MENU

Forum - Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Pytanie jak w temacie.

Chciałam dziś oddać krew, ale nie mogłam. Muszę to skonsultować z okulistą, bo podobno może to źle wpłynąć na oko widzące.. Pani doktor twierdzi, że mimo wszystko raczej nie..

Czy wiecie coś na ten temat? Proszę pomóżcie.:) 

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Oddaje honorowo krew od prawie 10 lat ,mam 16,5 l. Nigdy nie słyszałam ,żeby osoby jednooczne nie mogły oddawać krwi. Zgłosiłam sie także jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Nie ma takich pytań nawet na kwalifikacyjnych dokumentach. Są pytania o leki ,ktore się bierze, o przebyte choroby ,ostatnio wykonywane zabiegi w szpitalu czy u kosmetyczki,dentysty. Kiedyś miałam pytanie od pani doktor co z moim okiem to jej powiedziałam i nie było komentarza ,nie powiedziala nic związanego z oddawaniem krwi .Także zachęcam do oddawania krwi i zgłaszanie się do banku dawców szpiku kostnego!!!! 

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Idę do okulisty po zaświadczenie i od razu do punktu krwiodawstwa.:)

 

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.:) 

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Ja tez jestem zapisana w banku dawcow szpiku a krwi nie oddaje bo mam zbyt niski poziom hemoglobiny i sie nie nadaje na krwiodawstwo a szkoda.  Mozemy byc dawcami organow ale niestety w wiekszosci prxypadkow nasze rogowki nikomu by sie juz nie przydaly.

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

hej,ja tez oddaje krew i nigdy nie mialam problemu.

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Kiedyś niepotrzebnie powiedziałam o moich problemach zdrowotnych i nie pozwolili mi, od tej pry nic nie mówię ;)

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Osoby młode bardzo często nie maja bladego pojęcia jakie ciśnienie tętnicze posiadają - i słusznie - takie prawo młodości - czuje się dobrze znaczy się jest dobrze.

oddanie 350 - 450 ml krwi powoduje skok ciśnienia. To dość osobliwe gdyż zależy od organizmu.

Sama w sobie zmiana ciśnienia nie jest niczym dobrym przy chorobach oczu. Ciśnienie tętnicze ma bezpośredni wpływ na ciśnienie gałki ocznej.

Osoby z cukrzycą i nadciśnieniem tętniczym - podnosi się ciśnienie gałki ocznej i naczynia krwionośne gałki ocznej pękają tworząc wylewy do ciała szklistego

Osoby z niskim ciśnieniem tętniczym częściej chorują na jaskrę. itd

Nie dziwię się, że okulista dmucha na zimne. Chroni.

Oddać krew i pomóc innemu - bezcenne. 

Rozsądek -  nie szkodzić sobie - to nie egoizm - tylko czasowe zawieszenie nadmiaru altruizmu.

Pozdrawiam

Czy możemy oddawać krew i szpik kostny?

Wiem, zgadzam się z Tobą całkowicie. Pewnie już nigdy nie oddam krwi, chyba, że będzie to konieczne. Pamiętam, że pierwsze i jedyne oddawanie krwi przeszłam wręcz niezauważalnie - jeśli można to tak określić. :)