MENU

Forum -

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  
Wszystkie posty użytkownika ronia 73

Stracone życie przez zeza, głęboka depresja i całkowite zero

A nie da się zoperować? Ja mam trochę jakby zbieżnego tzn tęczówka na epiprotezie jest osadzona tak, że daje efekt zeza zbieżnego . Skierowanie od rodzinnego poradnia okulistyczna dobijać się trzeba i próbować. W moim otoczeniu znalazłabym obuocznych z takim samym zerowym poczuciem własnej wartości. Czasem myślę, że samotność to jakieś przekleństwo naszych czasów. Może terapia. Trudny temat bardzo. Życzę znalezienia bratniej duszy choćby on-line.
» przejdź do wątku

Epiproteza-refundacja

Ja robiłam oczko w grudniu. Mój dokument tzn zlecenie miało 5 stron i do realizacji musiało być w wersji elektronicznej. W swojej naiwności myślałam, że to tak jak e recepta 4 cyferki i pesel.Oby oddział NFZ nie obsługiwał zdalnie , życzę obsługi bezpośredniej. Ja miałam z początku kabaret - robiłam zdjecie zlecenia wysyłałam pocztą elektroniczną i czekałam na wiadomość z kodem akceptującym zlecenie. Stałam pod drzwiami oddziału NFZ a pani mi tłumaczyła przez tel co robić i jak , bo nie wpuszczali do środka. Absurd.
» przejdź do wątku

Co ja mam robić?

Witam! Dawno mnie tu nie było, ale piszę bo mam nową epi od pocz grudnia. Epi jest z krakowskiej pracowni od P.Kwapińskiej. To moja chyba 5 albo 6 sztuka, ale uważam że najlepsza. Mam swoje oczko chore mocno obkurczone wiele lat od urazu a i tak bardzo potrafi boleć po całodziennym użytkowaniu. Byłam dobierać epi aż 3 razy, bo mimo delikatności pani protetyk bolało jak fiks. Ja jeszcze jestem powiem przekornie szczęśliwą posiadaczką silnego odczynu brodawkowego .Spojówka wyścielająca powiekę od środka jest żywoczerwona pokryta drobnymi brodawkami. Po przebytym rok temu jakimś rzekomobłoniastym zapaleniu wirusowym spojówek zostały grudki, które ocierają się o protezke. Uwielbiam moment kiedy mogę moje oczko wieczór schować do pudełka😁. Oko pod proteza mimo zaniku jest wciąż żywei unerwione i potrafi bardzo boleć. Jeszcze moje jest po 3 witrektomiach z podawaniem oleju który u mnie przedostał się do przedniej komory oka. Jak 20 lat temu zakładałam piersze epi to tak tragicznie bolało że uprosiłam znajomego okulistę żeby mi na moją odpowiedzialnosc pod mikroskopem usunął te bąbelki oleju z przedniej komory. Zrobił to dla mnie i było dużo lepiej. Na spoczynek nocny zapuszczam maść z wit A albo ostatnio znalezioną maść PARINPOS z heparyną. Obie mają strukturę wazelinową i dobrze robią. No i oczywiście mam rewelacyjne krople przeciwalergiczne OPATANOL-to produkt tylko na receptę nie mają bezrecepturowego odpowiednika. 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś posłużą moje wywody😁 

» przejdź do wątku

pytanie...

Witam!  Ja osobiscie nigdy nie slyszalam o przszczepie siatkowek  kiedys w jakims serwisie informacyjnym na Trójce slyszalam o ekperymentalnych zabiegach  na myszach zwiazanych z komorkami swiatloczulymi obecnymi w siatkowkach oczu.

 

Polecam goraco Panu ksiązke pt. JEDNO OKO NA MAROKO  nie pamietam autora ale czlowiek ktory ja napisal choruje na retinopatie barwnikowa  opowiada o zmaganiu sie z choroba   cos wspanialego  odpisalam sobie do mojego sekretnego notesu jej fragmenty.  

Moze jest dostepna jako audiobook   Dla mnie jedna z najpiekniejszych ksiazek jakie w zyciu przeczytalam, a bylo tego sporo. 
Pana dzieciom zycze duzo sily i zdrowia i radosci mimo wszystko

» przejdź do wątku

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Ja nosze epi od ponad 10 lat i sie przyjela, bo nie bylo innego wyjscia. miewam odczyny alergiczne typu ropienie czy brodawki pod gorna powieka ale daje rade.  oko musi byc obkurczone w zaniku aby przyjelo epi    z uporem maniaka powtorze, ze ten temat byl juz szeroko omawiany tylko trzeba przesledzic wszystkie watki  pozdrawiam
» przejdź do wątku

» przejdź do wątku

Katarakta czy można później widzieć

Witam Wlasnie dzis bylismy odwiedzic 88 -letnia babcie mojego meza ktora jest po 2 zabiegach zmian soczewek  ostatni zabieg byl rok temu a pierwszy rok przed jeszcze  na jednym oku zacma byla tak silna ze zrenica byla praktycznie w kolorze mleka. 

 Ja babcie prowadzilam do okulisty do zwyklej przychodni okulistka jak zobaczyla stan wzroku na wniosku napisala adnotacje- - pilne-- poradzono nam napisac podanie do dyrecji szpitala z prosba o wczesniejszy zabieg.  Stosunkowo szybko tj po kilku m=cach zostala wezwana na badanie kwalifikacyjne do zabiegu i tydzien po badaniu na oddzial,

Jest to pobyt jednodniowy zabieg rano po wieczornej konsultacji jesli nie ma komplikacji to do domu. Takie zabiegi to pikuś Babcia widzi wszystko super z bliska i z daleka  nie uzywa okularow   Nie ma sie czego bac troszke zaboli i bedzie po wszystkim.

» przejdź do wątku

» przejdź do wątku

Kto jest na NK? :)

Mnie tez mozna znależć na NK    Nowicka Róża   Krosno 
» przejdź do wątku

Re: zator w lewym oku zniszczył siatkówkę - pomocy!


alinka9917:
acard jest nie dobry na dłuższa mete, powiedz mamie ,żeby wcinała polocard 150 :)

Mojej mamie acard zaleca pic kardiolog ktory wykonywal jej 3 koronarografie  nic nam nie wiadomo na temat jego szkodliwosci  a zreszta musze podejrzec na internetowej aptece czy w obu tych tabletkach jest ta sama substancja czynna .   

 

» przejdź do wątku

Gry i zabawy dla niewidomych dzieci

Patrycjo na 3 stronie forum jest temat    Kto jest na NK?   tam masz kontakt do Aldony  mamy niewidomej Rozalki  przez portal nk   skontaktuj sie z Aldona moze napisze ci coc albo moze Aldona odpisze cos na ten watek.   Dawno sie dziewczyny nie odzywaly moze sa gdzies na wakacjach. 
» przejdź do wątku

keratopatia pęcherzowa

Jesteście w rekach prof Stefana Clemensa?   Slyszalam o nim pod katem retinopatii wczesniaczej .  Zdowia zycze i swietej cierpliwosci !
» przejdź do wątku

zator w lewym oku zniszczył siatkówkę - pomocy!

Wiecie co ten zator to mogl byc nawet fragment oderwanej od innych duzych naczyn takiej blaszki miazdzycowej ktory sobie z krwiobiegiem przywedrowal do naczynia akurat w oku.  Moja mama sercowiec dwukrotny zawalowiec mi tak tlumaczyla.

 No sami powiedzcie czy zdrowy czlowiek ma czas i warunki latac do lekarzy badac poziom cholesterolu allbo robic badania dna oka pod katem nadcisnienia   -  nie bo w tym kraju nie ma zadnej takiej profilaktyki a  poza tym ponoc stres powoduje produkcje tzw zlego cholesterolu, ktory osadza sie w scianach naszych naszyn krwionosnych powodujac ich zwezenia.  

Ponoc przeciwzakrzepowo dziala kwas acetylosalicylowy  aspiryna.   Moja mama pije acard chyba na rozrzedzenie krwi.   Pozdrawiam!

» przejdź do wątku

keratopatia pęcherzowa

Ta keratopatia pecherzowa to chyba  nic innego jak zmetnienie rogowki.  Magdo czy syn to ma na jednym oku czy obydwa chore?   Bylas u Prof Wylegaly   Szpitalu Kolejowym w Katowicach?
» przejdź do wątku

lekki stopień - kilka pytań

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3544    wszystkie obecne ulgi  nic wiele nia ma dla "Trójeczek"    
» przejdź do wątku

lekki stopień - kilka pytań

Jesli uda sie uzyskac po odwolaniu umiarkowany stopien to czas pracy powinien ulec skroceniu o 1 godzine z 8 na 7    to tylko do konca roku bo od nowego wchodzi 8- godzinny tydzien pracy dla lekkich i umiarkowanych  chyba ze trybunal stanu odrzuci ten przepis bo ten jest obecnie zgloszony do podwazenia. 

  Zobaczymy.    Dla twojego oczka Katarzyno nie mam znaczenia czy lekki czy umiarkowany bo jako ksiegowa spedzisz kupe godzin przed kompem  w towarzystwie cyferek a i internet w domu tez na pewno odchodzi.   Tu na forum jest mnostwo ludzi ktorzy z jednym okiem pracuja na komputerach.

Wydaje mi sie ze problem jest w twojej glowie natury emocjonalnej  , ze niby sie uspokoilabys gdy bys dostala ten  umiarkowany stopien.    Porozmawiaj ze swoim pracodawca czy jest dla niego istotny twoj stopien niepelnosprawnosci ze wzgledow finansowych  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/86692  moim zdaniem ciekawy artykul  , przepraszam, ze troszke odbiega od tematu watku.

» przejdź do wątku

lekki stopień - kilka pytań

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/34305   pare slow jak wyglada refundacja  za niepelnosprawnych     artykul z 2009 roku ale teraz sytuacja wyglada podobnie moze tylko troche umniejszone sumy dofinansowan i roznice w rynku chronionym a otwartym. 
» przejdź do wątku

Kilka pytań...

TO ze byles u okulisty ho ho kiedy to jeszcze nie tragedia   bo mozna pare razy pojsc  stworzyc wpisy i jescze powiedziec wprost ze sie chce podchodzic do orzecznictwa.     Ja jestem zwolennikiem mowienia wprost o co chodzi.    Faktycznie na forum na stronce niepelnosprawni jad poprostu wycieka ,ale mialam na mysli nie same forum dyskusyjne tylko konkretne tematy    ja dosc czesto tam bywam. http://www.niepelnosprawni.pl/
» przejdź do wątku

Kilka pytań...

Jaskiniowcu!  Chyba slabo studiowales forum  pewnie z braku czasu .   Krotko poradze aby w celu uzyskania stopnia niepelnosprawnosci udac sie do Zespolu Orzekania o Niepelnosprawnosci  gdzies takie cos sie znajduje w najblizszym wiekszym miescie.    Tam komplet dokumentow  do wypelnienia przez okuliste i chyba tez pare slow od lekarza rodzinnego      potem troche czekania na wezwanie na komisje  

  jak orzeka trudno przewidziec    tzw stopien lekki niewiele daje jesli chodzi u ulgi komunikacyjne   najlepszy pod tym wzgledem  umiarkowany stopien.    

  mozna tez udac sie do ZUS-u  wybrac sterte papierow  obliczyc okresy skladkowe i stanac na komisje o rente chorobowa  jak odrzuca zawsze mona sie odwolac

polecam goraco strone    niepelnosprawni.pl        nie jestem pewna ale chyba sa jakies dofinansowania do skladek zusowskich dla osob niepelnospawnych     ale to wszysto jest do poczytania i weryfikacji na w/w stronce albo na tym forum  .

pochwal sie jaka jaskinie zamieszkujesz  moze RAJ?

