ruchoma proteza

Witam wszystkich :)

właśnie odkryłam tę stronkę i powiem szczerze, że spadła mi z nieba :)

Choruję na jaskrę od urodzenia, czyli od 35 lat. Leczę się od wczesnego dzieciństwa. Obecnie jestem pod opieką poradni jaskrowej w Łodzi. Widzę tylko prawym okiem. Początkowo lewym okiem widziałam jakieś kontury i plamy, ale na początku podstawówki już nie widziałam nic. 

Obecnie leczę się w poradni jaskrowej w Łodzi. Niestety kilka miesięcy temu z lewym okiem zaczęło dziać się coś dziwnego. Nie dość, że mam w nim wysokie ciśnienie, to jeszcze do tego doszło kłucie, ból i łzawienie oraz uczucie piasku pod powieką. Ratowałam się diuramidem, ale na dłuższą metę to było dość męczące. Nie mogłam normalnie funkcjonować. Na szczęście dostałam namiary do pani doktor Błaszczyk w Zgierzu. Byłam u niej w piątek. Przebadała mnie bardzo dokładnie. Dała dodatkowe krople i poczułam ulgę. Za trzy tygodnie idę do niej na kontrolę, ma mi wtedy założyć soczewkę na lewe oko, żeby jeszcze złagodzić te dolegliwości. Zasugerowała mi podczas tej pierwszej wizyty usunięcie tego lewego oka i wszczepienie ruchomej protezy. I wreszcie doszłam do sedna :) Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie w Polsce można poddać się takiej operacjo wszczepienia protezy? Będę wdzięczna za jakieś informacje

Monika