MENU

Forum -

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  
Wszystkie posty użytkownika ronia 73

Potrzebuje informacji

To cacko kosztuje ok 800zl..  NFZ refunfuje raz na5 lat 700zl reszte trzeba doplacic  Ta cena sie waha w dwie strony w roznych protezowniach ale doplata funduszu jest niezmienna.
» przejdź do wątku

Cześć.

Pawel weszlam kiedys w Koszalinie do sklepu firmowego z toruńskimi piernikami i ceny mnie zamurowaly   'spierniczylam' stamtad z paczka Katarzynek ...
» przejdź do wątku

04-0 czy warto?

Pawel raz albo dwa razy do roku jest w PFRON-ie akcja pt."Komputer dla Homera" mozna dostac dofinansowanie albo chyba pelna refundacje kosztow zakupu zestawu komputerowego z odpowiednimi gadzetami dla osob slabowidzacych lub niewidomych. szczegoly moze w google.   Mozna chyba raz na 2 lata skorzystac z dofinansowania na turnus rehabilitacyjny.  Osrodek proponuje PFRON.  Jesli jest umiarkowany stopien to chyba mozna powalczyc o rente socjana,   Przegladnij dokladnie tematy na forum.
» przejdź do wątku

gdzie wykonac operację

Gratukuje udanego zabiegu! iI bardzo to jest fajne ze mozecie sie za posrednictwem forum tak pocieszac i wszystkiego dowiadywac.  Dawno temu jazda na klinike do Lodzi byla jednym wielkim stresem bez pojecia co i jak ;dzis dzieki wspanialym ludziom mamy kopalnie informacji i darmowa psychoterapie.  DZIĘ-KU-JE-MY!!
» przejdź do wątku

Świąteczne przygotowania

Wierra podam ci moj adres zamieszkania i przeslij mi jeden dzem z gruszek  haha..  Podziwiam; kiedy Ty na to wszystko masz czas? 

Ja wlasnie przynioslam z piwnicy ostatni sloiczek mojego morelowego dzemu i za chiny nie moge odkrecic przykrywki probowalam roznych sposobow nawet moj malzonek nie poradzil - wypada tylko mi nawiercic otwory w zakretce.  

 Moj synus juz sie cieszy na mysl o wycinankach na choinke.  Cos z makaronu tez zrobimy.  Kiedys dostalam na dzien mamy korale z makaronu, ale juz sie "skonsumowały" Pozdro!

» przejdź do wątku

Świąteczne przygotowania

Kornelia ja pamietam moje pierwsze pierniczki dawno temu  scisle wg przepisu wyszly twarde jak kamienie bylam rozczarowana , dopiero ktos mi powiedzial ze one musza polezec w zamkniety pojemniku ponoc ok 2 tygodni. 

   Ja juz na urlopie do konca roku wiec stolnica juz wylozona na stole w kuchni i bedze lepic i zamrazac na zapas pierogi ruskie juz zamarzniete, jutro kapusta   a i wolowina juz kupiona na mielenie.   Podziwiam Twoja corke za checi do pieczenia fajna zabawa a potem czerpanie przyjemnosci przy jedzeniu. Pychotka mniam...   W okresie okolo swiatecznym nie moge sobie odmowic slodyczy pieczonych.

Kornelia nie wiem co Ci doradzic dla dziadzia...brak koncepcji.  Ja swojej mamie podaruje 3-pokoleniowe zdjecie zrobione kiedys kiedys.  Ja, moja mama i jej mama- moja najukochansza babcia, ktora odeszla w tym roku w czerwcu, na jednej fotografii w ladnej ramce. Pozdrawiam!

