MENU

Forum -

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  
Wszystkie posty użytkownika ronia 73

Też macie kompleksy? Ale tak szczerze!

Moi drodzy moze jakos was to pocieszy ja starsza pani nie dosc ze mam zezujace oko z epiproteza, to do tego mam cere koloru malinowego i jeszcze na dodatek okropnie sie czerwienie z byle powodu.  Mam meza dziecko juz dawno po wstydzie a jak jakis facet sie na mnie poatrzy i cos zagada to ja w momencie burak cwiklowy .  nie jestem w stanie  kontrolowac tego zjawiska.  Ile ludzi mnie juz z tego powodu wysmialo i ie jaj juz sie przez to oryczlam i co mam zrobic trzeba zyc dalej no nie?

» przejdź do wątku

GDZIE PRACUJECIE?

Czesc!  Ja pracuje w zakladzie krawiecko-dziewiarskim jest to Zaklad Pracy Chronionej mam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci i to ponoc sytuacja bardzo korzystna dla mojego pracodawcy ta moja 2-ka.   Na studia ponoc sa jakies dofinansowania z Pefron-u  jedna kolezanka u nas studiuje zaocznie germanistyke i jej refunduja czesne ale szczegolow nie znam. 
» przejdź do wątku

Też macie kompleksy? Ale tak szczerze!

Pawel ja nie wiem jak Ci doradzic!  Wspolczuje bo twoje wlasne przekonanie o swej beznadzieji jest bardzo silne i wogule chyba nie masz wiary  siebie.  Mam 8-letniego syna niesmialego introertyka ktoremu ciezko jest sie odwazyc duzo mowic i wiem jak to jest postrzegane wsrod rowiesnikow i otoczenia.  Podejrzeam , ze w twoim mlodzienczym wieku jest jeszcze trudnieji tworzy sie bledne kolo niesmialosci samotnosci ibraku wiary w siebie.  Pawel poszukaj jakiegos psychologa albo psychoterapeuty   
» przejdź do wątku

Orzeczenie - odwołanie.

Ja obstawiam ciagle, ze te wszystkie zaostrzenia odnosnie orzekania wynikaja ze wzgledow finansowych.Lekki stopien nic nie daje za bardzo przy umiarkowanym spore wydatki ze strony budzetowej na przyszlego pracownika itp. 

 moze sie powtorze ale plaga falszywych niepelnosprawnych w Polsce sprawila, ze trzeba po prostu kosic na komisjach lekarskich.   jedyna pewna opcja to faktycznie mocne papiery na niepelnosprawnosc . Moze po bataliach sadowych dadza wyzej grupe na rok dwa a potem od nowa jazda i caly czas chodzenie do specjalistow zeby kwitla historia choroby a potem  znow komisja itd...

» przejdź do wątku

czy macie kogos? :)

A gdzie to Cie poniesie?  Aha i widze ze skrecilas dredy na swieta!  czyzbys uderzala na Jamajke?
» przejdź do wątku

co Wam ostatnio sprawiło przykrość?

Mnie niezmiennie sprawia najwieksza przykrosc jak choruja i umieraja dzieci i mlodzi ludzie, albo jak slysze ze ktos krzywdzi dzieci.  Taki juz wrazliwiec ze mnie...
» przejdź do wątku

» przejdź do wątku

Re: Opadanie powieki


Roberts:

Witam. Czy zauważyliście, że po jakimś czasie noszenia protezy, powieka zaczyna delikatnie opadać?? Pan wieremczuk mówił, że trzeba ćwiczyć powiekę. Macie jakieś ćwiczenia na to??

Pozdrawiam

 

Ja mam czasami ten znienawidzony przeze mnie efekt opadajacej powieki, nigdy nie wiem kiedy to nastapi ani jak dlugo potrwa. Staram sie ja wtedy dyskretnie unosic i podtrzymywac od tej ciaglej meczarni tych moich powiek przy epi mam calkiem inny uklad zmarszczek w porownaniu do drugiego oka i od ciaglego przecierania i naciagania rzes aby oderwac zaschnieta wydzieline.  Pytalam kiedys mojej okulistki czy to nie jest czasem efekt nadmiernego pocierania powiek , powiedziala, ze nie, ze to sprawy pourazowe to opadanie.

