MENU

Forum - Komplikacje i trudności po zabiegu

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  

Komplikacje i trudności po zabiegu

Komplikacje i trudności po zabiegu

Jeśli się nie mylę ty miałeś robiony zabieg z implantowaniem pierwotnym a w pierwotnym nie ma tylu komplikacji jak we wtórnym.Także to też trzeba brać pod uwagę. PS chyba trzeba założyć drugi temat o implantowaniu pierwotnym bo w obecnym temacie każdy kto ma komplikacje jest po implantowaniu wtórnym i nie ma po co wprowadzać ludzi w błąd. Bo widzisz Radek to co jest pozytywne u ciebie po implantowaniu pierwotnym nie ma odzwierciedlenia we wtórnym ja tak jeszcze ani jednej osoby nie znam która by była zadowolona po wtórnym implantowaniu.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Ja też przecież miałem wtórne po 15 latach od usunięcia oka.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Hm i ile jesteś po operacji ? i kto ci robił tą operacje ? i gdzie epi sobie zrobiłeś ? Ps wrzuć fotki z epi i bez epi jak oczodół wygląda jak jest umieszczony implant jak to w środku u ciebie wygląda bo aż mnie ciekawość zżera. Pozdro

Komplikacje i trudności po zabiegu

Po zabiegu jestem już prawie 3 miesiące, operował mnie dr. Jaworski, a epi robiłem w Łodzi, już wrzucam fotkę z epi, a bez epi.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Hej Radku, u Ciebie wygląda to tak samo, jak wyglądało u mnie, też masz lekko wypchniętą dolną powiekę, ale wygląda to dobrze. U mnie niestety środek wyglądał duuuużo inaczej.

Życzę Ci, byś był zadowolony z efektu i dzięki za zdjęcia, bardzo mi pomogły uwierzyć, że może być dobrze.

Jesteś zadowolony? 

Komplikacje i trudności po zabiegu

jeśli chodzi o tą dolną powiekę to zawsze tak miałem, ogólnie to jestem zadowolony, jeszcze tylko walczę z tym zrostem zaraz przy kąciku koło nosa, przez to oko ucieka trochę na prawo(patrząc z mojej perspektywy), ale na noc robię sobie takie wałeczki z ligniny aby trochę dociskały tam epi, żeby zlikwidować ten zrost i już jest lepiej.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Radku, wygląda to bardzo dobrze - gratuluję :)

Komplikacje i trudności po zabiegu

Ja mam zrost z kolei w kąciku oka od skroni, i tam mi nie chce się ruszać epiproteza.

Ogólnie teraz nie mam odniesienia, bo od 2 miesięcy epiproteza leży odłogiem:)

Ale mam nadzieję, że niedługo będzie lepiej. 

Komplikacje i trudności po zabiegu

Radku konsultowałeś to dociskanie epi wałeczkami z ligniny z lekarzem? bo z tego co np niektóre osoby mi mówiły że nie powinno się dociskać bo może martwica tkanek wyniknąć itp ale ja nie wiem wiec nie chcę zapeszać i trzymam kciuki że jako jedyny z nas będzie u ciebie to dobrze wyglądać za kilka miesięcy jak już będzie pewnie że implant się ułożył. Hm wydaje mi się że masz głębszy oczodół w porównaniu z moim bo u mnie dość wyraźnie widać kształt implantu. Ale ogólnie bardzo ładnie wyszło u ciebie to ja byłbym bardzo zadowolony jak bym miał tak ładnie zrobione a powiedz mi jeszcze czy oby dwie powieki ci się domykają w oczach ?jak np zamykasz powiekę z epi to ładnie dokrywa całość ?

Komplikacje i trudności po zabiegu

mnie tam nawet niedomykalność by nie przeszkadzała, bo z czasem to się poprawia.

Właśnie, u mnie też było widać kształt implantu, u Radka tego nie ma i tak chyba powinno być.

 

Komplikacje i trudności po zabiegu

zdublował mi się post :)

Komplikacje i trudności po zabiegu

Radku masz lepiej niz my to fakt ale widze ze na dole masz malo miejsca?/Ile ci wchodzi epi w dolny zalamek??Jeszcze chcialam Cie zapytac jakbys mogl krotko opisc jak ci dobierali epi w Lodzi. Z gory Dzia

Komplikacje i trudności po zabiegu

Witam kochani...u mnie jak narazie nie ma problemow z implantem ale....został mały zrost ku skroni i miałam wczoraj zabieg w Bytomiu z związku z tym...okazuje sie za mam za mały załamek i epiproteza modelujaca niewchodzi do konca jak powinna ..obraca sie troszke. Mysle jednak, ze w Krakowie moze zmieni mi na mniejsza i bedzie ok, bo wydaje mi sie ze dał mi za duzą...Czeka mnie plastyka powiek wiec efektu koncowego jeszcze nie ma :-(pOZDRAWIAM WAS KOCHANI I 3MAJCIE SIE CIEPłO

Re: Komplikacje i trudności po zabiegu


asiulek:
Witam kochani...u mnie jak narazie nie ma problemow z implantem ale....został mały zrost ku skroni i miałam wczoraj zabieg w Bytomiu z związku z tym...okazuje sie za mam za mały załamek i epiproteza modelujaca niewchodzi do konca jak powinna ..obraca sie troszke. Mysle jednak, ze w Krakowie moze zmieni mi na mniejsza i bedzie ok, bo wydaje mi sie ze dał mi za duzą...Czeka mnie plastyka powiek wiec efektu koncowego jeszcze nie ma :-(pOZDRAWIAM WAS KOCHANI I 3MAJCIE SIE CIEPłO

 

 Asiulku, kto wykonywał Ci ten zabieg?

Komplikacje i trudności po zabiegu

Witaj Kornelko... zabieg miałam w Bytomiu u dokt.  Krystyny Johan, jest to  osrodek zabiegów dziennych, od kilku lat do niej jezdze i to ona mnie prowadzi .U mnie okazało sie ze mam plytki załamek ku skroni...na przyszły tydzien mam wizyte u dot.Johan i zdecyduje wtedy co dalej. Tak sobie mysle ze gdyby w Krakowie dano mi mniejsza epiproteze to zostawiłabym to juz tak jak jest bo nie mam juz  sił - nastawiłam sie na plastyke powiek i ze bedzie to juz koniec a tu....załamek wyskoczył nie taki jak ma byc:-(.a usuniecie zrostu w sumie nic nie dało. Pozdrawiam a jak u Was?

Komplikacje i trudności po zabiegu

jak zamykam powieki, to obydwie domykają się w oczach. Jeśli chodzi o dół to rzeczywiście tam nie ma dużo miejsca, potem napiszę dokładnie ile wchodzi pod dolną powiekę. Jeśli chodzi o dobór epi to jechałem dwa razy, raz zrobili mi odlew, dobrali kolor itp. żeby wyglądała jak zdrowe oko. Po dwóch tygodniach pojechałem odebrać i tam trochę poprawili w miejscach gdzie coś mi nie pasowało i było gotowe. Lekarka powiedziała, że jak się tam wszystko ułoży to najlepiej gdybym pojechał jeszcze raz gdyby coś było nie tak to poprawi.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Hej, u mnie coraz gorzej, zamiast lepiej, w dodatku stłukłam szklany konformer, dzięki uprzejmości Pana Wieremczuka dostanę nowy, silikonowy. Mam już tak ciasno, że epi mi wypada.

I w sumie to ja już nie wiem na co czekam... Chyba na cud. 

Komplikacje i trudności po zabiegu

Ja mam silikonowy komformetr od Września no grubszy jest podobno prawie taki sam gruby jak ma być epi i wygodny :D no bo wiesz zgina się itp ale nie wiem czy to coś mi da bo epi pewnie nie będzie takiej wielkosci jak komfrometr tylko wieksza i nie będzie się wyginała więc na pewno będzie mi wypadać. Komfrometr tez by mi wypadał ale ciagle sobie zaklejam powieke plastrem żeby nie wypadał przez co mam nadzieje że przyzwyczaje powieke tak żeby utrzymywała komformetr i w przyszłości epiproteze. Ale to jeszcze się okaże.

W sumie widzę radek że w Łodzi chyba najlepiej robią te epiprotezy skoro mówisz że robią odlew oczodołu i dobierają kolor itp także to trwa dlużej ale znacznie lepszy efekt pewnie bo jak by nie patrzeć w sumie pan. Wieremczuk też dobrze robi ale on z gotowców korzysta i dobór koloru jest troche lipny bo byłem raz i był mocny problem z doborem dla mnie koloru. Oczywiście nie chcem nikogo krytykować ale jesli tam robią odlew więc powinna dobrze pasować epiproteza do oczodołu nie powinna być za duża ani za mała powinna być w sam raz no ale to się okaże oczywiście w praktyce.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Witam serdecznie, jak widać komplikacje nadal się ciągną, aż trudno uwierzyć że zrobiliśmy to na własne życzenie. Kornelio czekam na dobre wiadomośći po zabiegu - zapewne czekanie i bezsilność jest dobijająca ale nie trać nadzieji. Wojtek i Marta wam też życze żebyście doczekali szczęśiwego zakończenia, Asiulek gdybyś mogła napisać gdzie będziesz robiła plastyke powiek i jaką metodą....mam w tym doświadczenie więc postaram się coś podpowiedzieć.  Pozdrawiam was wszystkich serdecznie   

Komplikacje i trudności po zabiegu

Hello...plastyke powiek planuje robic w Bytomiu u pani dokt Krystyny Johan...Jak byłam mała to byłam u prof. Kobusa, wiem, ze jest fachowcem w tej dziedzinie, ale mam uraz do niego i tego szpitala. Dokt. Johan obiecałą dac z siebie wszystko wiec zaryzykuje. W pon, jade wymienic epiproteze modelującą, bo ta, która mam jest za duza do tego załamek jest za płytki wiec musze kombinowac...Na sama mysl ze miałąbym powiekszac załamek robi mi sie nie dobrze...Ale czas pokaze. ...POZDRAWIAM

Komplikacje i trudności po zabiegu

Jesli chodzi o plastyke powiek to musze miec podciągniętą powieke dolna (skutek operacji ktora miałam kiedys w Niemczech)...i kosmetyka powieki górnej...Pozdrówka jeszcze raz.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Ile płacisz za tą operację plastyczną powiek ? bo sam pewnie będę musiał mieć taką operację.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Takie operacje refundowane są przez NFZ, jeśli dostaniesz się w0tku do dobrego lekarza, to jest szansa, że normalnie zrobią to w szpitalu ( szpital ul Czerniakowska w Warszawie, Polanica, Bydgoszcz szpital Jurasza - te znam.).

Po cóż płacić, jeśli płacimy składki? 

Komplikacje i trudności po zabiegu

Jest szansa ? :D tak w razie w pytam. PS nie wiedziałem że to refundowane jest pytanie tylko ile bym musiał czekać na operacje refundowaną a ile na prywatną :D bo np z rezonansem miałem czekać np 2 tygodnie na wynik jak refundowany  a jak placilem od ręki to 2dni :D dosłowna kpina.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Ja miałam tomografię też na NFZ, skierowanie od okulistki ( okulista ma obowiązek je wydać, bez dyskusji) termin był od zaraz, a wynik dali mi już po półgodzinie.

Operacje plastyczne nie związane z poprawianiem urody ( czyli wypadki, nowotwory, wady wrodzone, wyniki operacji itd) są refundowane wszystkie.

Wiadomo, że się czeka, ale może warto? Mamy już doświadczenia z "prywatnymi operacjami", prawda? 

Komplikacje i trudności po zabiegu

Hejka....Jezeli chodzi o plastyke powiek to, jesli bede miała wykonywana to w Bytomiu i na kase chorych. Na dzien dzisiejszy jestem zdecydowana robic to u dokt. Johan. Mam pytanko....w poniedziałek jade do Krakowa po mniejsza epiproteze modelujaca czy musze miec znowu skierowanie?? Bardzo zalezy mi na szybkiej odp. poniewaz jezeli jest potrzebne to musze przełozyc wizyte w Krakowie na inny dzien.Pozdrawiam serdecznie

Komplikacje i trudności po zabiegu

Protetyk to nie jest lekarz, więc nie potrzebujesz. Chyba, ze mówisz o tym świstku , który daje się do NFZ by mieć refundację. Nie wiem jak wygląda to w Krakowie, jeśli najpierw dają modelującą, to pewnie, jeśli dałaś tam na początku receptę na epiprotezę, to nie jest potrzebna drugi raz.

Najlepiej pytać u źródła, czyli zadzwonić do Krakowa. 

Komplikacje i trudności po zabiegu

czesc, sluchajcie mam pytanie bo po tym zabiegu mojemu chopakowi zrobil sie duzy krwiak w zewnetrznym kaciku oka i do dzisiaj caly czas sie powoli sam oprozniial a dzisiaj rano wypadl konformer bo az tak spuchlo i krwiak niechce wogle sie saczyc i jest ogromny bo na pol oka. Dzwonilam do doktora Jaworskiego ale nie odbiera i nie wiem co mam robic. caly czas chlodze mu to oko i lezy... meliscie moze podobny problem ????

 

Zastanawiam sie czy mozna go jakos delikatnie nakluc zeby zaczol sie oprozniac .....

Komplikacje i trudności po zabiegu

Czesc Madziu..napisza sms-a do Jaworskiego z trescia problemu a jutro napewno oddzwoni, bo tez miałam problem po zabiegu i tez Jaworski nie odbierał(przez weekend), ale nastepnego dnia oddzwonil...pozdrawiam i trzymajcie sie

Komplikacje i trudności po zabiegu

no wlasnie napisalam i jeszcze dzwonilam do te pani co zapisuje na operacje i ona tez ma do niego pisac i dzwonic zobaczymy .  dziekuje ci za informacje...

Re: Komplikacje i trudności po zabiegu


Madzia155:

czesc, sluchajcie mam pytanie bo po tym zabiegu mojemu chopakowi zrobil sie duzy krwiak w zewnetrznym kaciku oka i do dzisiaj caly czas sie powoli sam oprozniial a dzisiaj rano wypadl konformer bo az tak spuchlo i krwiak niechce wogle sie saczyc i jest ogromny bo na pol oka. Dzwonilam do doktora Jaworskiego ale nie odbiera i nie wiem co mam robic. caly czas chlodze mu to oko i lezy... meliscie moze podobny problem ????

 

Zastanawiam sie czy mozna go jakos delikatnie nakluc zeby zaczol sie oprozniac .....

 

 Madziu, a nie prościej iść na jakiś dyżur okulistyczny, czy nawet chirurgiczny? Sama się za to nie bierz, bo możesz zrobić jeszcze gorzej, niż jest.

 

 

Komplikacje i trudności po zabiegu

juz wlasnie rozmawialam z dr.Jaworskim musimy jutro jechac do niego boo bedzie chcial usunac  tego krwiak. eh.. kurcze juz myslalam ze bedzie dobrze...:(

Komplikacje i trudności po zabiegu

Widzisz teraz Madziu, jak bardzo my to przeżywamy, chociaż Twój mężczyzna jest świeżo po operacji, to pewnie jeszcze wszystko będzie dobrze, krwiaki zdarzają się wszędzie w powikłaniach pooperacyjnych.

 

Komplikacje i trudności po zabiegu

Podziwiam was ja  to strasznie przezywam chodz mnie to tak naprawde nie dotyczy....

A co do krwiakow to wiem ze sie zdarzaja ale juz myslam ze bedzie dobrze wczoraj wrocilismy do domu do warszawy wszystko ladnie wygladalo a tu dzisiaj z rana krwiak na 1,5cm pomiedzy powiekami , konformer co chwila wypada no jakas tragedia licze ze jutro juz bedzie lepiej jedziemy do dr.Jaworskiego to licze ze cos na to zaradzi ...

Komplikacje i trudności po zabiegu

Komplikacje i trudności po zabiegu

Madziu, bedzie dobrze 3mam kciuki...

Komplikacje i trudności po zabiegu

Witam serdecznie,

Dlaczego tak łatwo decydujecie się na zabieg w Katowicach ??? Ludzie, macie tutaj przykłady powikłań po operacji, komplikacje i osoby które od roku chodzą z zaklejonym okiem bo nie mogą założyć epiprtezy!

Ja wiem, że każdy chce wyglądać lepiej i jest gotowy cierpieć i płacić dla efektu, ale na litość .....zastanówcie się, to możecie zrobić zawsze! nie decydujcie się w miesiącu.....poczekajcie na efekty tych którzy poddali się wszczepieniu implantu!!!!!

Kliniki jednego dnia nie są przygotowane na zabiegi tego typu, po 12 godzinach wracacie do domu i nikt wam nie pomoże kiedy coś się dzieje!  Pogotowie ratunkowe udzieli dorażnej pomocy ale  lekarz nie podejmie się interwencji, nawet okulista nie przyjmie was tylko wyśle do lekarza który operował ......i trzeba jechać do Katowic po.....kropelki, antybiotyk itd.  Pomyślcie zanim podejmiecie decyzje, są szpitale i kliniki w których są wykonywane te zabiegi i macie pełną opiekę medyczną.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Każdy się uczy na błędach co nie isabelo :). Eh jak pomyślę o implancie to aż mnie k... bierze dobrze że ciągle jestem zaganiany praca,kobieta,studia przynajmniej jakoś mi czas leci i czekam sobie aż znajdziemy jakieś rozwiązanie z tej sytuacji no i zbieram powoli pieniążki bo czuję że sporo będzie mi potrzebne zajebiście to się przeciągło brak mi słów tak zostaliśmy oszukani po dwóch tygodniach po operacji miałem chodizć z epi a tu niedługo rocznica minie a ja nawet epi nie moge sobie załatwić bo nie ma gdzie jej wsadzić eh masakra.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Izabelo w pełni podzielam twoje slowa,piszemy o swoich powiklaniach po to aby ustrzec innych.Ja gdybym takie cos przeczytala przed operacja w zyciu bym sie nie zgodzila.Przynajmiej u dr J,mialo byc lepiej a jest niestety gorzej,a co bedzie jak trafi mi usunac implant,nie wyobrazam sobie,napewno bedzie gorzej niz przed wszczepieniem.Jestesmy mlodzi wiele lat zycia przed nami,do końca mamy chodzic z zaklejonym okiem??NIE NIE NIE  W listopadzie minie rok(chyba sie upije z zalu)

 

  

Komplikacje i trudności po zabiegu

witajcie wszyscy:) hmmm...sama nie wiem od czego tu zacząć, jestem tu nowa...przeczytałam wasze wypowiedzi, mam podobny problem;/ od dziecka nie widzę na jedno oko, lekarze nie chcieli podejmować się żadnej operacji, powtarzali że jak będę dorosła to zadecyduję sama...no i można powiedzieć że w pewnym sensie już jestem dorosła...jest może tutaj ktoś w wieku 18-20 lat? o protezach i epiprotezach słyszałam już dawno ale za bardzo nie wiedziałam o co tam w tym wszystkim chodzi;/ okuliści w pobliżu w ogóle się nie orientują, mało wiedzą na ten temat...ostatnia pani okulistka poleciła mi właśnie doktora w Katowicach, nie wiem czy to jest wspominany przez Was wcześniej pan Jaworski, no ale wydaje mi się, że tak bo w Katowicach raczej tylko jeden specjalista jest...w każdym razie zdecydowałam się na ten zabieg...co prawda poparcia rodziny nie mam;/ chociaż w sumie sama nie wiem, mówią że mam robić jak uważam, moi rodzice chyba boją się bardziej tego zabiegu ode mnie...po kilku rozmowach z nimi zaplanowałam, że chciałabym poddać się temu zabiegowi w te ferie zimowe...rodzice mówią że mam czekać do wakacji, bo jestem w klasie maturalnej;/ problem w tym, że ja nie chcę czekać do wakacji, bo czekam już na taki zabieg od dawna, nie chcę już z tym zwlekać, ale boję się też tego, że po zabiegu nie dam sobie rady w szkole i w ogóle;/ jak uważacie? proszę pomóżcie mi, wypowiedzcie się, bo ja nie mam z kim na ten temat porozmawiać, bo nie ma w pobliżu nikogo w podobnej sytuacji;/ nie wiem co mam robić...tak w ogóle chętnie złapię z kimś kontakt, może chciałby ktoś skontaktować się na gg? byłoby miło:) pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi:)

Komplikacje i trudności po zabiegu

Zdecydowanie wakacje nawet nie bierz ferii pod uwagę jest to tak poważne przedsięwzięcie. W twoim przypadku to sporo lekarzy może ci wczepić implant także ja się na ten temat nie wypowiem gdzie najlepiej wszczepiać implanty bo nie wiem i nie jestem obiektywny.

Komplikacje i trudności po zabiegu

hmmm...no dzięki za odpowiedź:) właśnie domyśliłam się, że będziecie mi pisać, żebym poczekała z tym do wakacji...ale nie uśmiecha mi się to;(

Komplikacje i trudności po zabiegu

Jesli mogę coś doradzić Majko: podejdź na spokojnie do matury. Nie funduj sobie operacji w tak ważnym okresie w życiu. Jeśli można poczekać - czekaj. Zdaj na spokojnie maturę. Zakończ ten ważny etap w życiu i wtedy decyduj. Poczytaj to co napisano wyżej - to nie jest straszenie - tak czasem bywa, że wdadzą się komplikacje (oczywiście nie życzę Ci tego absolutnie!), a ferie zimowe mają tylko dwa tygodnie. Spędź je na przygotowaniach do matury, a nie w szpitalu. Super

Komplikacje i trudności po zabiegu

Majko, zwłaszcza, że czeka Cię po zabiegu niejedna wizyta w Katowicach, jeśli wybierzesz tego akurat lekarza ( implantację pierwotną z powodzeniem robią już w kilku miejscach - ja wiem o dwóch, doktor Jaworski, oraz doktor Haszcz w Klinice Prof. Zagórskiego, robi też chyba prof. Prost w Warszawie )

Zastanów się, przekalkuluj, poczytaj ten wątek, jak i wiele innych i jednak - zaczekaj. Taka jast moja rada, ale oczywiście, jesteś już dorosła i sama decydujesz. 

Komplikacje i trudności po zabiegu

wiem, wiem...rodzice też mi mówią, że we wakacje, a ja sama już nie wiem, może faktycznie byłoby lepiej, z jednej strony to wakacje są dobrym momentem, ale nie chciałam ich marnować;/ boję się, że ten zabieg znowu się przeciągnie do następnego roku, czekam i czekam wciąż...no i nie pomyślałam o tych komplikacjach nawet, bo jak dzwoniłam do pana doktora, to powiedział, że zrobi zabieg i po 24 godzinach wypuści mnie do domu...więc myślałam, że to wszystko takie łatwe;/ ale przeczytałam Wasze posty i jak widać w prawie każdym przypadku są komplikacje, więc pewnie i w moim będą...tak sobie myślę, że może we ferie pojadę  tam do Katowic i dowiem się co i jak, zapytam doktora jak by to u mnie wyglądało i potem jak się zdecyduję to ustalę termin na początek wakacji...hmmm, to takie trudne;/ ale powiedzcie szczerze...w każdym przypadku są jakieś komplikacje tak? nie jest tak jak doktor mówił, że w szpitalu zostaje się dobę i potem wypuszczają do domu i jest okey;/ tak więc jak długo to wszystko się goi po usunięciu i wszczepieniu tego czegoś tam? nie znam sie na tym w ogóle, jakiś implant, proteza, epi, nie wiem o co chodzi;/ pozdrawiam Was:)))

Komplikacje i trudności po zabiegu

czesc nie dziwie ci sie ze chcesz zrobic operacje jak najszybciej ale naprawde przed matura to nie jest dobry pomysl moj chlopak mial 6.10.2008 robiony zabieg protezowanie pierwotnego czyli pan doktor wycina galke i odrazu wstawia proteze. To prawda ze lezy sie w szpitalu 1 dzien i jest oki  jak wychodzisz to czujesz sie dobrze ale pamietaj o komplikacje nie trudno u kuby np. wystapila alergia na lek i za szybko w srodku zaczelo sie to goic i spojowka spuchla na 1,5 cm a bylo wszystko oki. Jest po zabiegu 10 dni powinno juz byc lepiej a nie jest krople co 3 godziny ciagle przemywanie, uwazanie na wszystko bo  miesnie przylaczone do protezy bola. Jest to duzy dyskomfort. Wiec moze najpierw pojedz porozmawiaj z doktorem jak on to widzi czy moze narazie nie da sie wlozyc samej epi protezy???

                                                                                                  pozdrawiam i trzymaj sie :)

Komplikacje i trudności po zabiegu

jak chcesz pogadac czy zapytac sie o cos jeszcze pisz na gg 8338156

Komplikacje i trudności po zabiegu

Maju, a może tak inny lekarz... Kornelia pisała, że inni specjaliści też zajmują się implantowaniem pierwotnym! Czytając te wszystkie wypowiedzi na temat dr Jaworskiego naszłyby mnie wątpliwości. Rozumiem implantacja wtórna jest baaardzo trudna, ale przy pierwotnej usunięcie gałki ocznej to najprostsza z operacji okulistycznych i nie powinno być wielu komplikacji a tu sama wiesz...zwłaszcza, że lekarz bierze za to grubą forsę i hospitalizacja powinna być dłuższa, a sama operacja nie powinna być przeprowadzana o 22.00, bo lekarz tez człowiek i o tej godzinie pewnie jest zmęczony i zdecydowanie nie powinien operować(tego się nie robi nawet dla kasy)!!!!

Komplikacje i trudności po zabiegu

ja powiem tylko, że w ogóle taka cena: 7000 tysięcy to jest dla mnie nie do pojęcia! i jeszcze bywają przypadki, że pacjenci wcale zadowoleni nie są...i policzyć jeszcze te wszystkie wizyty i dojazd;/ jak dzwoniłam do doktora Jaworskiego to kazał mi przyjechać zaraz na drugi dzień, no ale nie pojechałam, bo po pierwsze do Katowic mam bardzo daleko, a po drugie to szkoła;/ no jeśli tam chodzi o te epiprotezy, to byłam w Krakowie, ale to było kilka lat temu i mało z tego pamiętam, dzieciak jeszcze ze mnie był;/ w każdym razie zakładali mi tam coś, ale oko łzawiło i podrażniało się...a teraz wyobraźcie sobie jak by to wyglądało przy codziennym wykładaniu i wkładaniu? więc nie wiem czy jest jakiś sens stosowania tej epi...dzięki za Wasze odpowiedzi:)

Komplikacje i trudności po zabiegu

Ale wiesz jak wykonasz operacje wstawieniia implatu to pozniej rowniez musisz nosic epi...
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |