. Czułam się świetnie. W ogóle jakbym nie była po operacji!!!

 Dziś wróciłam do domu i nadal czuję się świetnie. Piszę tego posta żeby dodac otuchy osobom, które czekają na operację. Ja osobiście bardzo się bałam bólu, komplikacji a tu taka miła niespodzianka.

Operację miałam wykonaną w prywatnej Klinice prof. Szaflika, Oko Laser w Warszawie. Operowała mnie Pani dr Izdebska. Wydałam trochę pieniędzy, ale jak dotąd to najlepiej wydane przeze mnie pieniądze... Opieka w klinice super! Pielegniarki i lekarze wręcz przesympatyczni i co ważne kompetentni. 

Obecnie jestem tylko na paracetamolu i nie czuję bólu. Odczuwam dyskomfort kiedy odwracam głowę na boki, ale napewno nie nazwałabym tego bólem (wiem co piszę bo urodziłam 2 dzieci). :)

Jeśli ktoś miałby jakieś wątpliwości, pytania związane z operacją służę pomocą. Wiem jak ważne jest wsparcie osoby, która przeszła już operację...

Jestem 2 dni po enukleacji oka...

 

Uśmiechciesze sie ze wszystko tak dobrze poszlo i dzieki za tego posta:) ja mam chorą córeczke na siatkówczaka(nowotwór wewnątrzgałkowy). Dzisiaj wróciliśmy z Krakowa z informacją o tym ze guz sie obkórcza ale są liczne odpryski guza i w przyszłym miesiącu ma byc podjeta decyzja czy stosowac kolejna brachyterapie(terapia miejscowa) czy usunąc oczko.Szczerze to jestem przyszykowana na ta ostatecznosc ale najbardziej sie boje tego co bedzie po operacji czyli właśnie tego czy to bedzie niunie bolec pozniej, no i czy trudno pozniej ten oczodul pielegnowac oraz tej biurokracji z załatwianiem protezki:) Ale jestem zdania co nas nie zniszczy to nas wzmocni:) raz jeszcze dzieki pozdrawiam

Jestem 2 dni po enukleacji oka...

Hej, biurokracji bac sie nie musisz, bo to tylko recepta od lekarza, z ktora idziesz do oddziau NFZ, tam daja Ci papierek i z tym papierkiem juz idziesz robic protezke.

Bolu wielkiego nie ma, naprawde, tylko przy ruchu zdrowa galka oczna, bo wtedy chodza takze miesnie oczodolu drugiego oka. Swoj bol w skali 1-10 oceniam :

1 dzien po operacji - 5 punktow ( jeden srodek przeciwbolowy)

2 dzien po operacji - 7 punktow ( jeden srodek na noc wzielam)

3 dzien po operacji - 6 punktow

4 dzien - 5 pkt

5 dzien - 4 pkt

I coraz mniej bolalo. Po okolo 10 dniach nie czulam juz nic.

Wszystko bedzie dobrze. 

Jestem 2 dni po enukleacji oka...

dziękuję za twojego posta:) pisz na bieżąco jak wygląda Twoja codzienność :)

Jestem 2 dni po enukleacji oka...

taffi widzisz jak to roznie bywa ty nie cirpialas z powodu bulu po operacji i super a ja wrecz przeciwnie strasznie cierpialam ale bylo  warto:)