 

A teraz z innej bajki :  Robert  zapraszam na DROGE KRZYZOWA w Wielki Piatek na Cergowa  ok 19.45 wyjscie od Lipowicy przez mostek i dalej w las ,ognisko o 21.37 zaplonie na szczycie.

 http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/349658,2-kwietnia-v-plomien-pamieci,id,t.html

 

 

» przejdź do wątku

prosze o porade

Asiu ale po co bylas w ZUS-ie na komisji skoro masz lekki stopien juz przyznany gdzie indziej, staralas o rente czy jak?  Liczylas moze na umiarkowany stopien nie okazujac ze twoje zdrowie uleglo znacznemu pogorszeniu?   Dziewczyno Zus odwala ludzi naprawde ciezko chorychi obniza stopnie niepelnosprawnosci aby wyplacac mniejsze swiadczenia.   Jesli cie orzekal Zespol d/s orzekania o niepelnosprawnosci to oni niech cie ponownie orzekaja, ale moim zdaniem trzeba miec naprawde dobre papiery.   Pozdro! 
» przejdź do wątku

Re: CZEŚĆ WSZYSTKIM:)


dk1990:

Jak miałem 2 lata siostra mi strzeliła szelką z agrawka chyba w lewe oko. Teraz widzę na bydwa oka lecz na lewe bardzo słabo -11d a i tak widzę tylko te najwiekszą literę na tablicy. Tak oko wygląda normalnie tylko mam małą plamke na nim jakby blizna czy coś.    

i ma pytanie: CZY MÓGŁ BYM ZROBIĆ JAKĄŚ OPERACJĘ ŻEBYM LEPIEJ WIDZIAŁ NA TE CHORE OKO?     Bo słyszałem o przeszczepie kawałka oka od zdrowego  do chorego czy coś tkiego.  ODPISUJCIE PLIS:) 

To  czym piszesz tj o tym kawalku oka ktory sie przeszczepia to podejrzewam, ze masz na mysli przeszczep rogowki.   Jest temat gdzies "przeszczep rogowki" z namiarem na najlepszego  goscia od rogowki.  Proponuje jednak podobnie jak Kornelia wizyte u okulisty i badanie na okulistycznym sprzecie.  Potem ewentualnie mozna sie podzielic wrazeniami na forum.  Tak sobie mysle!

 

» przejdź do wątku

odwołanie

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2435      Moze sie komus przyda ten temat jest o orzekaniu i odwolaniach itd
» przejdź do wątku

Zezik:D

Chyba czwarte  podejscie do tematu...Moze sie da z tego jakos zrobic jeden watek..Kornelia co ty na to?

» przejdź do wątku

Zez

Trzecia odslona tematu..
» przejdź do wątku

Zez

Kolejny watek o tym samym dla kolegi..
» przejdź do wątku

Zez, Operacja zeza

Przywoluje watek dla zainteresowanego kolegi. 
» przejdź do wątku

Dzień Kobiet

" Dzień Kobiet "  Janina Gałczyńska

Dzień 8 marca to kobiece święto

Są uprzejmosci i prezenty.

Każdy kwiat wręcza z twarzą uśmiechniętą,

choć zwykle bywa zły i nadęty.

Schodzą sie goście, składają życzenia,

solenizantka także uśmiechnięta.

Lecz chcę zapytać tak dla przypomnienia,

czy o kobietach ktoś zwykle pamięta?

Że ostatnie spac idą, a pierwsze się budzą,

że wciąż pracuja od świtu do zmroku,

że nieustannie dla swoich sie trudzą,

a zauważane sa raz w roku.