» przejdź do wątku

zator tetnicy srodkowej siatkówki

3 odslona tematu
» przejdź do wątku

Zator gałęzi dolnej tętnicy środkowej siatkówki oka prawego.

Lena cos dla Ciebie!
» przejdź do wątku

Pozdrowka z Londynu

Trzymam kciuki aby sie wszystko udalo i aby to byl faktycznie juz limit nieszczesc.   No i jestem pod wrazeniem anestezjologa !
» przejdź do wątku

Mam 14lat i mam Zeza

A ja mam 38 lat  i tez mam zeza  moje oko z epiproteza swiruje raz ma wytrzeszcz raz opadajaca  powieke    zdrowe oko jest mocno wybielone kroplami idealne bez pekajacych naczynek  a epiproteza jest na wieki naznaczona siecia naczynek a na dodatek nie jest "tak" biala jak zdrowe oko     Szlag mnie trafia  mam ostry zespol suchego oka tego zdrowego i musze czesto zapuszczac krople nawilzajace a niedopuszczac do przekrwien  inaczej bym sie wsciekla z piekoty    jedno na Maroko   drugie na Kaukaz  najgorzej jak patrze bokiem na kogos lub ogladam sie przez lewe lub prawe  ramie.       

  To byl tylko krotki wywód "niby"  pogodzonej z jednoocznoscia   Musialam sobie ponarzekac zeby mi ulzylo  a to forum to chyba najlepsze miejsce.  Róża

» przejdź do wątku

czy mam się bać ....?

Czy ja dobrze zrozumialam masz poszarpana siatkowke w jedynym widzacym oku czy w tym niewidzacym?    Jak to sie stalo mialas jakis uraz czy przesadzilas z wysilkiem?   Jak sie kapnelas ze cos jest nie tak ?     Ja kojarze swoje laserowanie dawno temu w Lodzi  ale nic mi to nie pomoglo   to bylo kilka serii   a z kolei mam kolezanke w pracy po laseroterapi i szwagra tez oboje widza dobrze    kazdy jest indywidualnym przypadkiem  i kazdy ma inny rodzaj rozwarstwienia    Powodzenia!
» przejdź do wątku

kontakt

Aldona pozdrawiam po dlugim milczeniu gratuluje dobrych wiadomosci.    Ja osobiscie ma super zdrowe dziecko, ale ma kolezanke ktorej syn jest  alergikiem    lecza sie u dobrego alergologa znanego na Podkarpaciu i z tego co wiem Kuba mial testy skorne na przedramionach od pediatry potem ten alergolog obalil sens testy na przedramionach i wykonal testy na plecach dziecka   powychodzilo cos zupelnie innego na pleach niz na rekach.    Mimo znajomosci alergenow i mimo branych lekow i tak kaszle w roznych porach roku i z tego co wiem ma byc w zimie diagnozowany z krwi po katem alergii, ale to sie juz bedzie odbywalo na oddziale szpitalnym podczas hospitalizacji.
» przejdź do wątku

Problem z dobrym widzeniem

Ja mam epiproteze na niewidzacym oku jestem prawdziwie jednooczna .  Jadwigo droga problem masz w swojej glowie.  Po prostu musisz sie przyzwyczaic do tych wrazen  wzrokowych,    Jak oko zaniknie to sproboj epiproteze.  Daj sobie spokoj z chodzeniem od okulisty do okulisty bo zaden nie rozumie cie do konca majac zdrowe oczy.    Juz ci to wczesnej  pisalam       zakoncz chrobowe bierz sie do pracy  zajmij sie czyms i nie popadaj w paranoje.  Taka moja opinia bez urazy!   A moze sprobojesz okulary ze szklami fotochromatycznymi  moga byc zerowki bez korekty  one wystepuja tez  wersji transition   te sa drozsze ale szybko ulegaja zaciemnieniu w kontakcie ze swiatlem slonecznym   Polecam spacer do optyka. 
» przejdź do wątku

