MENU

Forum - Choroba Coatsa u dziecka

  | 1 | 2 |   następne »

Choroba Coatsa u dziecka

Choroba Coatsa u dziecka

Witam

U mojego 3 letniego dziecka wykryto chorobę coatsa. Zrobiono tylko badanie dna oka. Kazano zrobić jak najszybciej krioterapię. Jestem przerażona dlatego że w grudniu 2010r. miał robione badanie dna oka i żadnych zmian nie było. Czy to jest możliwe? Pytałam lekarza ale nikt nie chce mi odpowiedzieć.  Czy możliwe jest żeby choroba ta tak szybko postepowała?Mój syn ma także Wrodzony Przerost Kory Nadnerczy. Czy to ma jakiś związek? Jak długo dziecko dochodzi do siebie po zabiegu krioterapii i czy długo się leży w szpitalu?

 

życie z chorobą Coatsa

Drogie Panie!

Jestem 23- latką, u której w wieku 17 lat wykryto chorobę Coatsa lewego oka. Jak w większości przypadków, u mnie również były problemy z diagnozą. Podejrzewano nawet padaczkę, poniewaz choroba powodowała zawroty głowy. W Centrum Zdrowia Dziecka poddano mnie fotokoagulacji laserowej oraz krioterapii. Obecnie widzę zupełnie normalnie, przestałam nawet nosić szkła korekcyjne, konieczne przez wiele lat z racji dodatkowychwad wzroku. Raz w roku muszę pojawiać się u okulisty, żeby zbadać dno oka i sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Nie mogę nadmiernie dźwigać ani przemęczać się fizycznie, aby nie zwiększać ciśnienia w oku. Ale poza tym żyję zupełnie normalnie:) Właśnie kończę studia i przygotowuję się do zamążpójścia :) Planuję założyć rodzinę i mieć dzieci, z tym jednakże wyjątkiem, iż naturalny poród muszę zastąpić cesarką. Ta choroba nie jest tak straszna jak się wydaje, przy odpowiednim stylu życia i niezbędnych zabiegach można sobie z nią radzić, nawet w przypadku tak późnego wykrycia=]

Pozdrawiam Wszystkich i życzę dużo optymizmu!

Choroba Coatsa u dziecka

Jak już pisałam, u mnie chorobę wykryto w wieku 17 lat, nikt nie wierzył, że tak długo nie zauważono żadnych zmian, a u okulisty bywałam przynajmniej raz do roku, gdyż miałam nadwzroczność. W ogóle wszyscy byli zdziwieni, lekarze w CZD stwierdzili, że jestem wyjątkowym przypadkiem, bo ta choroba dotyczy głównie chłopców. Sam zabieg krioterapii trwał w moim przypadku jakieś 1,5 godziny, w pełnej narkozie. Ze szpitala wyszłam niecały tydzień później. Początkowo musiałam stosować krople i maści, a oko nieznacznie bolało, ale nie trwało to dlugo i nie było bardzo dokuczliwe.

Pozdrawiam!

Choroba Coatsa u dziecka

Dzień dobry u mojej córki wykryto chorobę coatsa 2 lata temu w tej chwili jest po krioterapii i na oko praktyczne już nic nie widzi cały czas podaję jej krople na obniżenie ciśnienia w oku nie wiem czego się mogę jeszcze spodziewać . Jestem wykończona i nie wiem gdzie jeszcze szukać pomocy żeby przywrócić jej chociaż część wzroku.

Choroba Coatsa u dziecka

witam

Mam znajomych , których syn ma zdiagnozowaną chorobę Coatsa w prawym oku
Proszę o podanie namiarów do jakiegoś dobrego specjalisty
I czy istnieje możliwość uratowania oka?
Proszę o pomoc.

z góry dziękuje

Choroba Coatsa u dziecka

Polecam Państwu klinikę w Niemczech http://www.medizin.uni-greifswald.de/

Natychmiast wykryto u mojego syna chorobę Coatsa.

Byliśmy na konsultacji po urazie oka - syn przewrócił się.

Polscy lekarze sądzili, że zmiany na dnie oka spowodowane są urazem i ma pękniętą siatkówkę.

Pojechaliśmy do Niemiec sprawdzić czy nie da się przyspieszyć zrostu np. operacyjnie ponieważ syn uprawia sport.

Dzięki Bogu, że tam trafiliśmy, bo wiemy, że to ma i rozpoczęliśmy leczenie a ostrość widzenia jest jeszcze 100%.

 Mam wielką nadzieję, że syn będzie mógł dalej jeździć na desce. 

Ale jak wiecie, pewności nie ma.

Choroba Coatsa u dziecka

serdecznie zapraszam Państwa do grupy na facebooku - CHOROBA COATSA https://www.facebook.com/groups/1376234739296884/

 

Pozdrawiam

Choroba Coatsa u dziecka

Witam, aktualnie mam 22 lata i od 12 lat temu wykryto u mnie coatsa. Niestety, u mnie choroba doprowadziła do powolnego zaniku gałki ocznej mimo wielu zabiegów. Przez ciąglę pracujące naczynia krwionośne nabawiłam się wielu dodatkowych schorzeń głównie związanych z ciśnieniem w oku ( najpierw za wysokim, teraz za niskim). Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to nie wygląda to dobrze, biała źrenica, oko jest mocno przekrwione. Aktualnie przyjmuje atropine i niestety czekam na usunięcie gałki ocznej. A jeżeli chodzi o lekarzy to serdecznie polecam prof. Nawrockiego w Łodzi oraz prof. Podgórskiego w Krakowie. 
  | 1 | 2 |   następne »