 

Wszystkiego Najlepszego   Kobitki!!!!

 

 

» przejdź do wątku

Co można odliczyć od podatku.

Kochani przywoluje temat i pytam jeszcze raz czy ktokolwiek z was lub znajomych byl wzywany do urz skarbowego w celach kontrolnych.   Ja mam legitke PZN-u i umiarkowany stopiem niepelnosprawnosci i teoretycznie jestem kryta

 mam tez gotowy formularz oswiadczenia dla urz. skarbowego ze korzystam z uslug roznych ludzi jako przewoznikow i przewodnikow na wyjazdy w celach rehabilitacyjno zdrowotnych itp wszystko z powolaniem na odpowiednia ustawe.   Jestem po prostu ciekawa czy urz skarbowy rzada faktur za tankowanie podczas wyjazdow , biletow zaswiadczen z wizyt u lekarzy czy zaswiadczen z rehabilitacji itp.

wedle przepisow niby zadne dokumenty nie sa wymagane, ale zapytana o konkretnego przewodnika to nic nie powiem bo czasami jest ze mna gdziekolwiek maz albo ktos inny z rodziny. 

   Jesli np nie podam konkretnego nazwiska  to oznacza ze de facto z niczyjej pomocy nie korzystalam i nici z ulgi.   Jesli podam konkretne namiary na kogos a ten ktos kto mi pomaga i przewodniczy nie rozliczyl z fiskusem swego zysku z pomagania  to za to zostanie ukarany.   Wypada chyba brac paragony na zakup tych wyrazow wdziecznosci i po kazdym podziekowaniu za pomoc w formie finansowej lub np slodyczowo-kawowej-alkoholowej  spisywac krotkie protokoly obdarowania  z podpisami obu stron.   ABSURD   to jest moja interpretacja przepisu o odliczeniach wydatkow  .

POZDRAWIAM I POWODZENIA Z FISKUSEM ZYCZE!!!

» przejdź do wątku

odwołanie

moje kolezanki  tworzyly odwolania od decyzji z pomoca pan pracujacych w zespolach orzekania tam wszystko mialy wytlumaczone.  Moze Tobie tez pomoga, bo to czas jest wazny.
» przejdź do wątku

Bielmo rogówki

Watek o rogowce dla zatroskanej mamy...Adres do czlowieka od rogowki w Polsce: Prof.dr n.med. EDWARD  WYLĘGAŁA  szukac go w Okregowym Szpitalu  Kolejowymw Katowicach  ul. Panewicka 65  tel.32 252 31 15    to dane z jesieni. Powodzenia!
» przejdź do wątku

Bielmo rogówki

Watek o rogowce dla zatroskanej mamy...Adres do czlowieka od rogowki w Polsce: Prof.dr n.med. EDWARD  WYLĘGAŁA  szukac go w Okregowym Szpitalu  Kolejowymw Katowicach  ul. Panewicka 65  tel.32 252 31 15   oskkatowice_@op.pl .  to dane z.   Powodzeniajesieni
» przejdź do wątku

jestem tutaj nowa-przyjmiecie mnie? :)

No to zycze powodzenia w szukaniu platnego zajecia.  Ja wlasnie w piatek w swojej pracy dowiedzialam sie na imieninach naszego szefa- a jestesmy ZPCH - ze sa projekty aby od przyszlego roku kalendarzowego odejsc od sponsorowania czyli dofinansowywania wynagrodzen pracownikow z lekkim stopniem niepelnosprawnosci. 

 Namiastke tego tematu przeczytalam tez na tej stronie dla niepelnosprawnych , ktora kiedys byla tu podana na forum.  Jednym slowem ktos sie spostrzegl, ze za duzo jest "zdrowych' inwalidow ktorzy maja zalatwony stopien niepelnosprawnosci tylko na potrzeby zatrudniajacych ich pracodawcow .  Niestety jesli do tego dojdzie to ucierpi  na tym duzo ludzi .  Pozyjemy zobaczymy napewno nie obejdzie sie bez walki i dyskusji w sferach rzadowych.