Problem z dobrym widzeniem

kiedys juz gdzies pisalam na tym forum jak doprowadzalo mnie do szalu nakladanie sie obrazow z praktycznie niewidzacego oka na obrazy odbierane okiem widzacym.  cos mi z boku migalo  zamazywalo  widzenie lekarz - obuoczny czlowiek-  mowil ze kiedys sie do tych wrazen przyzwyczaje.  Z perspektywy czasu lepiej mi calkiem nie widziec na to chore oko.    Droga Jadwigo mozesz sobie chodzic do okulistow gdzie chcesz   ale zaden do konca nie zrozumie o co Ci chodzi i z czym masz problem,  proponuja usunac oko chore bo wraz z nim zniknie problem   moze warto poczekac na pelny zanik i zalozyc epiproteze  i zobaczyc co sie bedzie dzialo  .  Pozdrawiam!
» przejdź do wątku

Czy mogę się starać o jakiś zasiłek dla dziecka ?

Witam ja mam praktycznie identyczne parametry astygmatyzmu mam juz w prawdzie sporo lat , ale nie posiadam zadnego zasilku pielegnacyjnego  a okolicznosci powstania astygmatyzmu tragiczne.   Z tego co sie orentuje od moich kolezanek zasilki otrzymuja dzieci wymagajace np rehabilitacji ,  astmatycy i wiele innych kategorii chorobowych.     Pierwszym krokiem bedzie i tak wniosek - dokument do wypelnienia przez okuliste i obstawiam , ze on juz pierwszy pozbawi was zludzen.  

Kolezanka stawala z corka z wada - 6 w obu oczach  i nic jej nie dali bo nawet nie uzywa zdnych kropli do oczu a nawet jesli by uzywala to jako zdrowa manualnie osoba nie potrzebuje pomocy do zakraplania.  

Zasilek jest przyznawany okresowo i na pewno w niczym jej nie zaszkodzi a okresowo wzmocni domowy budzet  .

Jesli coreczce towarzysza inne przypadlosci np alergiczne  to wtedy mozna sprobowac na wniosku umiescic dwie sprawy zdrowotne.

 Taka moja opinia!  Pozdrawiam i zdrowia zycze!

» przejdź do wątku

Epi na własnym oku

Moje oczko zaniklo bo bylo mocno poranione operowane kilka razy i olej silikonowy tez zrobil swoje .   widuje ludzi na ulicy z bielmem rogowki wiec niewidzacych na oko i ich oko jest wielkosci tego zdrowego.  Wniosek wiec, ze nie kazde niewidzace sie kurczy . No ale od takich prawdziwych i rzetelnych odpowiedzi to sa okulisci.
» przejdź do wątku

Re: Dofinansowanie z PFRON


kasia30149:
 hej mam do  was pytanko jeśli podejme prace na jakieś pół etatu a mam rente socjalna umiarkowany stopieś niepełnosprawności to czy otrzymam dofinansowanie z PEFRON?  i drugie pytanko jeśli podejme studia zaoczne lub dzienne to  czy tez dostane dofinansowani ? kasia

 

 Jak zaczniesz prace to dofinansowanie otrzyma pracodawca a studentowi PFRON tez pomoze    u mnie w pracy jedna dziewczyna studiowala zaocznie szczegoly w najblizszym oddziale PFRON   gdzies czytalam ze do 15 marca mozna skladac podania dla absolwentow niepelnosprawnych na aktywizacje zawodowa  chyba sie to nazywa program  JUNIOR

» przejdź do wątku

Stopien niepelnosprawnosci

Oko jako schorzenie specjalne jest bardziej dofinansowywane tzn osoba z chorymi oczyma w zakladzie pracy chronionej    na 2 gr na pewno nie wiem jak tam 3 grupa.
» przejdź do wątku

Re: Epi na własnym oku


azile2276:

Ronia....masz rację ! Są dni że potrafimy zaakceptować swoje mankamenty, a przychodzą takie że mamy całkowitego doła i chcemy wszystko zmienić .

