MENU

Forum - Praca a wzrok.

Praca a wzrok.

Praca a wzrok.

Witajcie!

Jestem tu nowa i czytałam wiele ciekawych tematów, jednak nie znalazłam opinii dot. pracy i związanych z nią kontaktach interpersonalnych. Ja mam dość skomplikowaną wadę: posiadam jedno oko krótkowzroczne (przesilone) z powodu zeza rozbieżnego oka lewego, które wg lekarzy mam "nieczynne", a widzę nim niewyraźnie, z trudem po chorobie, która przeszłam mając 2 miesiące. Czy jest może ktoś na tym portalu, który ma podobną wadę wzroku? 

U mnie dochodzi jeszcze niedosłuch i z tego powodu czuję, że jestem wyśmiewana w każdej pracy, a ostatnio padłam ofiarą plotek. Zmieniałam pracę już wiele razy. Kilka razy przez kierowników, tłumacząc to redukcją zatrudnienia. Może ktoś wie, jak można sobie z tym radzić? Nie mam orzeczenia o niepełnosprawności, ukończyłam szkołę wyższą. 

Praca a wzrok.

Witam serdecznie. Mój przypadek jest inny, ale postanowiłam się wypowiedzieć. Zaskoczyło mnie to c napisałaś, chociaż doskonale zdaję sobie sprawę na jaką szeroką skalę rozwija się dyskryminacja. Możesz próbować starać się o stopień, ale myślę, że nie będzie Ci łatwo uzyskać cokolwiek. Chciałabym napisać coś bardziej optymistycznego, ale staram się patrzeć obiektywnie. Nie poddawaj się, może staraj się wyjaśniać takie nieporozumienia.

Serdecznie pozdrawiam :)

Praca a wzrok.

DYSKRYMINACJA I ZŁE TRAKTOWANIE LUDZI to efekt polityki państwa zaciskania pasa najuboższym a ludzie zamiast walczyć z rządem walczą miedzy sobą aby to ten mocniejszy silniejszy przetrwał jak w dżungli TO SMUTNE I CHORE!!!

Praca a wzrok.

 Ja pogodziłem się ze swoim problemem i Tobie radzę to samo.

 Do pracy nie chcą mnie nigdzie przyjąć , to robię na czarno ,....bo muszę wykarmić trzódkę.

Jestem jednooczny ,,drugie mam ale nerw martwy, to niby widzące jest już po dwukrotnym odwarstwieniu siatkówki , i oram  jak wół na dachu.

Mam świadomość tego że stracę całkowicie wzrok , ale co zrobić.

Głowa do góry, bo inaczej ,....dno i wodorosty.

Pozdrawiam

Praca a wzrok.

Trzeba się starac o orzeczenie o niepełnosprawności. Widząc tylko jednym okiem jest się osoba niepełnosprawną. Orzeczeniem do celów poza rentowych daje szansę na znalezienie pracy, gdyż osoba z takim orzeczeniem "mniej kosztuje" pracodawcę. za osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności pracodawcy otrzymują  dofinansowanie. Natomiast osoba, która prowadzi działalność gospdarczą może się starć w PFRON o rekompensatę części składek na ubezpieczenia społeczne. Jednak w różnych miejscach róznie bywa i czasami trzeba stoczyc prawdziwą walkę o wydanie orzeczenia. U mnie to było prawie 3,5 roku. Jesli moge w czyms pomóc, to chętnie to zrobię! :)

Joanna Bachlej