» przejdź do wątku

Re: jestem tutaj nowa-przyjmiecie mnie? :)


stania133:
Kochana Roniu!Mieszkam w Trzeborzu .Jest to wioska otoczona jeziorami  idealny wypoczynek dla wędkarzy i dla tych ,którzy cenią sobie ciszę i spokój.Jeśli chodzi o mnie to ja i tak mam sentyment....do rodzinnych stron... Lublina.Tam mieszka moja siostra i wiem ,że muszę wrócić tu,ale jak mi trudno stamtąd odjeżdżać. Mam nadzieję,że mnie odwiedzicie i powędkujecie .Zapraszam w moje skromne progi:)

 

Staniu pytam, bo w lipcu bede w Swinoujsciu i myslalam , ze moze gdzies blisko mieszkasz ...

» przejdź do wątku

jestem tutaj nowa-przyjmiecie mnie? :)

Staniu a gdzie dokladnie mieszkasz w Zachodniopomorskim jesli mozna wiedziec?
» przejdź do wątku

jestem tutaj nowa-przyjmiecie mnie? :)

Kornelia ja obstawiam, ze jak Panowie Doktorzyczytaja nasze wypowiedzi zwlaszcza te "Medyczne"  to niezly maja ubaw jak sie nawzajem diagnozujemy i leczymy no nie?
» przejdź do wątku

Bakterie chlamydi i gronkowca w oku

Witam !   Troche ponad rok temu po wymazie z oka z epi znalezli w moim worku spojowkowym jakiegos gronkowca, ktorego nazwy dzis nie pamietam ale jak wpisalam jej nazwe wtedy w google to wyskoczyl mi opis gronkowca obecnego w okolicach cial obcych w organizmie np. w okolicach rozrusznikow serca itp.  w moim przypadku to oczodol.  Szczescie , ze nie jestem nosicielem zlocistego , bo i pod tym katem bylam badana  - " wymazywana " w okolicach gardla.  Glowe daje, ze kazdy jest nosicielem jakiegos ustrojstwa, ktore tylko czeka na nasz spadek formy.
» przejdź do wątku

Renta

Mnie sie wydaje ze na urlop wychowawczy mozna isc jak sie urodzilo dziecko w czasie trwania zatrudnienia tj najpierw macierzynski potem prosba do pracodawcy o podpisanie urlopu wychowawczego.  W tym calym czasie musi trwac umowa o prace bo jesli np. w trakcie macierzynskiego wygasa umowa ...  Moim zdaniem osoba ktora nigdy nie pracowala nie moze ot tak sobie isc na urlop wychowawczy  juz samo slowo "urlop" kojarzy mi sie z przerwa w pracy.  Wolna interpretacja tematu bez czytania linku Stani.
» przejdź do wątku

Praca

Ja wiem z rozmow z ludzmi bezrobotnymi , ze pierwsze pytanie brzmi:  Czy panpani posiada stopien niepelnosprawnosci?  w wiekszosci firm.  Wszedzie chodzi o te cholerne refundacje skladki ZUS i wynagrodzenia. 
» przejdź do wątku

Re: Chyba zostanę


wolek:

Tak na szybko link: http://www.idn.org.pl/sonnszz/orzekanie.htm

 

dalej: § 32. 1.  ; punkt 4

 

nie jest to ustawa a rozporządzenie - wcześniej  pomyliłem się.

 

Przepraszam za pusta wpadke, okienko mi zaszwankowalo.  Moi drodzy ustawy ustawami uchwaly tez sobie a lekarze robia co chca i to tylko od nich zalezy zawsze stopien przyznanej niepelnosprawnosci.  Mam od dawna w glowie przyklad jawnej niesprawiedliwosci kiedy lekarz okulista przyznaje dziecku z wada ok -5 w obu oczach stopien umiarkowany  mama  idzie na tzw wczesniejsza emeryture ze wzgledu na zajmowanie sie chorym dzieckiem.  
Czy zgodzicie sie ze mna, ze niepelnosprawnosc w Polsce stala sie za przeproszeniem "norma" .  System tworzy tysiace fikcyjnych inwalidow za lapowki , bo pracodawcy maja ulgi w skladkach a cierpia czesto na tym naprawde niepelnosprawni..  Zus sie przestrasza i maja nakazy odrzucania jak najwiekszej ilosci ludzi na komisjach zwlaszcza takich ktorym trzeba wyplacic swiadczenie finansowe.  No takie mam odczucie od dluzszego czasu.

 Zuzce zyczymy powodzenia, solidaryzujemy sie duchowo!

 

 

» przejdź do wątku

Chyba zostanę

» przejdź do wątku

od listopada piekło

Serdecznie wpolczuje tego wszystkiego  i polecam jakies lagodne uspokajacze, bo z nerwow mozna zwariowac.  Zycze dobrego lekarza -  diagnostyka!  skoro nie da sie wyjasnic przyczyny trzeba lagodzic objawy.  Wzrok poszedl tylko w jednym i to jest dobrze w tym wszystkim, ze drugie zostalo .  Trzeba dalej zyc i myslec optymistycznie!!!
» przejdź do wątku

Renta

Sebastian u mnie w pracy , ktory jest zakladem pracy chronionej, pracuja osoby pobierajace rente socjalna.  Pracuja ok. 5 godz. dziennie.  Kiedys przypadkowo zobaczylam temat, ze bedzie mozna bez limitu dorabiac do rent socjalnych.

Sebastianie mnie osobiscie przeraza twoje podejscie do zycia . Wiecej optymizmu !  Szukales wogule pracy w wiekszych miastach na swoim terenie?

» przejdź do wątku

witam wszystkich

Witaj Lukaszu !   Czytam i za bardzo nie trybie tematu  Jakas wzrocznosc.  Rozumiem ze nie masz pojecia jakie masz szkla  +  czy  -  a moze pol na pol.  Wogule co to za sciema w gabinetach okulistycznych: oko dobre okulary dobrze dobrane.. U mnie czyta sie tablice z literami w tych okularach w ktorych sie przychodzi, jesli jest zle slabo , nie wyraznie to metoda prob i bledow dochodzi sie do doboru takich szkiel aby sie dobrze widzialo,  jest komputerowe badanie wzroku  -  no po prostu nic nie rozumiem.

Kiedys doszlo u mnie do zlego wyboru szkiel ale dzien byl nie miarodajny bo bez slonca i z opadami deszczu a wtedy mniej ostro widze ale zaraz po kilku dniach pojawilam sie na powtornym badaniu.    Idz do dobrego zakladu optycznego - nie do okulisty optyk na swoim sprzecie sprawdzi parametry twoich szkiel i jak poprosisz to optyk dokona wlasnego badania ostrosci twojego wzroku.   Przy ostatnimzakupie szkiel wlasnie u optyka bylam swiadkiem sceny kiedy jakis pan prosil optyka o badanie wzroku , bo powiedzial, ze mu okulista zle okulary dobral.  Serio!  

I jeszcze jeden wolny wniosek jesli jednemu oku twemu "coś" jest i powstaje w nim gorszy obraz to ten gorszy moze sie nakladac na ten dobry ze zdrowego oka i byc moze koncowy efekt jest fiksacyjny.

I pytanie na koniec jak wytrzymujesz z nieostrym wzrokiem od 20 lat? 

 

» przejdź do wątku

Potrzebuje informacji

refundacja ustawowa raz na 5 lat. Wiec zapowiada sie pelna opłata. Chyba, ze okulista wystawi zaswiadczenie ze istnieje specjalny wymog zdrowotny np. zla tolerancja materialu to jest nadzieja ze zrefunduja.  Dawno temu tak mialam info od okulisty o silnym odczynie alergicznym plus dodatkowe moje pisemne podanie o refundacje w regionalnym oddziale NFZ-tu  i zrefundowali mimo , ze nie minelo 5 lat. Powodzenia!
» przejdź do wątku

Witam wszystkich cyklopów

Witam!  i dolaczam do zachwytow ,My wiemy na co zwracac uwage i wylapiemy drobne roznice dla osoby postronnej nie do poznania. 
» przejdź do wątku

Co można odliczyć od podatku.

kilka paskow nizej w temacie" ulgi w stopniu umiarkowanym "   Stania podala link z rozwinietym tematem ulg.   moim zdaniem jesli wydatki dotycza dziecka to nie mozna.  wszystkie wydatki poniesione na dziecko wg polskiego ustawodawstwa  mieszcza sie w odliczeniu za dziecko tylko nie pamietam czy to jest odliczenie od podatku czy od dochodu. 

 Nie znam ulg dotyczacych rodzicow majacych na utrzymaniu niepelnosprawnw dziecko- no ale google jak zobaczy temat 'ulgi podatkowe na niepelnosprawnw dziecko"  to moze pokaze jakies info.  W urzedach skarbowych kazdego roku widuje broszurki o mozliwych odliczeniach.  Do boju ze skarbówką.!!

» przejdź do wątku

Problem z okiem

Ja to bym juz kase kombinowala i i na jednej nodze nawet gnała do okulisty prywatnie a nie dumala co i jak i dlaczego.  nic i nikt nie zastapi badania .  Oby tylko wszystko bylo ok.  

» przejdź do wątku

ulgi przy stopniu umiarkowanym

Teraz troszke z innej beczki.  Moi drodzy wszyscy z umiarkowanym stopniem  napiszcie czy ktokolwiek z Was byl wzywany w celach kontrolnych do Urzedu Skarbowego po zlozeniu PIT-a  z wydatkami np na samochod itp.  Jakimi dokumentami czy owiadczeniami trzeba sie okazac.   Ja slyszlam o "artystach ", ktorzy sie rozliczaja z ulg nie posiadajac legitymacji PZN-u ani nawet orzeczenia o niepelnosprawnosci.  Liczyli na szczescie, ze nikt ich nigdy nie wezwie i nie sprawdzi.  A za to mozna niezle beknac finansowo.
» przejdź do wątku

Re: ulgi przy stopniu umiarkowanym


jolana26:
nic nie rozumiem. za tydzień stracę oko. drugie mam zdrowe - to jaką niepelnosprawność dostanę. no i co z ta rentą. pracuję od 14 lat jestem nauczycielką. po zwolnieniu lekarskim mam zamiar wrócić do pracy - mam nadzieję że nie bedzie przeszkód. co z ta rentą, czy pracujac zawodowo mam sie o nią starać, czy to jest tylko dla niepracujacych. od czego zależy wysokość renty. czy w ogole sa rozne sytawki

 

Witaj!  Na poczatek to zyczymy powodzenia w leczeniu oby wszystko sie pomyslnie zakonczylo.  Moim zdaniem to okulista prowadzacy bedzie decydowal o dlugosci okresu zwolnienia lekarskiego a jak juz wykorzystasz maksymalny czas tj 6 m-cy a potem jescze ewentualne 3 dodatkowe a nadal bedziesz z powodow zdrowotnych nie zdolna do pracy to staniesz na komisji lekarskiej w ZUS-sie  o rente albo swiadczenie rehabilitacyjne.   Stajac sie  tylko  rencistka stracisz jako nauczycielka kupe kasy do tylu a j esli zatrudnisz sie w szkole jako nauczycielka -rencistka to bedziesz miala 2 dochody.  Nie znam wysokosci limitow zarobkow i nie jestem pewna na jakich zasadach funkcjonuja w szkole pracownicy ze stopniem niepelnosprawnosci... To sprawa na przyszlosc do obgadania w dyrekcji szkoly.

Zdrowia zyczymy!!!

» przejdź do wątku

FILMY VIDEO dla ciekawskich i przyszłych

Filmiki rewelka !   Moja epi na wlasnym oku rusza sie tak samo. Na boki ruchliwosc jest o wiele lepsza niz góra-dół.  Na filmiku ogladamy nowa epi  a nasze juz dlugo uzywane matowieja traca gladkosc nawet przez zapuszczane krople.   Nigdy nie bedzie pelnej ruchliwosci i zawsze pod wieczor widac roznice wielkosci zrenic.  Ja mam ciemno brazowe oczy wiec u mnie az tak nie widac gorzej z tym jak ktos ma jasna teczowke. 

 

» przejdź do wątku

Witam wszystkich i piszę o mojej historii...

Agatko witaj!   Wspaniale sie czyta twoja historie, mimo wszystkiego zlego co Cie spotkalo.   A bywasz pod zaglami w moich rejonach tj na Solinie w Bieszczadach?   Pozdrawiam!
» przejdź do wątku

WITAM!!

Szczerze powiem nie slyszalam  takiej miejscowosci.  Ja do lotniska mam ok 15 min z Guzikowki  a zawody balonowe w tym roku -kto wie co to jeszcze z tym bedzie.
» przejdź do wątku

WITAM!!

Moja ostatnia wizyta na klinice w Lodzi to 2000rok wiec raczej, nie spotkalismy sie tam.   A gdzie konkretnie mieszkasz sasiedzie?
» przejdź do wątku

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2010!

Zycze Wszystkim zdrowia, optymizmu i przekonania, ze zycie jest piekne .  Niech nas nie przytlacza za bardzo codziennosc i niech na naszej drodze pojawiaja sie serdeczni ludzie. Najlepszego!!!
» przejdź do wątku

Cześć.

Zycze spelnienia marzen i oczekiwan a odnosnie oczka to oby decyzje okazaly sie trafne.  Ja osobiscie nie stosuje czegos powszechnie zwanego noworocznymi postanowieniami. 
» przejdź do wątku

WITAM!!

Witaj.  Wszystkiego dobrego na Nowy Rok. Troszke kiedys wiecej o sobie ; moze zdjecie...   Milej lektury forum.
» przejdź do wątku

Grupa Inwalidzka

Witaj!  Piszesz, ze bylas orzekana 4 lata temu i nic.  To bylo dawno,teraz akurat na nowym roku mozna sprobowac jeszcze raz, jednak tak jak pislam gdzie indziej pasuje miec jakie dokumenty tj kartoteke chorobowa. .  Mozna na orzecznictwie powiedziec, ze zalezy ci na stopniu niepelnosprawnosci, bo to zwiekszy Twoje szanse na prace itp.  Na miejscu dowiesz sie jak wyglada ewentualnie procedura odwolawcza.   Trzeba probowac- niech to bedzie Twoje postanowienie noworoczne...
» przejdź do wątku

RETINOPATIA CENTRALNA SUROWICZA

To lekarze beda decydowac ile czasu potrwa zwolnienie lekarskie i czy aby z tym wszystkim bedzie mozna potem do pracy powrocic.  Jesli jestes pracownikiem fizycznym moga po retinopatii wystapic pewne przeciwwskazania.    Na komisje lekarska pasowalby jakis komplet dokumentacji spory i dobry opis na wniosku.  Mysle ze na razie jestes na poczatku drogi i treba sie jakos trzymac psychicznie aby sobie dac rade z tym co powychodzilo.  Powodzenia i zdrowka zycze!
» przejdź do wątku

Kiedy macie urodziny?

No to najlepszego...   I Wierra dla Ciebie tez wszelkiej pomyslnosci i zdrowia.  Pozdrawiam!
» przejdź do wątku

Życzenia Świąteczne

 

 

» przejdź do wątku

Życzenia Świąteczne

» przejdź do wątku
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |