MENU

Forum - UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

« poprzednie   | 1 | 2 |  

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW


Ratownik1986:
Osoby które chcą stanąć na komisję do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności,przestrzegam żeby tego nie robiły!!!!!!!!!! Zmienił się przepis i na chwilę obecną dla osób jednoocznych nie jest wydawany żaden stopień niepełnosprawności . Zostaliśmy uznani za osoby zdrowe którym nie należy się od TEGO RZĄDU żadna pomoc. ( dotyczy osób z utrwaloną jednoocznością i  które mają na stałe wydane orzeczenie o jednym z 3 stopni,nie stawajcie na komisje bo odbiorą wam to co macie i tak jak ja będziecie musieli się sądzić co zamierzam zrobić ). Miałem przyznany stopień lekki i chciałem walczyć o stopień umiarkowany i tu :( się bardzo rozczarowałem . Odebrano mi wszystko i orzeczono że nie kwalifikuje się do żadnego stopnia bo zmieniły się przepisy. Proszę o kontakt osoby które mogły by mi pomóc przygotować się do rozprawy sądowej. Pozdrawiam Janek

 

 możesz podać jakiś odnośnik do tego rozporządzenia?

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Dziękuję za informację! Ja w 2007 roku dostałam orzeczenie na 3 lata, a w 2010 na stałe (stopień lekki, który nic nie daje, poza odliczeniu przy rozliczeniu podatku przy udokumentowanym kupowaniu leków za ponad 100 zł miesięcznie) . W związku z tym, że w drugim oku tworzy mi się zaćma, myślałam o złożeniu wniosku o stopień umiarkowany. Znaczy, że lepiej nie próbować. Pomyśleć, że kiedyś osoby jednooczne były w Związku Niewidomych .

Pozdrawiam

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

CHCIAŁBYM KONIECZNIE WIEDZIEĆ JAKI TO ÓW PRZEPIS SIĘ ZMIENIŁ JAKI TO ARTYKUŁ CZY ROZPORZADZENIE

pisać!!!!

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Dzięki za dokładne informacje. Ja po Twojej informacji przejrzałam ustawę ale nic takiego nie znalazłam. może niedokładnie i muszę zrobić to jeszcze raz. Ciekawi mnie jak to jest w przypadku osób jednoocznych od urodzenia (pewnie jeszcze gorzej, bo przecież człowiek zdążył się przyzwyczaić) i osób, u których drugie oko nie jest zdrowe.

 Martwi mnie to, bo w tym roku staję przed komisja, zależy mi na orzeczeniu do celów poza rentowych. Obawiam się że to moje ostatnie pół roku z orzeczeniem.

nie wiem jak mogę Ci pomóc, do tego to chyba przydałby się dobry adwokat ale czy pieniądze na niego wydane się zwrócą?

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Po przeczytaniu twojej informacji zadzwonilam do powiatowego zespolu do spraw orzekania o niepelnosprawnosci i zapytalam sie czy zaszly zmiany dla jednoocznych.Odpowiedz dostalam,ze nie i zadne przepisy sie nie zmienily i sa takie same.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Ja bym się oparł na tym ... qrcze kopiować z tego nie idzie. Rozdział drugi, artykuł 4, ustęp 3. Później przelecę to dokładniej, zobaczę też czy to zmienia ustawę (rozporządzenie?) w/g której ja stawałem na komisji - tam były jasno określone warunki, ale numerka teraz nie pamiętam, powinienem mieć w domu wydrukowaną. 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Jesli to jest prawda to jestesmy zdyskryminowani:( Nic sie nie nalezy...nic tylko petycje napisac podpisac wszyscy forumowicze i pisac do skutku moze zmienkna,naglosnic sprawe i tyle,,ale czy to cos da...

Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW


Chary6:
Jesli to jest prawda to jestesmy zdyskryminowani:( Nic sie nie nalezy...nic tylko petycje napisac podpisac wszyscy forumowicze i pisac do skutku moze zmienkna,naglosnic sprawe i tyle,,ale czy to cos da...

 

 tez o tym myslalam :) czy na forum znajdzie się osoba ktora wie jak napsiac petycję?

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW


   Witam! Nieźle, zaczęli oszczedzać kosztem naszej grupy osób niepełnosprawnych.  A może napisać do ,,SPRAWA DLA REPORTERA" pani Jaworowicz.O ile wiem, to telewizja jest wszechmocna, może jakiś rzecznik osób niepełnosprawnych, mógłby sie wypowiedzieć .Jeśli będziemy cicho siedzieć, to szybko nas uzdrowią.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

To musimy poprostu zebrac grupe ludzi i naglosnic sprawe,tagze czekamy na forum ile ludzi jest za nami i za naglosnieniem?

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Witam

Ja też chciałem startować na  II grupę,na rajzie mam przyznaną stopnia lekkiego.  Widzę że po poście kolegi, nie tylko mogę stracić grupę ale również pracę post "CHORE PRAWO!!!". Wiadome mi jest że od lipca tego roku MOPS, już nie będzie przyznawał grup niepełnosprawności (prawdopodobnie przejmie to ZUS).

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

 Zastanawia mnie fakt, dlaczego komisja nie przyznała Panu II grupy. Dowiedziałem się że jeżeli się ma np. grupę stopnia lekkiego przyznaną z MOPS na okres np. 3 lat. (TO MOŻNA STARTOWAĆ NA GRUPĘ STOPNIA UMIARKOWANEGO JEŻELI STAN CHOREGO SIĘ POGORSZYŁ).  Ale startować można tylko w tym organie co go wydał czyli MOPS. Jeżeli Pan startował do ZUS, który orzekł że jest Pan zdolny do pracy to przecież i tak Pan pozostaje, przy grupie MOPS-kiej. Ja sam jestem w tym problemie bo mam przyznaną grupę stopnia lekkiego wydaną przez MOPS, i chcę podnieść ją do stopnia umiarkowanego. Wiem doskonale że w ZUS-ie będę miał duży problem i pozostaje mi MOPS, gdzie na chwilą obecną mam przyznaną grupę do 2013r. Ale po wysłuchaniu asystentki można to zmienić jeżeli stan zdrowia się pogorszył. Więc chodzę po lekarzach zbieram <MAKULATURĘ> z myślą że wszystko będzie OK:)

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

MOPS odda ZUSowi orzekanie o niepełnosprawności? PłaczęPłaczęPłaczę tam to już w ogóle chyba nie mamy szans...

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

 

 

Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

 

Aby napisać petycje musielibyśmy znaleźć ten fragment ustawy/rozporządzenia, na podstawie którego lekarze orzekają brak praw do grupy niepełnosprawności w przypadku osób jednoocznych. W załączonym obwieszczeniu na razie nie udało mi się czegoś takiego odszukać, więc od tego trzeba chyba zacząć. Jeśli mamy się o coś bić, to musimy wiedzieć o co.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Ja stawałam na komisję w MOPSIE w grudniu 2011 i w ZUSie w styczniu 2012. W MOPSIE dostałam stopień znaczny zupełnie bez problemu. ZUS uznał mnie za całkowicie niezdolną do pracy i przyznał rentę. Nie myslałam, ze pójdzie mi tak łatwo, myslalam, że będę musiała odwoływać się itd. Jestem jednooczna prawie od urodzenie. W październiku 2011 odkleiła mi się siatkówka w oku którym widzę. Jestem po witrektomii, widzę i funkcjonuję normalnie jak przed operacją. Wcześniej z MOPSU miałąm stopień umiarkowany i ZUSu lekki ( przyznany jeszcze w dzieciństwie). Nie odczułam żadnej zmiany przepisów. W MOPSIE stopień umiarkowany uzyskałam w 2009 roku.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Witam

Nic mi nie wiadomo o zmianie przepisów, ale też jestem w innej sytuacji jak większość forumowiczów wypowiadających się w tym wątku - widzę tylko na jadno oko, a w drugim mam znaczną utratę wzroku. W listopadzie ubiegłego roku stawałam na komisji lekarskiej, na której lekarz orzecznik nie podważył wcześniejszego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności komisji lekarskiej, ale orzeczenie dostałam na trzy lata i mam prawo do świadczen a także ulgi. 

Nie czytałam ustawy, ale jeśli to prawda, to teraz rozumiem szalenstwo jakie rozpętało się wokół mojej osoby, ale ta sprawa, to już na inny temat wątku. W każdym bądź razie mam dopiero 48 lat, a dogorywam z upokorzenia z powodu fizjonomii w prowincjonalnym zapyziałym miasteczku.

może ktoś do mnie napisze?

pozdrawiam

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Nic mi nie wiadomo o zmianie przepisów, dziś stawałem na komisję , aby otrzymać stopień nielnosprawności i pani doktor zapytała czy umiarkowany stopień na stale będzie dla mnie satysfakcjonujący. Orzeczenie do odebrania za 2 tygodnie. Pozdrawiam.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Re: Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW


 

 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Czy ktoś zajął się petycją w sprawie zmiany przepisów odnośnie kryteriów orzekania o niepełnosprawności u osób niedowidzących??? Nie jestem prawnikiem i nie mam pojęcia jak rozpocząć procedury. Może jest na forum prawnik który chciałby się zająć sprawą. Może trzeba z taka petycją udać się do lokalnego posła? Coś trzeba robić bo "system" nie zna litości :-)

Osobiście jestem zainteresowana ponieważ przez ostatnie 5 lat miałam orzeczony stopień umiarkowany a ostatnio komisja /powiatowa i wojewódzka/ przyznała mi stopień lekki w okolicznościach gdy lekarz stwierdził pogorszenie wzroku w oku prawym, jedynym widzącym. Lewe jest "ślepe" bez możliwości poprawy w obecnym stanie wiedzy medycznej. Członek komisji powiedział że dotyczące ich  przepisy w sprawie chorób oczu są ostre i muszą ich przestrzegać.

Z tego co znalazłam w internecie to:

 

"Cytuję z rozporządzenia:
"choroby narządu wzroku, w tym wrodzone lub nabyte wady narządu wzroku powodujące ograniczenie jego sprawności, prowadzące do obniżenia ostrości wzroku w oku lepszym do 0,3 według Snellena po wyrównaniu wady wzroku szkłami korekcyjnymi lub ograniczenie pola widzenia do przestrzeni zawartej w granicach 30 stopni"

 

i dalej ze str pełnomocnika rządu:

 "

W celu orzeczenia stopnia niepełnosprawności w schorzeniach wzroku ocenia się przede wszystkim stopień obniżenia ostrości wzroku i zwężenia pola widzenia. I tak:

  • - do lekkiego stopnia niepełnosprawności powinno zaliczać się osoby, u których ostrość wzroku w oku lepszym i po korekcji wynosi nie więcej niż 0,3,

  • - do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności powinno zaliczać się osoby z obniżoną ostrością wzroku (w korekcji) w oku sprawniejszym w granicach 0,06 – 0,1 lub/i zwężeniem pola widzenia do około 30 stopni,

  • - do znacznego stopnia niepełnosprawności powinno zaliczać się osoby, które:

  • - utraciły wzrok,

  • - mają ostrość wzroku (w korekcji) w oku lepszym równą lub poniżej 0,05;

  • - mają zwężenie pola widzenia poniżej 20 stopni"

czyli w ogóle żeby dostać lekki to trzeba widzieć niewiele a umiarkowany to już w ogóle.

Czyli skarżyć należy konkretne przepisy a nie instytucje, które w oparciu o te przepisy funkcjonuj.

Ja jestem za wiec jak się do tego zabrać?"

 

Przy stopniu lekkim nie mam żadnych uprawnień a kalectwo życia nie ułatwia co wiedzą osoby jednooczne z krótkowzrocznością i zagrożeniem  oka widzącego.

Pozdrawiam.

Re: Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Sądzę, że w podanym linku znajdą Państwo odpowiedź na nurtujący Was problem http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=4208F4D8 Prezentowane przez Sekretarza stanu  Jarosława Dudę stanowisko jest odzwierciedleniem postawy przeważającej grupy polityków którzy prawdopodobnie na ten czas musieli się żwawo przygotowywać do parafowania "Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych". W tejże zapisano: "Do osób niepełnosprawnych zalicza się te osoby, które mają długotrwale naruszoną sprawność fizyczną, umysłową, intelektualną lub w zakresie zmysłów co może, w oddziaływaniu z różnymi barierami, utrudniać im pełny i skuteczny udział w życiu społecznym, na zasadzie równości z innymi osobami". A więc zgodnie z tym zapisem osoba jednooka jest osobą niepełnosprawną Panie Sekretarzu Duda. Pańskie dewagacje odnośnie pola i kompensacji widzenia są żałosne. Skoro jednooki nie może wykonywać określonego zawodu to występuje tu zasada równości z innymi czy też nie. Informuje Pan iż w chwili obecnej nie rozważa wprowadzenia zmian dotyczących zasad w zakresie orzekania w przypadku schorzeń dotyczących narządu wzroku, w tym jednooczności. Czy to oznacza, że jednookich i sławetną Konwncję ma Pan w głębokim poważaniu ???

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

No szkoda mi się udało we wrześniu 2012 roku odwołać i mam lekki na stałe ale lekki mogę sobie dupę potrzeć bo pracy i jakies zasiłków   nie mogę miedz co się dzieje z TA Polska 

Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW


baz:
Ja stawałam na komisję w MOPSIE w grudniu 2011 i w ZUSie w styczniu 2012. W MOPSIE dostałam stopień znaczny zupełnie bez problemu. ZUS uznał mnie za całkowicie niezdolną do pracy i przyznał rentę. Nie myslałam, ze pójdzie mi tak łatwo, myslalam, że będę musiała odwoływać się itd. Jestem jednooczna prawie od urodzenie. W październiku 2011 odkleiła mi się siatkówka w oku którym widzę. Jestem po witrektomii, widzę i funkcjonuję normalnie jak przed operacją. Wcześniej z MOPSU miałąm stopień umiarkowany i ZUSu lekki ( przyznany jeszcze w dzieciństwie). Nie odczułam żadnej zmiany przepisów. W MOPSIE stopień umiarkowany uzyskałam w 2009 roku.

 

 Ja też mam stopien znaczny i rentę.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Sierpień 2013 dostałem kolejne orzeczenie z lekkim stopniem, Pani orzecznik powiedziała pierwszy raz a 5 albo 6 komisja już w całym moim życiu co ma napisać lekarz we wniosku aby otrzymać bezterminowo, co prawda lekki ale nie trzeba łazić co 2-3 lata

Skąd ta informacja o tym że nie należy nam się stopień niepełnosprawności ??

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

czy ktoś  tą petycję  robi ? bo się  chce dołączyć

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

temu obdarciuchowi dudzie co ten przepis wprowadzilw 2012 r ze jak ktos ma jedno oko to jest zdrowy tylko ***** pojechac i wybic mu oko !!!!!! zeby zobaczyl wtedy jaki zdrowy bedzie !!!!!!!!  lumpiory jebane!!!!!!                                                                    nigdy pracodawca tak nie zrobi zeby zatrudnil osobe z jednym okiem od osoby z dwoma  oczami !!!!! zbierzcie  sie i jedzcie do warszawy do tego skurywysyana!!!!

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

nigdy pracocodawca nie zatrudni kogos bez oka jak bedzie mogl ztrudnic z oba oczami !! !  tak zeby zrownac kogos bez oka z ze zdrowymi oczami z kims !! w glowie sie to niemiesci ten przepis!!!!!! nigdy pracodawca niezatrudni wybierze osoba zdrowa z oczami !!!!! jeszce teraz ***** co takie bezrobocie !!! 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

zbierajcie sie jak najwiecej osob !! i poprostu jechac do sejmu do rzecznika od niepelnosprawncyh iniech ten przepis  wznosza!! to sie w glowie niemiesci ktos kto oka niema i jest taki wydajny i sprawny jak ktos ktoma 2 tak jak mowie ngdy prcodawca nie zatrudni kogos bez oka bo bedzie mogl zatrudnic zdrowego ,ktory widzi wiecej a nie tylko jedna strone !!  i ryzyko ze jakis wypdek bo jedno oko,  zbierzcie sie bo tutj jest was najwiecej jednoocznych !! 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

takiej osobie ktora na tylko jedno oko widzi jak nic sie nalezy stopien bynajmniej chociaz ten lekki ,to sie w glowie nie miesci, chociaz przy lekkim sa jakies szanse w ztrudnieniu bo duzo jest ofert z grupami, a takto kts bez oka nie ma szans ze zdrowym u pracodawcy !!

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

niech ktos to zglosi do ekspresu reprterow , cy jaworowic zeby to naglosnic!!!!

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Ja ostatnio bylam u siebie w zepole orzekania i mi powiedziano ze maja likwidowac stopien lekki calkowicie,ponoc jakies zminy od nowego roku sie szykuja

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

ten przepis znjadziecie w goole wpiszcie jednooczny czy jest niepelnosprwany z 21 sierpnia 2012 roku 

Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW


martka26:
Ja ostatnio bylam u siebie w zepole orzekania i mi powiedziano ze maja likwidowac stopien lekki calkowicie,ponoc jakies zminy od nowego roku sie szykuja
 
napisze do ekspresu reporterow ,moze w poniedzialek.ciekawe czy jakas odpowiedz wogole dadza a Ty ,w poniedzialek napisze do eksrepseu,to jeszcze lepiej jak zlik.lekki,to juz nikt nie zatrudni z jedym okiem!!!  jescz nalekki cca zatrudniac

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Tak,ale teraz w ogloszeniach to czesto widze ze ze stopniem umiarkowanym najwidoczniej maja wieksze korzysci pracodawcy z tego,ja bylam zatrudniona w ramach dotacji tego prfom czy jak to sie zwie pracodawca dostal za mnie 50 tys zl ,a robic musialam za dwoch ale to tylko z ludzkiej "zyczliwosci"bo tacy ludzie tam robili,mialam przywileje ale Oni tego nie potrafili zaakceptowac i robili mi po zlosci,nie wytrzymalam i sie zwolnilam,nabawilam sie tylko problemow z kregoslupem ,w kwietniu konczy mi sie grupa ,dlatego bylam sie dowiedziec czy moge stanac teraz na komisji dodajac zaswiadczenie od neurologa,to mi pan powiedzial ze owszem moge,ale jest ryzyko bo powiatowy moze mi przyznac stopien ale wojewodzki to odrzuci ,doradzil abym czekala az to mi sie skonczy i dopiero stanac i ze nie wiadomo co to bedzie po nowym roku bo maja likwidowac stopnie lekkie,ale sprobuje ,moze jak doszedl mi kregoslup gdzie mam unikac pracy fizycznej to moze cos wskuram i dostane umiarkowany

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

ja bede pisac meile i list wysle do jaworowicz i do ekspresu tylko  musze siasc zeby madrze to pisac !! w poniedzialek sie zabiore za to ,Ty Marta jak masz jakis pomysl co z listem w tresci topodrzuc  cos, zreszt kazdy  z was powinien powysylac ,ja jak napisze listy to ,wrzuce to tutaj ,niech kazdy z was co tu jest zalgowanytez powysyla im wiecej listow dojdzie do ekspresu to beda wieksze szanse !! 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

to sie trzeba wyklocic !! kary godne,albo jak ktos to nazwal ze dyskryminacja ,  ludzie o jednym oku sa zdrowi calkowicie !!! moze jakas rase inna wprowadzaja  ludzi tych cyklopow , nowa rasa ludzi cyklopy  

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

ta ***** ,to tylko na ulicy dojsc i oko wybic ziobro i duda 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

ta ***** ,to tylko na ulicy dojsc i oko wybic ziobro i duda 

Re: UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW


martka26:
Ja ostatnio bylam u siebie w zepole orzekania i mi powiedziano ze maja likwidowac stopien lekki calkowicie,ponoc jakies zminy od nowego roku sie szykuja

  Marta moglabys mi podac swoj  numer telf ,chcialam sie zapytac  cos dokladniej o neurologa ?? bo tez chce pojsc 

 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

sluchajcie ,wstepnie juz napsialam list,jutro to poporawiam i wysle go na meila oraz poczta poleconym domagazyny ekspresu reporterow, ,wrzuce tresc jutro tutaj  i prosze was zebyscie rowniez troche zmienli tresc i dopisali cos od was i tez wy wyslali  list poczta oraz meilem do ekspresu reprterow ,im wiecej im dojdzie listow odnas ,od jednoocnych ,niedowidzacyh tym bedza wieksze szanse zeby to pokaza w telewizi!!

 

 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

  • i trzeba sie liczyc z tym ze jesli to pokaza w tv to oni to beda sprawdzac analizowac wiec musielibyscie ten co ma zabrany lekki stopien o kontakt , bo oni to pewnie jak cos beda sprawdzac i i taka osoba musi chyba wystapic w tv, bo raczej nie beda ogolnych opowesci puszczac tylko musi byc bohater materialu, wiec te osoby ktorym niedano lekkiego stopnia nie sie odezwia, ja mam lekki akurat pryznany na stale z 10 l temu 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

  • i trzeba sie liczyc z tym ze jesli to pokaza w tv to oni to beda sprawdzac analizowac wiec musielibyscie ten co ma zabrany lekki stopien o kontakt , bo oni to pewnie jak cos beda sprawdzac i i taka osoba musi chyba wystapic w tv, bo raczej nie beda ogolnych opowesci puszczac tylko musi byc bohater materialu, wiec te osoby ktorym niedano lekkiego stopnia nie sie odezwia, ja mam lekki akurat pryznany na stale z 10 l temu 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

 a jest o co walczyc  przeciez, bo to jest chore !!!! jak bez oka ktos,slepy calkowicie  moze byc zrownany ***** z osoba ze zdrowymi oczami jeszcze dwoma !!!!!! cyrk *****aaa !!! 
 chcociaz taki jednooki przy tym lekkim bedzie mial szanse na zatrudninie jakiekolwiek,chociaz juz tylkoumiarkowany wolaja he, ale chociaz to , i tym samym coraz ciezej jest  o umiarkowany o ten przepis przez dude !!   k

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Ja tez popieram ,ze musimy walczyć o to zeby zmienili te przepisy ,ktore sa krzywdzace dla jednoocznych ,juz i tak mamy trudniej ,to jeszcze jakies glupie przepisy robia ,to chore jest co pisza Ci co nie maja pojecia co znaczy nie miec oka ,a zwłaszcza orzecznicy z zus

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZMIANA PRZEPISÓW

Marcin odezwij sie na meila martas6@tlen.pl
« poprzednie   | 1 | 2 |