» przejdź do wątku

Utrata wzroku w jednym oku-pomocy

Pogratulowac tylko specjalisty. Isyna tak zdolnego tez gratuluje i zdrowia zycze!
» przejdź do wątku

Utrata wzroku w jednym oku-pomocy

Ja ze swej strony brutalnie realnie i aktalnie:   moj ojciec dzis skladal papiery na przedluzenie swiadczenia rentowego do ZUS-u , wczesniej przez 3 tygodnie byl zwodzony i oklamywany przez swojego rodzinnego bo zwlekal z wypelneniem opinii nie pomogla nawet oplata za prywatna wizyte;  szanowna pani urzedniczka powiedziala ze wezwanie przyjdzie do 3 m-cy i do tego czasu czlowiek pozostaje bez swiadczenia.   W powiatowym zespole d/s orzekania o niepelnosprawnosci nie ma juz orzecznictwa do konca roku-az tylu niepelnosprawnych sie przewinelo.   Pozdrawiam serdecznie i zycze powoidzenia chyba faktycznie juz na nowym roku.
» przejdź do wątku

Re: Witam i dziękuję, że jesteście:-)


wierra:

Dziękuję Ci Damianie za "stawianie uszu"Uśmiech  i cieszę się, że jesteś tak blisko. 

Kornelio, Cesarzowo- również mocno ściskamśmiech   

Kochani, akurat taki czas nastał, że walczę teraz już o drugie oko, w którym właśnie zauważyłam niewielki wylew do ciała szklistego i co za tym idzie pogorszenie widzenia.

W tym tygodniu mam zamiar dowiedzieć się co się dzieje, bo bardzo się boję, żeby nie stracić wzroku całkowicie, a złe samopoczucie odbija się na mojej pracy. 

Pozdrawiam

Wierro trzymamy kciuki za Ciebie,chociaz tak jak piszesz tego nie widac.  Domagaj sie szczegolowych badan od okulisty nie daj sie zbyc i dla pewnosci druga konsultacja w innym miejscu.  Piszesz, ze Ci praca nie idzie, moze pasowaloby jakies L-4 na wypoczynek. jesli sie cos dzieje to wszelki wysilek chyba nie wskazany.  Koniecznie daj znac co sie dzieje.

 

 

 

 

» przejdź do wątku

Re: gdzie wykonac operację


asiula1983-24:
Maciek mam pytanko na zdjeciu wygladasz super nic nie widac a jezeli chodzi o ruchomosc epi na implancie to jaka jest?Macku odp prosze

 

Asiula dawno temu wspominalam tu gdzies, ze jak bylamw W-wie u Pana Andrzeja to on nagral na kamerke w moim aparacie krotki filmik abym mogla zobaczyc ruchliwosc epi -ja mam na wlasnym oku-i bylo calkiem nie zle.   Z tym bywa roznie czasami na zdjeciach napotykam zeza lekkiego rozbieznego ale to dlatego. ze moje chore oczko jest mocno obkurczone od zewnetrznej strony i moja epi tam wpada do tej dziury.  Implant wypelni oczodol na okraglo wiec powinno byc ok.  To chyba tez kwestia kondycji miesni.  Ale przeciez to wszystko jest do obgadania z lekarzem operantem.  Powodzenia i bedzie super zobaczysz !

» przejdź do wątku

Utrata wzroku w jednym oku-pomocy

Poziomko czasem aby cos uzyskac trzeba naprawde do niejednych drzwi sie dopukac.  Moim zdanie w dzisiejszych czasach mocno zaostrzono orzecznictwo zwlaszcza jesli chodzi o przypadki kiedy orzeczenie wiaze sie z wyplata jakichs pieniedzy.  Wynika to z tego, ze niepelnosprawnosc stala sie wymogiem, bez mala, jesli chodzi o poszukiwanie pracy- wiadomo ulgi dla pracodawcow.

   Przez to wszystko dochodzi do sytacji, ze np. osoba z wyraznym kalectwem na nakaz podjecia pracy przez ZUS, bo moze na siebie zarobic a z kolei  osoba calkiem zdrowa   zalatwia   sobie stopien niepelnosprawnosci aby sie zatrudnic w tzw.  Zakladzie Pracy Chronionej.   Temat woda.

Smiem na tym forum zaryzykowac stwierdzenie, ze byc moze lekarze roznie kwalifikuja i oceniaja naszą jednoocznosc.  Moze ktos po operacji siatkowczaka z dziecinstwa rozni sie pod wzgledem orzekania o niepelnosprawnosci od ludzi z jednoocznoscia spowodowana np silna wada wzroku z tendencja do odwarstwiania sie siatkowki i do tego np. jeszcze jaskra albo inne przypadlosci.  Jak wiecie nie zawsze jako orzecznicy zasiadaja okulisci .  To tylko moje domysly, nie chcialabym nikogo urazić.

 

» przejdź do wątku

PROŚBA DO FORUMOWICZÓW DOTYCZĄCA PISANIA NA FORUM

Oby prosba Kornelii nie pozostała tylko pobożnym życzeniem.  
» przejdź do wątku

Re: Potrzebuje informacji o epiprotezach


dori81:

Witam jestem mamą 7 letniej dziewczynki, która przebyła ciężką chorobę w wyniku czego ma obsuniętą gałkę oczną w głąb oczodołu. Zastanawiam się teraz nad epiprotezą. Czy ktoś może mnie pokierować?? jestem zielona w tym temacie i nie wiem od czego zacząćĹ�miech Z góry dziękuję!!!UĹ�miech

 

Moze nie jestes az tak do konca zielona w tym temacie skoro piszesz, ze "sie zastanawiasz nad  epiproteza".  Jesli sie wachasz to trafilas w dobre miejsce bo tu na forum duzo ludzi nosi ten gadzecik i swietnie sobie radzi.

Zdrowia dla córki!

» przejdź do wątku

Epi na własnym oku

Jak juz moze czytalas epiproteza to nakladna na niewidzace oko albo implant "nakladka" imitujaca oko.  Do zalozenia epi galka chyba musi byc odpowiednio mocno obkurczona i oko bez poczucia swiatla. 

Napewno jestescie pod opieka okulisty i to on powinien ostatecznie doradzic zdecydowac i wypisac skierowanie na epiproteze aby mozna bylo zrefundowac ten wydatek.  Czy córcia byla konsultowana okulistycznie pod tym kątem?

» przejdź do wątku

czy macie kogos? :)

Pawel jeszcze wielu nie widziales, a tak na prawde to dziewczyny kopiuja sie nawzajem jesli chodzi o styl ubioru i sa okropnie wulgarne niektore. Mysla, ze to imponuje a moze wrecz odstraszac.   . Takie mam wrazenie przebywajac codziennie w poblizu liceum i gimnazjum  .
» przejdź do wątku

Komplikacje i trudności po zabiegu

Protezy sa ze szkla i plastiku wiec lekutkie.  Wez do reki kawalek szkla sienki lib plastiku i juz wiesz to sie nie wygnie ani nic takiego.  Dobrze dopasownego wogule nie czuc-  no ale jednak przeczytaj watek dowiesz sie wiecej. Sa tez inne watki podobne np. ze zdjeciami epiprotezy.   Cierpliwosc to piekna cecha.  
» przejdź do wątku

Spotkanie przy kafce, herbatce, pifku... podejście drugie.

Dziekuje za zainteresowanie.  Cokolwiek bede myslec to w 2-giej polowie roku bo w maju mam komunie syna ,  ale moze sie uda za jednym razem Wroclaw i Gory Stolowe  zobaczymy.
» przejdź do wątku

Re: Cześć.


PawelL1988:

 

tamto coś nie działa   Kto to nie chce takiel ladnej buzki?>  I ty masz kompleks jak bys moje zobaczyl bez epi  ..  Bizuterie trzymaj dla tej jedynej..Uwazaj bo jak cie forumowiczki ujrzaly to nie nadazysz z odpisywaniem na gg.

» przejdź do wątku

Kiedy macie urodziny?

Naszym grudniowym solenizantom Wszystkiego Najlepszego...
» przejdź do wątku

Cześć.

Pawel wyjasnij nie kumatej starszej pani co oznacza zwrot , ze przeciwnik strzela ci gole- ja troche oldschoolowa jestem.  I do diabla co to robotyka?   haha...

Pawel ja tez dawno temu dopytywalam o korekte zeza na niewidzacym oku ale mi powiedziano, ze to bolesny zabieg i marny bedzie efekt. Obkurczona galka przyjelaby epiproteze a z planowaniem operacji na wakacje to sliski temat moze czytales ile czasu ludzie czekaja na implanty refundowane w Lublinie.  Dobrze ze robisz cos w tym kierunku, moim zdaniem to dobry znak , ze ci na sobie zalezy aby bylo dobrze.

» przejdź do wątku

Re: czy macie kogos? :)


Damian:

Ja wychodze z zalozenia ze mam 1 zycie i chce je przezyc jak najlepiej i ide na przeciw wszystkim przeciwnoscia losu Pozdrowienia dla wszyskich :P

 

Krotko tresciwie i bardzo madrze -  ja tez mam takie przekonanie, podpisuje sie!

 

» przejdź do wątku

Okulary z antyrefleksem.

Moim zdaniem szkla to szkla i tyle jakis upust jest na pewno . To okulista po komputerowym badaniu i czytaniu tablicy wystawi recepte jesli nie ma wady to to bedzie tylko funkcja ochronna tych okularow.  Refundacja na epi nie koliduje z refundacja szkiel . Na szkla optycy maja podpisane umowy z NFZ-tem to ich uklad. Poza tym taka znizka to suma ok . do 20 zl niewiele . Znam ludzi ktorzy sie nawet nie fatyguja do swoich regionalnych oddzialow po podbicie recepty na refundacje bo uwazaja ze to smieszne kwoty.   Mozna sprobowac wrzucic w google haslo np. refundacja zakupu szkiel okularowych  moze pokaze tabele wysokosci dofinansowan.
» przejdź do wątku

WIZYTY U SPECJALISTY

Wlasnie jestem swiezo po telefonie do okulisty i nie ma szans dostac sie dzwoniac na telefon, bo panie rejestratorki zapracowane nie odbieraja.   W mojej krosnienskiej poradni jest trzech okulistow codziennie rano i 1 po poludniu przez 3 dni  aby sie dostac trzeba stanac w kolejce do rejestracji rano ok 6.00 i moze sie uda.Zapisy na terminy dopiero na przyszly rok i to daleko.   

 Z doswiadczenia wiem , ze jesli jest jakis ostry stan wymagajacy natychmiastowej konsultacji to mozna pominac posrednictwo pielegniarek w rejestracji i zapukac do gabietu powiedziec do lekarz ze sprawa pilna i raczej zbada jakis ostry stan.    

 wszedzie dlugie zapisy i czekanie bo ponoc kontrakty z nfz-tem spisane sa tylko na kilka osob dziennie i do tego jeszcze badania okresowe i nagle przypadki albo jak jest np. kwestia wypisania opinii o stanie zdrowia na komisje lekarska to tez powinien przyjac.

» przejdź do wątku

czy macie kogos? :)

Damian jak najwiecej takich podpowiedzi .  Doswiadczenia innych pomagaja na samym. 
» przejdź do wątku

Spotkanie przy kafce, herbatce, pifku... podejście drugie.

Moim marzeniem jednym z wielu jest wyjazd do Wroclawia i zwiedzenie tego podobno pieknego miasta czy kiedys jak by miala czas i pieniadze tj na pewnow przyszlym roku czy moglabym przyjechac i ktos by mnie zaprowadzil do jakiegos motelu hotelu a potem pokazal miasto i opowiedzial pare zdan?   Pewnie przyjechalabym z mezem i dzieckiem.lub tylko z dzieckiem. Herbata mile widziana..
» przejdź do wątku

» przejdź do wątku

Re: czy macie kogos? :)


dodektrn:

ja juz w sumie zaakceptowalem swoja jednoocznosc,jednak dalej nie moge sie przemoc w kontaktach z nieznajomymi dziewczynami,a tym badziej jesli mi sie podobaja;/

jeszcze wczoraj ogladalem film "Paranormal Activity" i tam para sie tak zachowywala,ze przytulali sie w lozku,calowali etc i pograzylo mnie to totalnie,ze ja nigdytego nie doznam ;/

 

Jak bedziesz sie tak spinal to napewno tego nie doznasz!!.  pojechales ostro z tym wyznaniem kolego.   Problem nie tkwi tylko w twojej jednoocznosci tylkojuz gdzies w glowie w psychice.To jest zwykla niesmialosc, ktora wystepuje takze u obuocznych zdrowych .   Chcialabym aby sie wypowiedzilay mlode dziewczeta na forum co sadzicie  jak chlopcy sie tak uzalaja nad soba.   Droga mlodziezy wspomagajcie sie jakos nawzajem bo naprawde momentami az zal bierze jaki smutek bije z tych wypowiedzi .

» przejdź do wątku

Re: czy macie kogos? :)


PawelL1988:

Nie mam.

Były momenty kiedy olewałem wszystko, też kiedy się starałem, czasami trafiła się epizodyczny "związek" który kończył się po 1-4 randkach. tak czy siak pozostawałem,  nadal jestem samotny. a im więcej się staram tym bardziej boli. 

Właściwie trudno wymagać od innych by mnie zaakceptowały, bo sam mam problem z tym. 

 

Pawel dopiero teraz czytam, ze juz chyba zescie sie na forum z Grzesiem spotkali i ciagniecie razem swoja biede.  Brak slow no gdzez to zeby sie tak uzalac nad soba to gorzej niz kobiety ze swoimi hormonami   Chodzcie na imprezy, korzystajcie z portali randkowych  i koniecznie z poradni psychologicznych..Kolega Damian dobrze radzi..

» przejdź do wątku

Okulary z antyrefleksem.

Ja tez typuje ze oczy bola z powodu zespolu tzw. Zespolu suchego oka  krople dostepne w aptece bez recepty  w cenach od 10 do ponad 30 zl.. prosic o nawilżające

Lekarz wypisuje recepte na szkla potem podbija sie w swoim regionalnym oddziale NFZ-tu  antyrefleks jest usluga ekstra i tego NFZ-towska znizka nie obejmuje  znizka tyczy sie samych szkiel ponoc antyrefleks to jakas powloka specjalna    Moje nie tak dawno robione szkla z any... astygmatyczne do tego fotochromy kosztowaly ok. 200 zl po znizce ustawowej plus oprawki ok 130zl.  

Jesli sie pracuje w Zakladzie pracy chronionej  to kseruje sie recepte na okulary do tego dolacza sie imienny rachunek od optyka za okulary i zwracaja koszt okularow    byloby przy tym dobrze aby grupa inwalidzka miala profil okulistyczny ale moje' nie okulistyczne' niepelnosprawne kolezanki tez dostawaly zwroty za okulary- receptaimienna oznacza ,ze te okulary jednak danej osobie sa wymagane,       Mozna ubiegac sie o refundacje raz na 2 lata.  Moja kolezanka pracuje w firmie gdzie spedza 8 godzin przed komputerem i jej pracodawca podobno pokryl koszt okularow ale w jej przypadku to jak narzedzie pracy.  Tyle wiem

» przejdź do wątku

Cześć.

Pawel mozna zlapac dola po twoim poscie.  Witaj w klubie cyklopkow ha ha.... Czemu jestes taki strasznie zdolowany. przeciez zyjesz  studiujesz w pieknym miescie,  widzisz- to wazne.  A myslisz ze jak bys mial ponad 180 cm wzrostu i np. niebieskie albo brazowe oczy z zawinietymi rzesami to sukces gwarantowany?    Przez lata utwierdzales sie w przekonaniu ze jestes be i to marne poczucie wlasnej wartosci masz wypisane na twarzy wieczny smutek i postawa wiecznego zawstydzenia bardzo odstrasza innych moim zdaniem .  Nie znamy sie osobiscie wiec tak tylko typuje.    Mamy tu juz na forum Grzesia zapomnialam ksywy jakos "dokterm"   -  dogadajcie sie moze jakos wspolnie .  Obaj macie podobne dylematy.

Co do wygladu oka to moze warto by sie skonsultowac z jakims dobrym lekarzem okulista co z tym fantem zrobic...Jest taka galaz medycyny u nas otworzyli poradnie tzw. medycyna estetyczna to pewnie bardziej dermatologia ale moze warto popytac. Glowa do gory i pochwal sie co studiujesz.

» przejdź do wątku

widzę kółko w prawym oku POMOCY!!!

Moim zdaniem to oba towarzyszacy migrenie ale ja nie okulista.   Zdecydowanie polecam podejscie do poradni okulistycznej i bezposrednia rozmowe z lekarzem okulista w gabinecie pomijajac pielegniarki rejestraci, bo one powiedza ze nie ma miejsca ni wolno itd...Trzeba sie tez troche poobserwowac czy takie zjawisko ni e wystepuje przy bolu glowy czesciej.  O taka sytuacje mozna tez zapytac interniste.

Ja naprawde do znudzenia odsylam do okulisty to jest forum a to nie zastapi lampy okulistycznej .  Moim zdaniem kto wrazliwszy to niepotrzebnie dorabia ideologie do blahostek Takie moje zdanie...

» przejdź do wątku

Orzeczenie - odwołanie.

Nie bardzo kumam jak reumatolg moze orzekac o okulistycznym schorzeniu powinni kierowac okulistyczne przypadki do orzecznika - okulisty.  Probuj do skutku.
» przejdź do wątku

Orzeczenie - odwołanie.

Jesli byles orzekany w Powiatowym Zespole Orzecznictwa to tamtejsze pracownice powinny wytlumaczyc jak sie odwolywac nie sadze aby istnily gotowe szablony odwolawcze.   Poszukaj watkow o orzecznictwie i stopniu niepelnosprawnosci na forum.
» przejdź do wątku

Orzeczenie - odwołanie.

Jeszcze nie bylo chyba orzeczenia wiec od czego sie odwolywac?  Jesli dopiero startujesz z urzedowym zalatwianiem nepelnosprawnosci to powodzenia!!   Gdzies na forum na pewno znajdziesz opis doswiadczen z orzecznictwa  Pozdro!
» przejdź do wątku

Zaćma pourazowa

Moim zdaniem trzeba jednak przestrzegac tych zalecen pooperacyjnych,  no i byc moze jak sie wylewy powchlaniaja to jeszcze sie poprawi.  Znam praypadki, ze trzeba jednak siegnac po zabiegu po okulary przeciez nasze widzenia to nie tylko przezroczysta soczewka.   Milego wypoczynku!
» przejdź do wątku

skomplikowane odwarstwienie siatkówki

Wiecie co przeraza ilosc zabiegow po odwarstwieniu.  Na dodatek ja na swoim terenie nie mam wybitnych specjalistow  moim zdaniem np witrektomia w moim krosnienskim szpitali dopiero raczkuje.   Po takich postach staram sie jakby weryfikowac swoje przekonania o tzw. oszczedzajacym trybie zycia   ale z drugiej strony "TO"  zdarza sie obuocznym z niewiadomo jakich nawet przyczyn.  Dziekuje wszystkim za odzew!
» przejdź do wątku

Błyski w oku... Co to takiego?

Te blyski to podobno albo zapowiedzi zblizajacej sie migreny ocznej albo "TO'  towarzyszy bolowi glowy.  Takie wyjasnienie otrzymalam od okulistki.  Zaznaczam , ze moje obuoczne kolezanki nie noszace nawet okularow tez takie maja.

Gdzies tez slyszalam, ze to zjawisko moze towarzyszyc poczatkom jaskry ale tego mi nikt fachowo nie potwierdzil.

» przejdź do wątku

skomplikowane odwarstwienie siatkówki

Wszystkim serdecznie dziekuje za odpowiedzi, tak jak myslalam u Was bylo podobnie jak u mnie.  

 Zawsze gdzies w zakamarkach mojego umyslu czai sie strach, ze cos przesadze, ze za bardzo sie zmecze za duzo gwaltownie podniose.   Mam zaswiadczenie w pracy w kadrach o oszczedzajacym trybie zycia i pracy ale moja praca to do diabla nie senatorium a rozczulac sie nad soba w pracy tez za bardzo nie moge jak trzeba to worek z szalikami niose po schodach albo ide do magazynu po wloczke gdzie karton wazy kilkanascie kilogramow.

   A po gorkach tez lubie chodzic i kiedys dawno temu wydawalo mi sie, ze jestem juz dlugo po witrektomii i w srodku zimy wybralam sie na dosc trudny choc wcale nie wysoki szczyt i chyba tam przegielam bo na kontroli efekt byl tragiczny przy czym i tak wiadomo bylo ze wzroku sie nie da uratowac.   Pozdrawiam wszystkich "Odwarstwionych"  ...

» przejdź do wątku

Jak to jest z jednym okiem?

Witaj!  Jak poczytasz uwazniej to wyczytasz, ze mnostwo forumowiczow pracuje i w niczym to nie przeszkadza jesli drugie zdrowe to nie powinno byc zadnych przeciwskazan ale trudno do konca powiedziec bo nie znamy tak do konca twojej okulistycznej kondycji.  Badz dobrej mysli, jeszcze chwilke nauki przed toba.   Trzymaj sie cieplutko!
» przejdź do wątku

skomplikowane odwarstwienie siatkówki

Mam pytanie do wszystkich znajacych temat odwarstwienia siatkowki - opowiedzcie jak u was wygladal ten proces czy to jest odzczytywane jako migajace plamy w polu widzenia , czy to bolesne itp itd  no bo w koncu jakis czynnk powoduje niepokoj i sklania do wizyty u okulisty.   To po prostu moja czysta ciekawosc i chec porownania jak bylo u mnie.
» przejdź do wątku

kontakt

Aldonko chociaz nie zawsze odpisuje na Toje wszystkie posty  to wiedz ze sledze na biezaco wszystko i jestem szczesliwa ze Rozalka {prawie moja imienniczka] tak swietnie sobie radzi z tego co piszesz.   Ja po swoim wypadku stracilam praktycznie calkiem wzrok na kilka tygodni wiec rozumiem jak to jest kiedy gasnie swiatlo oj rozumiem bardzo bolesnie.

    
Mysle ze z pomoca slicznego owczarka albo labladorka super sobie poradzi i nawet kiedys moze jakis sympatyczny mlody czlowiek odprowadzi ja do domu ...  zarty zartami ale przede wszystkim duzo zdrowia na dalsza droge!

» przejdź do wątku

» przejdź do wątku

Re: Jak to jest z jednym okiem?


kasia30149:
 obecnie jestem na stażu w bibliotece w swojej byłej szkole rodzice cóż mama słyszałam podobno ma mnie gdaieś natomiast tato okazuje to , że mnie koxha w każdej nawet najgorszej sytuacji

 

Kasiu nie chcialam Cie urazic odnosnie rodzicow , pewnie sie troche zagalopowalam w ocenie sytuacji,   tej biblioteki to Ci strasznie zazdroszcze!   Jak by mnie kto tak wpuscil popracowac w ksiegozbiorach to najpierw bym chyba wszystkie ksiazki powachala...od tego zawsze zaczynam czytanie ha ha..

» przejdź do wątku

Re: Jak to jest z jednym okiem?


kasia30149:
ja od urodzenia widzę tylko na jedno oko i to prawe przyzyczaiłam si ę , ale gdy miałam 5 czy 6 lat to myślałam ,  że wszyscy widzą tylko na jedno oko teraz z perspektywy czasu wydaje mi się to zabawne tzn . takie myślenie  w przedszkolu i w szkol,e podstawowej miałam zwolnienie z tzw . zajęć praktycznych tzn szycie itp ze względu na problemy zwe wzrokiem w liceum i w gimnazjum miałam ptroblemy z informatyką , ale kunpelki mi pomagały  przyzwyczaiłam się do tego , że widze na jedno oko pani  w ośrodku rehanilitacyjnym powiedziała , że poprostu musze sie więcej obracac , żeby  zobaczyć niektóre rzeczy czasami mam żal do boga dlaczego właśnie ja musze to znosić czy ja jestem inna ? nie sądze myśle , , że bóg ma wobec mnie jakiś plan zastanawiam się jakby to było jakbym widziała na dwoje oczu    ...... wy też macie takie myśli....... chciałabym robić różne rzeczy , których nie mogę ze względu na moją niedyspozycje mogłabym czytać więcej , szyć itp rzeczy ale cóż nie mog ,,,,, się rozpisałam hehe

 

Kasiu ja pracuje w zakladzie krawieckim, a jestem jednooczna i nie tylko ja czasami obsluguje rozne maszyny gdzie trzeba nawlekac nici i co i nic  daje rady.  uspokuj sie nie  przesadzaj. czytam tez mnostwo ksiazek wszystko robie nie moge tylko z a duzo wysilku fizycznego i tyle... Chyba mialas nadopiekunczych rodzicow i uroslas w przekonaniu ze jestes jakas gorsza a musisz TYLKO BARDZIEJ ODCHYLAC GŁOWE jak patrzysz w strone niewidzaca.   Usciski!

» przejdź do wątku

Retinoblastoma

Mamo droga moim skromnym zdaniem wizyta u okulisty lub nawet w przychodni u pediatry rozwieje watpliwosci..  Zdrowie przede wszystkim   dla Wszystkich.  To tak zanim rodzice chorych dzieciaczkow  podadza szczegoly.  Google i wikipedia to kopalnia wiedzy tez.
» przejdź do wątku

szukam....... i nadal nic

Moi drodzy mlodzi gniewni i niecierpliwi  nie wiadomo jak wam doradzac szczerze powiem.  Moim zdaniem trzeba wierzyc ze sie uda, po porazkach nie zamykac sie , a ludzie - osoby z ktorymi Wam nie wyszlo po prostu nie wartaja zachodu.  

Nie znamy sie osobiscie nie wiem czy jestescie smutni czy weseli z natury ale, byc moze za bardzo emanuje z was jakas wstydliwosc w zwiazku z oczami.  Widok osoby wstydliwej i nie pewnej siebie bardzo odstrasza.

Nie sieedze w Waszych glowach i nie wiem co myslicie ale nie mozecie przezywac rozczarowan ciaglych typu : I dalej nikogo nie mam, nikomu sie nie podobam itp to strasznie obciaza psychicznie.    Moze trzeba skorzystac z fachowej pomocy psychologicznej, moze trzeba przesledzic portale dla samotnych.   I na koniec mala sugestia- moze zaczniecie sie  wspolnie dogadywac i poznawac ... Powodzenia      Aha i nie zwalajcie wszystkiego co nie udane na jednoocznosc.

» przejdź do wątku

OLEJ SILIKONOWY W OKU

Mariusz rany boskie ile tego było. Czy dobrze mi sie kojarzy ze ten szpital miesci sie na ul. Narutowicza w Lodzi?    Gratuluje mimo wszystko sukcesu wspolnego z lekarzem prowadzacym.  Podzwiam za wytrwalosc i samodyscypline po zabiegach.   I dodam to co winno byc na poczatku   WITAJ W KLUBIE!
» przejdź do wątku

Witajcie:)

Witam z niedalekiego Krosna!   Zapytam z czystej ciekawosci czy witrektomie miales w Krosnie i kto Ci robił.  Przez Brzozow przejezdzamy jak jezdzimy do Izdebek tak, ze znam te tereny. 

  Milego pobytu na forum zycze.

» przejdź do wątku

Rąbanie drzewa ;)

Witaj !  Tak na pocieszenie napisze , ze moj obuoczny znajomy podczas rabania drewna do kominka trafił  siekierą w lewy nadgarstek  na szczescie rana byla plytka.   Rada:   kupcie sobie gotowe drewienka do kominka   i co najwazniejsze to niech Twoj chlopak najpierw mamy zapyta czy mu wolno.   Wspolczuje nadopiekunczosci!  Sam zainteresowany chyba zna swoje warunki fizyczne i ewentualne przeciwskazania co do wysilku fizycznego.  

Życze milych wieczorow przy kominku.

» przejdź do wątku

ENCORTON-opinie

wITAM!   Ja jestem po dlugotrwalej kuracji sterydowej i wiem, ze sterydy dzialaja na czlowieka pobudzajaco, tak jak by nas rozpierala energia.  Moze wystapic wysypka skorna cos jak tradzik, moze swedziec cialo .   Moja kuracja trwala m-c i w ciagu tego m-ca przytylam 4 kg ale nie w skutek samego sterydu tylko po prostu ja mialam podczas leczenia wzmozony apetyt i duzo jadlam.

w moim przypadku wystapila opuchlizna twarzy i szyi pewna lekarka nazwala to "chomiczymi policzkami".    Ponoc podczas zazywania lekow sterydowych nie wolno wystawiac sie zbytnio na slonce - no ale teraz nam juz nadmierne naslonecznienie nie grozi.     Z tego co slysze ENCORTON jest znanym lekiem przeciwzapalnym.  Nie ma co miec wiekszych obaw wszystko da sie przezyc.  Jak kaza trzeba brac.

» przejdź do wątku
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |