MENU

Forum - Komplikacje i trudności po zabiegu

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |   następne »

Komplikacje i trudności po zabiegu

Komplikacje i trudności po zabiegu

Podrzucam watek dla zainteresowanychWTORNA  OPERACJA WSZCZEPIENIA IMPLANTU u dr Jaworskiegow Katowicach.

 

 

Komplikacje i trudności po zabiegu

Witam.

Prosiłabym Was o podzielenie się aktualnymi wiadomościami na temat wtórnego wszczepienia implantu w oczodół. Byłabym bardzo wdzięczna, ponieważ sama będę musiała mieć taki zabieg przeprowadzony. W szczególności interesują mnie opinie gdzie i kto podjąłby się takiej operacji, jak wygląda wtórne przyczepienie implantu do mięśni w oczodole (czy to jest możliwe). Komplikacje z moim pierwotnym implantem wystąpiły po 16 latach.

Z góry dziękuję :)

Komplikacje i trudności po zabiegu

Witam was   mam mały problem opiszę wam moją sytuacje ,  enluacje miałem mieć  8 maja ,wiec 7 maja  miałem zgłosić sie na odział okazało ze  nikt  mnie nie powiadomił  i pojechałem na marne  dodam ze  jestem  osobą niepełnosprawna ,( dodam ze ordynator to   buc ) profesor  bardzo normalny człowiek  ale  nie zgaszałem tego faktu do dyrekcji ani  nfz bo tłumaczyli sie  urlopami itd  wiec wyznaczyli mi   termin  na wrzesień , jestem 6 dni po operacji ewiscyracji   gałki ocznej  tzn  w  24h  po  operacji   niby wszystko ok  , zawołano mnie   do gabinetu wyciągnięto komformer  próbowano włożyć  go 3 razy  w końcu przycięto   go  i  przepłukano sola  fizjologiczną (  w pamieci    utkwiło mi to ze   przycięto  komformer zwykłymi nożyczkami  ( nie sterylnymi  w opatrunku )  powiedziono mi ze  komformer został   przeczyszczony  tego  samego dnia  wypisano  mnie do domu  i co najbardziej smieszne nie  przeszkolono mnie jak ten komformer mam  wyciągać  czyścic oraz zakładać  , wieczorem  oko zaczeło mi sie  kleić  na n/d zadzwoniłem do lekarza   powiedziałem co  sie  dzieje ze  wydobywa mi sie żółta klejącą wydzielina  usłyszałem ze  to naturalna   wydzielina jeśli chce  to mogę  przyjechać  600 km  dodam ze  mam trudności z poruszaniem się  , na  następny dzień udałem sie do poradni okulistycznej  niby  z  oczodołem nic  sien nie działo  ale dostałem  skierowanie na oddział okulistyczny w  celu przeczyszczenia  i wyciągnięciu  komformera    ,przeczyszczono mi oko  i zbadano oko lecz komformera nie wyciągnięto  ? ,Pani   ordynator  wzięła wypis z w/w szpitala w celu  konsultacji  z lekarzami   gdzie byłem  operowany,Na następny dzie\n  dzowni\ąc  na  oddział okulistyczny w mojej miejscowości  usłyszałem   od P. Ordynator  ze  ona mi tego  komformera nie wyciagnie  i ze mam sie stosowac  do zaleceń  z  wypisu szpitalnego   tzn Na nastepny dzień konsultacja / kontrola   w  klinice  okulistycznej  w dniu  nastepnym  oraz Dobór protezy tymczasowej za ok 4 dni , ( w  dniu wyjścia  z  szpitala  zadzwoniłem do wszystkich protetyków   ocznych  w polsce  nikt po 4 dniach a nawet po 7-14 dniach nie zrobi mi takiej protezy , po   rozmowie z  P Andzejem z wawy  też stwierdził  ze   nie jest wskazane       epi   jeśli rana sie  nie zagoiła ( min  4 tyg )  a  też   n ie jest wskazane  dlatego  ze   epi  może  uszkodzić szwy  oraz   może dojść do    odrzutu  implantu ,Wczoraj   trafiłem do  kliniki   okulistyki w   mieście oddalonym od mojego o 50 km   i jako  jedyny szpital  z 3  dopiero mnie  przyjęli( wyciągali komformer przepisali  antybiotyki do  oka i do  ustne  i poprawa jest po 24 h)   bo inni   odsyłali  do  szpitala  gdzie była   operacja 

Czy  zgłoszenie do   dyrekcji szpitala  , nfz i ministerstwa     czegoś   ich nauczy  bo od początku jestem zle  tolerowany  nie wiem czy   lekarze nie mają serca   czy   to ze względu na  moja duża niepełnosprawność 

Boje sie   teraz    chodzić   bez komformeru   bo nie chce  by  mi sie zapadł  oczodół bo i tak mam go już mały ale zapalenie  jest ważniejsze   co do  protez    to  po jakim   czasie   jechać  ja założyć i  gdzie  wawa  czy katowice   

Komplikacje i trudności po zabiegu

Konformer to standard po takiej operacji. Mialam dwie, co prawda nie ewisceracje, a wszczepienie implantu i za kazdym razem konformer zostawal do momentu zamiany go na epiproteze. Oczodol musi sie wygoic i " osiasc" po operacji. Konformera nie trzeba wyjmowac, wystarczy przeplukiwac oczodol roztworem soli fizjologicznej. 

Jesli jest wydzielina, to jest to normalne, zazwyczaj po takiej operacji przepisywane sa krople lub masc z antybiotykiem - dziwi mnie, ze takiej recepty nie otrzymales.

Wydzielina moze utrzymywac sie jeszcze przez kilka tygodni, a moze zniknac wkrotce, zalezy to od procesu gojenia sie oczodolu. Pewnie w przypadku ewisceracji jest tez inaczej.

Poki nic nie boli, konformer jakos sie trzyma, powinno byc ok. W domu chodz bez opatrunku, na zewnatrz dobrze cos zalozyc.

Zycze powodzenia.  

Komplikacje i trudności po zabiegu

Dziękuje  za odpowiedz , sprawy się pokomplikowały bo trafiłem   do szpitala   z    bardzo potężnym stanem zapalnym  oczodołu  jak i tkanek miekich  i  mózgu lecz po 7 dniach antybiotyków  ocznych i dożylnych  jako  tako powracam do siebie    lecz  teraz mam mały problem  tzn  cały  czas od  3 tyg od  operacji  boli mnie   głowa  tzn szyja  potylica  oraz   ciągnie mnie  oczodół implant , słyszałem od lekarzy ze jest to normalne  nawet do 1  roku  lub ze mogę mieć  bole  fantomowe  oka   tak jak bym je miał  tak  jakos   podobnie to odbieram  jak to jest u was  bo neurolog wykluczył  migrene  tzw szyjna    może  potrzeba  czasu  ale  nie che mi  się wierzyć ze  od   oczodołu by bolała mnie   potylica i kark  tylko  prawa strona gdzie   byłą  przeprowadzona ewisceracja ,Zastanawiam się nad złożeniem  skargi do    komisji lekarskiej na  dany szpital  jak i personel  tego szpitala  bo  według inncyh  lekarzy   i rzecznika  praw  pacjenta  zostałem potraktowany   gorzej  niż psy  w  schronisku .cZEKAM NA WASZA wypowiedz w   tej sprawie   oraz   jak wy czuliście/ czujecie  się  po wszczepie  implantu 

Komplikacje i trudności po zabiegu

Dodam ze  protetyk jak  i lekarze  nie kaza mi nosić  komformera.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Może tu mi trochę podpowiecie co mam robić bo już sam nie wiem kogo słuchać :) jestem 2tygo po ewisceracji z wszczepieniem implantu ale chodzi o konformer. Przemywam 2razy dziennie oko solą fizjologiczną i na prawdę wszystko fajnie się goi i nie widać żadnej podejrzanej wydzieliny. Protetyk przez telefon mówił żeby po 2tyg zacząć go wyciągać i płukać natomiast lekarz powiedział żeby się wstrzymać jak najdłużej tzn żeby po 3 tygodniach wyciągnąć raz na jakiś czas i wypłukać, bo jest czysty i nie ma potrzeby go wyciągać. 

Podpowiedzcie mi jak sami robiliście. Wydaje mi się, że jest czysty a taka żółtawa maź pod nim w miejscach gdzie są szwy to naturalna wydzielina. Nie chciałbym dopuścić do zapalenia i niepotrzebnych problemów. A co do wyjęcia konformera sam jeszcze tego nie robiłem, tylko lekarz wyciągał na wizytach żeby opłukać ale jak trzeba to trzeba :)

Komplikacje i trudności po zabiegu

Ja nosiłam konformer ponad 3 tygodnie bez wyciągania  płukałam tylko solą fizjologiczną. Było widać że pod nim mam krew i wydzielinę, które czasem wypływały bokiem. Lekarz nie kazał wyciągać i na wizycie kontrolnej po tygodniu od zabiegu też nie wyciągał. Dopiero jak pojechałam po epiprotezę modelująca to tam mi wyciągnęli.

Komplikacje i trudności po zabiegu

Witajcie ponownie. Jestem już ponad 2miesiace po operacji enukleacji, noszę konformer, w kwietniu mam odebrać epiprotezę co mnie bardzo cieszy ale wczoraj zobaczyłem to i mnie bardzo niepokoi. Wydaje mi się, że wcześniej ta tkanka była biała, ewentualnie lekko czerwonawa a teraz zrobiła się sina. Jak to u was wygląda?

Komplikacje i trudności po zabiegu

Jestem po ewisceracji oka a nie enukleacji.
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |   następne »