MENU

Forum -

czas adaptacji

Hej mam pytanie. Jak długo przyzwyczajaliście się do swoich epiprotez? Ja kiedys próbowałam ale nie udało się tylko nie wiem czy nie za szybko zrezygnowałam?

ja się przyzwyczaiłam szybko, tzn. włożono mi ją, obczaiłam, że jak ropka albo stan zapalny to muszę ją "ochlapać" (kiedyś solą fiz. teraz kranówką). Ale do sedna: na początku uwierała tu i ówdzie, nawet jeżdziłam na kontrolę czy jest ok, ale... - ona musiała się "ułożyć" i ułożyła się:) obecną epi noszę już 8 rok i ma się very good, ale już tak dla samej siebie noszę się z zamiarem wymiany na nową, chociaż ta ma się całkiem dobrze:) 

Hej dzięki za odpUĹ�miech

Mam jeszcze prośbę czy mogłabyś tak mniej więcej określić jak długo to trwało miesiąc, dwa czy więcej?

Hej!
Ja mam swoja epi i wogule jej nie nosze... Nie moge sie przyzwyczaic..
Ja ja nosze to caly czas mnie uwiera i strasznie leca mi lzy.. a jak ja sciagam to nie moge otworzyc oka, tak mnie boli..
wiec tez jestem zainteresowana tym tematem, czy jest jeszcze mozliwosc, zeby sie przyzwyczajilo oko...
Pozdrawiam:)

Od miesiąca mam epiprotezę. Zakładam ją na własne oko. Przez pierwszy tydzień mogłam ja nosić przez 3 godziny w ciągu dnia. Po upływie 4 tygodni wytrzymuje 6-7 godzin dziennie. 

czas adaptacji

Witam,

co do epiprotezy na własnym oko to mam nowe doświadczenia: jest czas kiedy noszę ją 8-9 godzin i niestety bywa tak, że po upływie 1 godziny muszę ją wyjąć. Brak stabilizacji...ups..

Ja się przyzwyczajałem do epi około 3-4 godzin. Mam implant i nosiłem dwie epi przejściowe dlatego może było mi łatwiej. Nie pamiętam ile przyzwyczajałem się do pierwszej ale jest to w granicach dnia, dwóch. Od momentu założenia epi końcowej wyciągam ją tylko do przemycia solą fiz. czyli raz dziennie na dwie minuty. Bez niej czuję dyskomfort, natomiast po włożeniu wszystko jest w jak najlepszym porządku

Ja bardzo szybko przywyczailem sie do mojej epi.
pierwsze 2 - 3 tygodnie nosilem po 3 - 5 godziny dziennie. po okolo miesiacu wyjmowalem ją na noc. po uplywye 6  tygodni zaczalem w niej spac. teraz tylko co jakis czas ja wyjmuje zeby umyc :)