 

 Diagnoza:  Czasami dopada nas PMS Pozdrawiam!

 

» przejdź do wątku

leczenie czerniaka oka protonoterapią

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/82360
» przejdź do wątku

Epi na własnym oku

My kobiety miewamy rozne nastroje  z euforii w smutek .  Moje oczko zezowalo z powodu slepoty ponoc tak sie dzieje w przypadku niewidzacego oka .  Nam laikom chyba trudno by bylo okreslic jaki wymiar musi miec zanikniete obkurczone oko aby nadalo sie do montazu epiprotezy - ostateczna ocena chyba nalezy do protetyka. 
» przejdź do wątku

Epi na własnym oku

Moim zdaniem to ze masz "tylko" zeza nie wystarczy aby zalozyc epiproteze.  Aby ja zdobyc trzeba wniosek na nia od okulisty. Okulista na wstepie moze ci odmowic bo np oko moze nie byc w stanie zaniku a to jest wymog do zalozenia epiprotezy .

ja tez sporo czasu mialam tylko zeza potem pojawilo sie bielmo rogowki i proces zaniku czyli obkurczania sie galki ocznej.  ja mam obkurczone oczko pod epiproteza a i tak widac ze oko z epi jest tycio wieksze    to sobie wyobraz jak by ci protetyk nalozyl  taka nakladke na normalnych rozmiarow oko po prostu nie bylabys w stanie pewnie nawet normalnie mrugnac i zamknac powiek na tym oku mutancie.   Posiadacze epiprotez na galkach w zaniku chyba wiedza o co mi chodzi.

» przejdź do wątku

Re:


:Widac u Ciebie wielki szacunek dla mamy i podziw. Niech jej ziemia lekka bedzie!

 

 

» przejdź do wątku

Stopien niepelnosprawnosci

Na pewo nasz Grzes ma orzeczenie z Powiatowego Zespolu ds orzekania o niepelnosprawnosci   Gzegorz odwoluj sie najszybciej jak sie da trzeba papiery w tym samym miejscu zlozyc ale raczej na pewno trafisz do innego orzecznika o odwolanie trzeba walczyc o swoje przeciez walczysz sprawy nic sie nie zmienilo u Ciebie ze wzrokiem,   Informuj co poczyniles w tej sprawie!
» przejdź do wątku

Re: Turnusy rehabilitacyjne


elwiraks:
Witam, ja mam już zarezerwowane miejsce w ośrodku "Contessa" w Dziwnówku. Odpłatność w moim przypadku bierze na siebie zakład w którym pracuję a jest tego 1442 zł. Pani z biura turystycznego w którym załatwiałam wyjazd mówiła że przychodzą osoby, które starają się o dofinansowanie z PFON-u i skarżą się , że dostają odmowy. Podobno brakuje pieniędzy. Smutne to.

 

 Czy pracujesz w ZPCHR ?  bo u mnie w pracy zapowiedziano ze od tego roku ze wzgledu na inny podzial dostepnych srodkow finansowych nie bedzie juz turnusow dla pracownikow.

» przejdź do wątku

Dofinansowanie z PFRON

 moze jeszcze jedna stronka   portal informacyjny dla niepelnosprawnych http://www.legislacjon.pl/
» przejdź do wątku

Dofinansowanie z PFRON

Nie lepiej odwiedzic biuro pracy i oddzial PRRON?  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/827    naprawde polecam te strone dla wszystkich  mozna sobie tam zamowic cotygodniowy serwis informacyjny na pocze i  jest tam nr infolini    801 801 015  opl 40gr za polaczenie
» przejdź do wątku

Przeszczep rogówki

Ja obstawiam , ze nikt sie nie podejmie tegoz w celach kosmetycznych, dawca, koszty zabiegu itp itd.
» przejdź do wątku

prosze o pomoc

Witaj zatroskana mamo!  Mieszkania nie sprzedajcie bo gdzie pojdziecie mieszkac .   Jesli wielu niezaleznych lekarzy powiedzialo ze syn ma zrolowana siatkowke i nic sie nie da zrobic to widocznie tak jest moja tez sie ponoc cala zwinela tez w lewym oku ale mam drugie i radze sobie dobrze   W Polsce ponoc specem od siatkowki jest Prof Jerzy Nawrocki z Lodzi  ,  gdzies na forum jest chyba adres do kliniki w ESSEN.  Chyba zaden z forumowiczow ujawnionych nie jest lekarzem wiec nic nowego sie nie dowiecie.   Pani mamo droga emocje podpowiadaja nam kobietom straszne mysli czasami, ale ja zycze wam sily i zdrowia dla Dzieciaczka!  
» przejdź do wątku

Dobra wiadomość dla pacjentów z wadą wzroku

Nigdzie nie znalazlam na forum tego tematu wiec pisze tu o OKULARACH AJURWEDYJSKICH..  Sa zasloniete jakims plastikowym materialem ze 113 otworami o srednicy milimetra.  Producent  MONITER zapewnia ze skoryguja wade od-3,5 do +3,5 takie zmiany ponoc sie osiaga po noszeniu przez 3 mce przez 3 godz dziennie. z poczatku krocej w ciagu dnia.  Nie nadaja sie do spacerow na ulicy i prowadzenia pojazdow.  Cena ok 130zl   Czy ktos slyszal, probowal?  piszcie!
» przejdź do wątku

Witajcie wszyscy ;)

Witam swojaka z Podkarpacia!  Pozdrawki z Krosna!
» przejdź do wątku

Przeszczep rogówki

na forum sa juz watki z tym tematem do onalezienia o ile pamietam z namiarami na Prof. Wylegale
» przejdź do wątku

Turnusy rehabilitacyjne

trzecia odslona tematu
» przejdź do wątku

Turnusy rehabilitacyjne

wyciagam przydatne wiadomosci z 18 strony forum - pomyszkujmy czasem!
» przejdź do wątku

Turnusy rehabilitacyjne

Ja bylam kilka razy na turnusach i nikt mi tam oka nie rehabilitowal  tylko odbylam rozne cwiczenia masaze na kregoslup itp.  Polecam najblizsze oddzialy PFRON tam sie dokumenty wybiera i wszystko powiedza.   Mozna poszukac turnusow 7 dniowych na zakonczenie bierzemy fakure i odliczamy w najblizszym zeznaniu podatkowym.   Do tego Pefron-u to szybko radze bo tam ponoc obowiazuje zasada kto pierwszy ten lepszy.    Ja na swoje turnusy jezdzilam z zakladu pracy  chronionego oczywiscie.
» przejdź do wątku

Turnusy rehabilitacyjne

http://www.zuris.pl/  To strona organizatora turnusow- podejrzewam ze zaktualizuja na koniec stycznia albo pocz lutego.    W Ustroniu Morskim jest osrodek przystosowany dla niewidomych  woj zachodniopomorskie niedaleko Kolobrzegu.
» przejdź do wątku

Dobra wiadomość

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/78959    Nie wiem czy dobrze interpretuje zapis ale moim zdaniem ulga nowa bedzie dotyczyć  ludzi z calkowita niezdolnoscia do samodzielnej egzystencji czyli tzw 1 grupa.
» przejdź do wątku
« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |