MENU

Forum -

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  
Wszystkie posty użytkownika ronia 73

Reakcje alergiczne na protezy galek

Dzekuje za sugestie !  Ja chetnie zakladalabym jakas masc pomiedzy proteze a powieke aby stworzyc taka bariere ochronna przed otarciami , ale moja okulstka odradza masc , ze to rzekomo niszczy proteze i powoduje , ze nie dalabym rady jej dobrze czyszczyc z zabrudzen.

Nie wiem co robic , ale dzis zapisalam sie do Pana Andrzeja po nowa epi. Zadam mu pytania o pielegnacji i czego unikac aby jej nie zniszczyc.

Obiecuje sobie ze jesli przy tej nowej protezie beda takie odzczyny zapalne caly czas to ona juz bedzie moja ostatnia.  Musze przyjac za absolutna norme ze ma byc plamienie i ropienie i koniec kropka.

Kornelio chetnie bym epi zdejmowala na noc tak jak dawniej a po tym nocnym odpoczynku tak mi wiotczeja miesnie odpowiedzialne za unoszenie powieki, ze normalnie mam tylko mala szparke i musze gorna powieke podtrzymywac palcem .  Pytam lekarza to mowi ze oko po urazie i tak to musi byc...

» przejdź do wątku

Reakcje alergiczne na protezy galek

Zapytam jeszcze raz w swoim watku czy ktos z Was oprocz standardowego plamienia przy protezie ma alergiczne brodawki pod powieka?  Takie drobniutkie piekace i czasem pekajace tak, ze pojawia sie krew w wydzielinie?
» przejdź do wątku

Moi drodzy weszlam na strone informacyjna o uldze rehabilitacyjnej i ja to tak zrozumialam, ze bez wzgledu na stopien niepelnosprawnosci mozna z niej skorzystac.

Nie wiem moze cos zle zrozumialam, ale bylam pzrekonana, ze tylko " umiarkowani  okulistyczni niepelnosprawni" i calkowicie niewidomi tzw I grupa mogli korzystac  z tej ulgi.

A powiedzcie czy ktos z Was byl kiedykolwiek wzywany do skarbowego w celach kontrolnych czy aby na pewno jest niepelnosprawnosc i ewentualnie jakie dokumenty u Was wymagaja.? 

Pani ksiegowa z mojego PZN - u opowiadala jak ludzie skladaja rozliczenia korzystajac z ulg bedac zdrowymi na zasadzie " A moze sie uda..."   Sa talenty nie?

» przejdź do wątku

Pomoc psychologiczna.

Pyzuniu ja po prostu wyrazilam swoje zdanie - takie mam . Po to jest to forum aby sie wypowiadac. 

Ze swojej strony serdecznie gratuluje powodzenia u facetow!!!!

» przejdź do wątku

Ulubiony film???

Ja mam troche ulubionych , ale to wszystko juz antyki ha ha!

" Lot nad kukulczym gniazdem"

"Siedem"

"Samotnosc w sieci"

"Piekny umysl"

"Gladiator"  i cale masa innych, ja ogladam filmy w towarzystwie  slodyczy.
» przejdź do wątku

Jaką masz pasję/hobby??

Ja juz gdzies pisalam na tym forum, ale sie powtorze - nalogowo czytam ksiazki.  Zaraz bede konczyc "188 dni i nocy"  autorstwa J.L Wisniewskiego i Malgorzaty Domagalik.   Oprocz tego uwielbiam wycieczki turystyczno- krajoznawcze. Zachwycie mnie nawet najmniejszy kawalek lasu a spacerowanie nad morzem do po prostu uwielbiam.

Oprocz ksiazek lubie seriale policyjne itp.  Ogolnie bardzo mnie interesuje tematyka medycyny sadowej i kryminalistyki, kryminologii. 

Niestety w mojej rodzinie najblizszej jestem samotna ze swoimi pasjami... 

» przejdź do wątku

Pomoc psychologiczna.

Pyzuniu Ty i jeszcze troche forumowiczow jestescie jednooczni od "malego", ze sie tak wyraze . Z calym szacunkiem ale moze juz nie pamietacie z dziecinstwa traum zwiazanych z utrata oka. Od poczatku jednoocznosc jest norma i przy faktyczny wsparciu najblizszych bez zbytniej nadopiekunczosci z ich strony mozna dorastac i ksztaltowac sie jako "normalny, zdrowy" czlowiek. 

Tak jak ja i wielu innych otrzymalismy swoja jednoocznosc od losu troche pozniej i jeszcze jesli temu towarzyszy jakies dodatkowe np. oszpecenie twarzy albo inne urazy to psycha moze siasc czasami i idzie sie w zale i pretensje typu "Jaka i ja jestem nieszczesliwy a"   Fakt jednoocznosc sama w sobie nie jest straszna sprawa i da sie z nia zyc normalnie, ale czasami u osoby ze slabym charakterem moze byc strasznym stresorem.

Czasem pouzalanie sie pomaga i niech Cie to tak bardzo nie irytuje u innych. Moze ostroznie z komentarzami.

 Ciesze sie ,ze Ci sie tak powiodlo w zyciu i  oby tak dalej ...

» przejdź do wątku

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Powiem krotko - moim zdaniem nie ma zadnych przeciwskazan aby z jednym okiem zostac mechanikiem samochodowym.  ja nie jestem lekarzem medycyny pracy ale sam pomysl w czym moze przeszkadzac jednoocznosc podczas pracy pod maska samochodu. Ewentualnie mozliwe jest uzycie jakichs okularow ochronnych przed zabrudzeniem oczu.

Chyba ze z racji problemow okulistycznych trzeba sie wystrzegac wysilku fizycznego np. nie wolno podnosic ciezkich rzeczy to wtedy wybierac lepiej trzeba inny zawod.

Tyle mi podpowiada moja wyobraznia na ten temat.   Powodzenia w podejmowaniu decyzji.!

» przejdź do wątku

Pomocy!

A co na to twoi okulisci?  Nikt nie proponuje ci konkretnego zbiegu ? Dziwne!  Moze odwzarstwienia nastepuja na obszarach nie odpowidajacych za widzenie cos takiego mial moj szwagier i skinczylo sie tylko na laseroterapii. Nie mam pojecia...
» przejdź do wątku

Ciąża:)) Za i przeciw!!!

Wypowiem sie jako pierwsza!  Ja " zaszlam " jako osoba jednooczna na dodatek jak kojarze to sie stalo niecaly m-c po operacju okulistycznej bedac swiezo po terapi sterydami przeciwzapalnymi.  Nikt nigdy mi nie mowil o czyms takim ,ze moge stracic wzrok w ciazy.  Faktycznie nastapilo pogorszenie wzroku w skutek ucisku na pewne kregi .  Chwile po porodzie moj okulista czekal z decyzja o mocniejszych szklach, bo myslal ze to przejsciowe, ale poglebienie wady pozostalo. To byla kwestia jednej dioptrii. 

Nie popadaj w zadne obawy kobieto!   A kto Ci powiedzial o tej utracie wzroku okulista czy ginekolog?

Porod - oczywiscie cesarka!

» przejdź do wątku

Re: głupi problem :)


JA:
Mam problem,na który sama nie mogę znalećś odpowiedzi...;( od 11 lat noszę szklaną protezę.Ale czuje straszny dyskomfort ponieważ z oka wydziela się "ropa" że tak brzydko powiem...nie wiem kogo mam zapytać czemu tak jest i czy to w ogóle jest normalne przy takiej protezie czy nie...:( bardzo Was proszę o odpowiedź i z góry dziękuje;*

 

Witam Cie! 

Ja kiedys posiadalam szklana epi z Krakowa . Dawala takie same objawy jak opisujesz a przy tym szklana proteza jest wytapiana dmuchana recznie i nie poddawana potem zadnej obrobce szlifierskiej. W ktoryms momencie na jej brzegu wystepowal moment zatopienie taki jakby dziubek albo grubszy fragmencik i to moglo draznic.  W mojej obecnej warszawskiej epi jestem zadowolona ze sposobu wykonczenia brzegow -gladziutka polerka. 

Ale efekt " ropienia" wystepuje praktycznie non stop. Kazde krople pomagaja na chwile a potem juz sie uodparniam albo nie wiem co.  Byl juz wymaz z antybiogramem i nawet te krople na ktore podobno "ide" nie eliminuja calkowicie problemu. A nie daj boze pozostac calkiem bez zadnych kropli sterydowo - antybiotykowych to po prostu leje sie okropnie jakas zolta gesta maziuga. Ble>>>>

» przejdź do wątku

Re: solarium


Anastazja:
no tak ale co z tymi miejscami gdzie masz okulary nie będzie widać póxniej róznicy??

 

Z tego co wiem to raczej powinno sie zawsze zakladac okulary a ja potem ubieram swoje okulary ktore mam zawsze wiec ewentualne roznice pokryja moje oprawy. Poza tym okulary solariowe maja szkielka jak okulary plywackie albo mniejsze. Glowe daje ze uzywasz pudrow , podkladow itp. wiec pokryjesz roznice makijazem.

» przejdź do wątku

solarium

Ja bywam czasem na wiosne w solariach , nigdy nikogo nie pytalam czy wolno pod katem okulistycznym.  Zakladam okulary ochronne i dodatkowo mam zamkniete oczy.  Robie kilka krotkich wizyt po 5 min. Taka moje doswiadczenie w tym temacie.

Pozdrawki!

» przejdź do wątku

temat ściągnięty po Wojtku :) - spotkanie przy kawie?

Zachecam do spotkania wszystkich forumowiczow z okolic podkarpacia np. w Rzeszowie tj. w stolicy wojewodztwa.

» przejdź do wątku

praca

Anastazjo droga nie sluchaj nadopiekunczej rodziny i bierz sprawy w swoje rece. Praca sprawi,  ze sie dowartosciujesz bedziesz miedzy ludzmi i nabedziesz nowych doswiadczen i t d.  Wiekszosc forumowiczow to zapracowani ludzie.  Odwagi!!
» przejdź do wątku

Re: Zmniejszenie cisnienia w oku


krabik87:
Przeszczep miałam zrobiony w Gdansku w Akademicki Centrum Klinicznym przy AM. W 1 roku mego życia miałam drobny wypadek i od tamtej pory miałam bielmo i nie widzę na to oko, ale mam poczucie światła. To nie był przeszczep rodzinny, gdyż z tego co mi wiadomo rogówkę do przeszczepu mozna wziąść tylko od osoby zmarłej.

 

Pytalam o zrodlo materialu do przeszczepu bo kiedys ogladalam w dokumentalnym filmie jak  ktos z rodziny oddal fragment rogowki dla swojego krewnego. Podejrzewam. ze po takim zabiegu nie odzyskuje sie pelnego widzenia tylko sporo zamglone i same blizny powoduja  ze nie widac dobrze.  To takie moje spekulacje...

» przejdź do wątku

Zmniejszenie cisnienia w oku

Witaj!  Pochwal sie gdzie mialas robiony przeszczep rogowki .Czy to byl przeszczep rodzinny i czy to bielmo to jest po nieudanym przeszczepie?

Bardzo mnie ciekawia te sprawy.

» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

Kornelia dziekuje za wskazowki. Na razie chodzi mi troche po glowie pomysl aby zabrac na ten wypad mojego syna i kolege z samochodem i GPS-em. Mam kawal drogi i bede calkowicie zalezna od autobusow. Pan skonczy ze mna o 14 i Alleluja do wieczora.

Napewno jeszcze mnie wspomozecie doswiadczeniem jak juz bedzie marzec. !

» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

Wiola mistrzostwo!  Nawet po wielkosci zrenic nie bylam w stanie pozpoznac, ktore to epi a ktore wlasne.

Ja wlasnie wczoraj wstepnie sie umawialam do Pana Andrzeja na Konwiktorska  . Wybieram sie mna pocz marca.  Nawet przez telefon jestem pod wrazeniem serdecznosci tego Pana.  . Jak bedzie blizej do wyjazdu to bede prosic Warszawiakow o pomoc. Pozdro!

» przejdź do wątku

zaćma :( odpiszcie

Pan dr Bak jest ordynatorem oddzialu okulistycznego  stary wyga.  Ja go osobiscie nie znam bo jak przebywalam na krosnienskiej okulistyce to akurat bylam wtedy"niewidoma" po urazach.   Jego syn juz podobno tez tam pracuje..  Tak jak wczesniej wspominalam jesli chodzi o wszczep soczeki to kazdy operujacy okulista sie z tym upora a moze On jako ordynator zadba o Twoj dobry pobyt na oddziale.  Proponuje byc w kontakcie ze mna  moze bede mogla jakos wspomoc znerwicowana dusze.

Przedstaw sie jak masz na imie  Ja jestem Róża...

» przejdź do wątku

zaćma :( odpiszcie

Witam i spiesze uspokoic!!  Naprawde nie ma sie czego bac!  Ja dawno milam zabieg usuwania zmetnialej soczewki aby poprawic widok pola operacyjnego na siatkowce i jakos to przezylam, podobnie jak i miliony ludzi , ktorzy sa po wszczepach soczewek.

Znieczulenie miejscowe w okolice oczodolu.  Sam zabieg trwa krotko i ja mialam wrazenie, ze czuje jak mi cos odklejaja ale to tylko bezbolesne wrazenie.  Warto zapytac lekarza prowadzacego o wczesniejszy zastrzyk uspokajajacy a moze sami juz daja.

Dla okulisty - chirurga to kosmetyczny zabieg.  Wszczep rano a wieczorem do domu jak nie ma problemow.   Potem troszke gryza szwy i trzeba uwazac z pochylaniem sie do pzodu i podnoszeniem ale ogolnie jest ok. 

A skad jestes konkretnie z Podkarpacia?  i jakiego masz dobrego specjaliste?  Pozdrawki!

» przejdź do wątku

rozwarstwianie sie siatkowki...

Trzymam mocno kciuki,  rozumiem wszelkie obawy i szczerze wspolczuje bo pamietam jak bardzo boli laserowanie.  Skoro "wystarcza " tylko laser to problem moze nie jest jeszcze bardzo rozlegly. 

Wszystkiego najlepszego!

» przejdź do wątku

Kto wie?

Niestety zbyt wczesny entuzjazm z mojej strony.  Taka akcja zbierania okularow odbyla sie dawno temu i podane n-ry tel. juz sa nie aktualne. A szkoda!
» przejdź do wątku

Swiateczne zyczenia

Śle dla Wszystkich zyczenia Radosnych Swiat Bozego Narodzenia i wszelkiego DOBRA na Nowym Roku.

Niech na ten swiateczny czas zagosci w naszych sercach i domach radosc i wdziecznosc za  wszystko co bylo nam w tym mijajacym roku dane.

Baletujcie na Sylwestrach do bialego rana!!!

» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

Pytam co sie dzieje ze stara epi bo mam stracha co zalozyc jesli nowa np. nie spauje na pocz albo bedzie cisnac na oko.  Pamietam jak bylam pierwszy raz w W-wie to u protetyka wygladalo spoko a potem na miescie nagle ja odwrocilo wytrzeszczylo i  ... zasadzka.  Moja stara epi niech bedzie ewentualnym zabezpieczeniem na takie nieoczekiwane zwroty akcji  ha ha..
» przejdź do wątku

Re: Kto wie?


KKornelia:

 Roniu , poczytaj sobie TUTAJ

 

Kornelia  dziekuje za podpowiedz i jestem pod wrazeniem posiadanych wiadomosci.  W najblizszym czasie skontaktuje sie z  podanymi osobami i mysle, ze moje 2 pary okularow i szkla wyciagniete ze starych oprawek i stara za mala epi z Krakowa komus sie przydadza na Czarnym Ladzie.  Pozdrawiam !    Róża

 

 

» przejdź do wątku

Kto wie?

Drodzy forumowicze czy ktokolwiek z Was slyszal o jakiejs fundacji itp., ktora pryjmuje, zbiera pod swoim adresem "stare" nie uzywane juz okulary, protezy oczne .  Bardzo dawno temu czytalam ze zbierane sa takie rzeczy do krajow Trzeciego Świata.
» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

Dzieki ! Ja mam tylko jedna wiec musze ja strzec " jak oka w głowie"  ha ha...
» przejdź do wątku

Pracownie protetyczne

Moi drodzy jak ktos wie to powiedzcie czy jak sie wykonuje nowa epi u protetyka to stara zwracaja czy niszcza czy co?
» przejdź do wątku

ZAPALENIE WSPÓŁCZULNE

Witam! Moi drodzy kiedys trafilam na dyzur w przyszpitalnym ambulatorium okulistycznym z ostrym stanem zapalnym pod epi . Okazalo sie to zapaleniem rogowki i chyba musialo to nie ciekawie wygladac pod lampa dla okulistki bo mnie zjezdzila dlaczego sie doprowadzilam do takiego stanu i czy ja nie slyszlam o zapaleniu wspolczulnym. Za bardzo bylam przejeta aby pytac o szczegoly poddenerwowana pania doktor.

Jak sobie obiecalam tak zrobilam i na jakiejs kontrolnej wizycie zapytalam lekarke o to wlasnie zapalenie wspolczulne.  TO cos nazwala "zjawiskiem"  Powiedziala ze nalezy kontrolowac wszelkie stany zapalne pogorszenia widzenia itp.  Faktycznie ponoc moze to zaistniec nawet kilkadziesiat lat od pierwotnego urazu.  Wymagana regularna kontrola wzroku inaczej nie da sie tego wylapac.  Mam wrazenie, ze tylko umocnil sie moj niepokoj.
» przejdź do wątku

Re: głupi problem :)


dodektrn:

mam pytanie.czy trudno jest znalezc dziewczyne ,nie widzac na jedno oko ( mam na nim bielmo ) ?? ale nie taka jak przyjaciolke czy kolezanke ( bo to oczywiscie mam :) ) tylko dziewczyne ,ze sie tak wyraze "do chodzenia".jakby co to mam 18 lat.i prosilbym glupio nie odpowiadac,tylko nasuwac jakis tok postepowan czy cos w tym stylu :)

 

Sluchaj a moze ktoras z Twoich przyjaciolek po prostu doczekac sie nie moze abys jej zaproponowal chodzenie. Jesli ktoras przyjaciolka jest szczegolna fajna itp to moze warto poszerzyc  te przyjazn.

Goraco polecam program Roberta Janowskiego w radiu RMF FM "Wasza muzyka" w soboty od 15 do 18.  Ile tam pada pieknych slow o milosci przyjazni i mozna sie wiele razy zdziwic jak ludzie wyznaja sobie wzajemnie swoje uczucia .

 

» przejdź do wątku

głupi problem :)

Wojtek uwazam.ze masz duzo racji myslac, ze trzeba zwracac uwage na charakter , ale jak tu wyczuc charakter kiedy ma sie wrazenie ze wiekszosc mlodziezy ktora obserwuje w szkole mojego syna albo w lokalach po prostu emanuje tylko krzykiem i wlasnie ubiorem makijazem i przeklenstwami.   obstawiam ze pewnie wszystkie te prowokacyjnie zachowujace sie dziewczeta w duchu chcialyby normalnego faceta z ktorym mozna poszalec na imprezach ale i posiedziec zwyczajnie w domu przy kawie  i talerzu ciastek np.

» przejdź do wątku

Zakład Pracy Chronionej

Tak wpisz www.ipon.pl tak jak podawala Kornelia wlasnie wydrukowalam sobie info o wysokosci refundacji od nowego roku na niepelnosprawnych pracownikow. Pokaze kolezankom ile kasy nasz szef za nas dostaje z PFRON a podobno bardzo drogo kosztujemy i nie zarabiamy na siebie. Wolne zarty...
» przejdź do wątku

Zakład Pracy Chronionej

Kornelia dzieki za podpowiedz.  Znalazłam odpowiedzi na wiele moich pytan.  Wpisujac do wyszukiwarki haslo "ipon" pojawilo mi sie wiele stron o niepelnosprawnosci  po prostu kopalnia informacji. Dzieki pozdrawiam!
» przejdź do wątku

Zakład Pracy Chronionej

 Drodzy forumowicze czy ktos z Was pracuje w czyms takim jak ZPCh w swoich miastach?  Pytam z ciekawosci jak to wyglada w Polsce jak sie tam przestrzega praw niepełnosprawnych itp.  Czy macie moze pojecie jak od nowego roku bedzie wygladalo zatrudnianie niepelnosprawnych i finansowanie ich skladek i wynagrodzen z funduszu PFRON ?
» przejdź do wątku

Ile macie lat?

Maszka i Agnieszka  Wszystkiego Najlepszego dla Was!!!

» przejdź do wątku

czy można się starać o odszkodowanie

Pawel spytaj prawnika co mozna dalej z tym zrobic ale watpie aby wznowiono sprawe.  Ja kojarze tylko fundacje ALTER EGO ale oni walcza o odszkodowania za ofiary wypadkow drogowych.  Jesli po fatalnym zdarzeniu byles np. na zwolnieniu lekarskim od pracy i moze jestes ubezpieczony z pracy w PZU albo innym tow. ubezpieczeniowym to skompletuj dokumentacje leczenia wybierz papiery na orzecznictwo w sprawie uszczerbku  na zdrowiu zloz i czekaj na wezwanie do lekarza orzecznika.  Ja tak jak TY mam niewidzace jedno oko i orzekli mi w PZU 48% uszczerbku na zdrowiu a na podstawie tego samego stanu faktycznego ZUS zasadzil mi 38% uszczerbku.   Urazy oczu sa bardzo wysoko oprocentowywane.   POWODZENIA  w dochodzeniu roszczen!
» przejdź do wątku

Marcin181

Aguu... jesli sie nic nie zmienilo w przepisach to rente socjalna dostaja osoby tak jak ci pisalam ktorych choroba powstala przed 25 rokiem zycia i maja przy tym orzeczony  UMIARKOWANY  stopien niepelnosprawnosci.  o to walczyla mama Marcina ale Go odrzucili.   Powiem wam tak dla ciekawostki ze jedna pani znajoma ma syna, ktory ma  +4,5  w obu oczach to "Slabo widzace dziecko" otrzymalo umiarkowany stopien niepelnosprawnosci a mama na niego zasilek pielegnacyjny i z powodu"niepelnosprawnosci "  dziecka i opieki nad nim odeszla na wczesniejsza emeryture.  Extra nie?   Czy ktos wie gdzie szukac sprawiedliwosci?
» przejdź do wątku

czy zaliczam sie do osob niepelnosprawnych???

Witaj!  Sprobuj zlozyc papiery w Zespole do spraw orzekania o stopniu niepelnosprawnosci w swoim miescie. Odwoluj sie do skutku nawet jak trzeba wejsc na droge sadowa.  Moze nawet nalezy Ci sie renta socjalna. Piszesz, ze masz 18 lat .  Mam w pracy mnowstwo ludzi  z rentami socjanymi i zasilakami pielegnacyjnymi bo ich choroby powstaly przed 25 rokiem zycia.  Pozbieraj papiery z leczenia niech ci wszystko dobrze opisza specjalisci .   Pelno zdrowych ludzi staje sie orzekac na niepelnosprawnych i niestety prawdziwie chorzy na tym traca.  Wspolnie z tata walczcie!!!
» przejdź do wątku

Protezy szklane czy z tworzywa?

Witam!  Mysle, ze ciezko tu o jednoznaczna podpowiedz.  Ja obstawiam, ze mimo uplywu czasu od ostatniej epi bedziesz musiala sie znowu liczyc z pewnym bolem adaptacyjnym w oku, bez wzgledu na to jaka i z czego bedzie ta protezka. Trzeba po prostu sprobowac. Na pewno otrzymasz refundacje kosztu  a na poczatek sproboj robic to tam gdzie masz najblizej. Byc moze metoda prob i bledow dojdziesz do etapu, ze da sie to stosowac caly czas.  Mnostwo na temat y protez jest w watkach o komplikacjach i o samych protezach. 

 Powodzenia zycze i troche cierpliwosci w dobieraniu i uzytkowaniu.

» przejdź do wątku

Komplikacje i trudności po zabiegu

Kornelia patrze i jestem w szoku , mysle, ze jak wiekszosc innych.  Serdecznie wpolczuje cierpienia i niemocy.  Oby sie to wszystko jak najszybciej pozytywnie rozwiazalo. 

Najbardziej dosadna przestroga przed implantacja.

Usciski!

» przejdź do wątku

Komplikacje i trudności po zabiegu

Kornelia a jak tam u Ciebie sprawy sie maja z oczkiem? Pracujesz?  Jak samopoczucie?
» przejdź do wątku

ZAPALENIE WSPÓŁCZULNE

Zaintrygowal mnie juz wczesniej temat tego zapalenia wspolczulnego i musze zapytac okulisty jak to jest z tym naprawde. Z tego co wyczytalam jesli jest dobrze zaleczony uraz pierwotny oka antybiotykami i sterydami to mala jest szansa aby zawiazalo sie takie zapalenie. Ponoc na dzisiejsze czasy to juz rzadkosc. Mam nadzieje, ze w ramach wspolczucia prawego oka dla lewego nie zmetnieje mi zdrowa rogowka.  Gdzies w glebi duszy mam stracha, bo na tym widzacym oku mam blizny po szczesliwie plytkiej ranie a wlasnie od blizn zaczela mi metniec ta druga rogowka.  Podraze temat na nastepnej wizycie u okulisty.  jakos wszesniej w innym temacie nie chcialam uwierzyc w takie rewelacje.
» przejdź do wątku

Też macie kompleksy? Ale tak szczerze!

Macie racje ze zdjeciami tez jest porazka. Ile ja juz swoich skasowalam to szok czasem moze byc fajna fota z extra widokiem a ja i tak kasuje bo jedno oko " patrzy " gdzie indziej.  Kto mnie nie zna i nie wie o protezie to mysli , ze mam zeza. No to trudno.  Wiem , ze nie raz jestem buraczkowa i nie jestem pewna czy oba oczy patrza na mojego rozmowce ale i tak twardo trzymam fason i nie ogladam podlogi.  na twarzy wieczny usmiech a w srodku dramat.
» przejdź do wątku

Też macie kompleksy? Ale tak szczerze!

» przejdź do wątku

Ulga w przejazdach dla symbolu niepełnosprawności 04-0

Witam!  Ja z tego co sie orientuje to aby otrzymac legityma cje Polskiego Zwiazku Niewidomych PZN i te wkladke na przejazdy z kodem 04 to trzeba miec umiarkowany stopien niepelnosprawnosci. Po miescie i w PKS - ach obowiazuje niebieska legitymacja PZN a w pociagach PKP sama wkladka z kodem ktora sie wyrabia w urzedzie miejskim.  Tak jest u mnie na Podkarpaciu. Jak chcialam kupic znizkowy bilet na pociag i pokazalam granatowa legitymacje PZN to mi kasjerka powiedziala, ze w PKP obowiazuje do kontroli wkladka ze zdjeciem i stopniem niepalnosprawnosci. Powodzenia w urzedach!.
» przejdź do wątku

głupi problem :)

Dziewczyno nie przejmuj sie jednym glupim komentarzem od jakiegos plytkiego kolesia.   Trudno cokolwiek radzic jak szukac " tego jednego", ale na pewno nie mozna sie chowac  do swojej skorupki.  to chyba jakies czasy takie nastaly bardzo wymagajace, ze trzeba byc extra ladnym itd.  Ja pamietam ze swoich szkolnych  czasow jednoocznych ludzi  dzis to dorosli ludzie maja rodziny dzieci.  Ktos tu na forum kiedys napisal pod innym tematem, ze duzo tu malolatow szukajcie sie mlodzi wzajemnie najpierw przez portal potem  na zywo.  Pozdrawiam!  Nie moze byc w Was takiego myslenia, ze jestescie samotni bez drugiej polowy bo macie tylko jedno oko i to brzydko wyglada.  Na co maja zwalic wine za swoja samotnosc tzw "zdrowi ludzie"? 
» przejdź do wątku

Co was wkurza?

Mnie wkurza to . ze moj maz w najblizszym czasie bedzie bywal na bezplatnych urlopach i nasz domowy budzet to bedzie porazka.  Czasami na nic mi moj wrodzony optymizm.  Pozdrawiam wszystkich!!
» przejdź do wątku

Re: Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Mala
Mała:

Witam wszystkich.

 

Mamy problem... z podjęciem decyzji : usunąć oko, czy zostawić????

Oko jest po wybuchu petardy, nie widzi, jest w fazie zaniku-tak dla przypomnienia. Za chwilke w sylwestra minie rok od wypadku.

I tak po kolei:

Lekarze w Polsce:

Szaflik,Muszyńska-Kmera ,Mrzygłód, Gwóźdź oraz w Wiedniu profesor Binder wszyscy mówili żeby usunąć oko, zrobić implant i temat zamkniety.

Trafiliśmy na profesora Zechtmaiera w Klinice Uniwersyteckiej tzw. AKH  w Wiedniu. Ten profesor stwierdził,że nie widzi wskazań do usunięcia i zalecił trzymać jak najdłużej oko, bo swoje to swoje. Polecił też epiprptezę. Wykonaliśmy ją też w Wiedniu , bardzo dobrej jakości, szklana.

 Doktor Jaworski - nie obrał żadnego kierunku- czy usunąć czy nie. Decyzja nalezy do pacjenta. Nic z okiem sie nie dzieje, nie ma wskazń żeby w tempie pilnym usuwać oko, jedynym niebezpieczeństwem jest zapalneie współczulne - czyli w efekcie całkowita ślepota.

 

No i mam dylemat czy usunąć i zrobić implant, czy też mieć sowje małe oczko i szkalną epiprotezę????

 

Kochani co Wy myślicie o tych wszystkich lekarskich stwierdzeniach?

Mam mętlik w glowie, pomóżcie mi - proszę.

Mała

 

Mała czy ja dobrze zrozumilam, ze zagrozeniem jest reakcja wspolczulna? Ż e niby w ramach  wspolczucia drugie zdrowe oko ma oslepnac?  Zawsze mi sie wydawalo, ze reakcja wspolczulna dotyczy np. zapalenia spojowek. Pochwal sie ktory  spec okulista Ci udzielil takich informacji?

» przejdź do wątku

Zaćma

Witam Cie Maszko ! To co opisujesz mi wyglada na zmetnienie rogowki  zacma jest chyba terminem dotyczacym zmetnienia soczewki w srodku oka i to ja Ci chyba lekarze usuneli dawno temu. Pamietam dawno temu na poczatku mojego metnienia pourazowego rogowki moj okulista omawial ze mna temat miekkich soczewek kryjacych ale przy mojej pocietej i znieksztalconej rogowce to nie zdaloby egzaminu nie byloby podobno efektu kryjacego.  Moze jakas bardzo cienka epiprotezka by Ci podeszla.  Mieszkasz w W-wie tam masz dwie pracownie protetyczne i mase gabinetow okulistycznych, nigdy nie probowalas tego tematu?
» przejdź do wątku
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |