MENU

Forum - Thortsen Meyer-Wasze opinie

  | 1 | 2 | 3 |  

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Thortsen Meyer-Wasze opinie

witam 2 lata temu wymieniałem protezę w krakowie i jestem zadowolony . ale teraz wolałbym jechać do niemiec do lauschy  tam proteza kosztuje 50 euro tj 210 zł dodać podroz . Jaka u nas refundacja ,skoro coś kosztuje 200zł my płacimy 1200 a refundacja 600 to jest kpina .Jestem jednooczny od urodzenia i zawsze  co 2 lata jeżdziłem do niemiec  do Lauschy  augenklinik lauscha.

Re: Thortsen Meyer-Wasze opinie

 Wiem, bo najpierw chciałam do Katowic jechać i zadzwoniłam w czerwcu, żeby się tam zapisać i zapytać o termin powakacyjny, jesienny bo na początku tego roku dziecko urodziłam i chciałam, żeby trochę podrosło zanim zostawię je i pojadę przez pół Polski po protezę. Kobieta w rejestracji powiedziała, że oddzwonią jak będą termin znali. Zadzwoniła po jakimś tygodniu, że 26 czerwca ma miejsce wolne ( czyli za kilka dni). A ja jej na to, że ostatnio zaznaczyłam, że chce po wakacjach. A ona mi, że po wakacjach to doktor raczej już nie przyjedzie do końca roku, a jak przyjedzie to chętnych dużo itp. blaaa blaaa blaaa... więc albo tego 26 czerwca albo sajonara ( takie wrażenie odniosłam). Odechciało mi się Katowic i zapisałam się do Krakowa. Tu telefonicznie nie robili mi problemów. Zadzwonili jak znali termin jesienny.


vivian darkbloom:

Zuziku a Meyer w Katowicach tez ma refundację, tylko całkowity koszt jest wyższy bo 1400zł.

 

 

Re:

Bodzio- 50 EURO za szklaną protezę??? To niezły interes u nas robią Niezdecydowanie. Rzeczywiście się opłaca jak ktoś zna niemiecki i chce mu się jechać kawał drogi (patrzałam na mapę i klinika jest trochę daleko od Polski). No, ale w końcu tam są szybkie autostrady, więc pewnie szybko się pokonuje tę trasę.
:

 

 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Nie trzeba znać niemieckiego , ostatnio byłem w 1999 roku sam miałem wtedy 36lat ,tak zawsze jezdziłem  z rodzicami .pociągiem do Lipska i z Lipska do Lauschy.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Witam wszystkich po długiej nieobecności:D

 

Na początku z epi od Pana Meyera byłam średnio zadowolona. Z czasem jednak się do niej przekonałam . Tęczówka jest trochę ciemniejsza, teraz jeszcze implant się delikatnie zapadł przez co oko jest mniejsze, ale i tak jest dobrze. :)   Pozbyłam się dawnego kamuflażu. Zawsze chciałam mieć prostą grzywkę, taką też sobie zafundowałam :) Znajomi mnie nie poznają, jestem bardziej pewna siebie, mniej zestresowana . Wszystko na plus :) 

Wracając do wątku...

W Katowicach byłam 29.06, ale chciałam sprawdzić czego mogę się spodziewać po Krakowie. Myślałam , że wzorując się na epi z Katowic efekt może być naprawdę dobry. Wizytę miałam 8 października. Tak w skrócie: Pan z Krakowa wcisnął mi kit, powiedział, że i tak lepiej nie będzie, poczekalnia zatłoczona, protetyk miał dość mojego marudzenia, Pan doktor zrobił się nieprzyjemny(właściwie to był nieprzyjemny już od momentu kiedy powiedziałam , że byłam w Katowicach:P ). Wyszłam , zapłaciłam, pomyślałam, że może się przyzwyczaję. Koniec końców wróciłam wieczorem do domu , włożyłam "starą epi" i odrazu poczułam się lepiej. Od tamtej pory też epi z Krakowa leży w szufladzie. Żałuję , że zostawiłam tam ponad 800zł(bo oddałam modelującą), teraz bym po prostu im podziękowała i wyszła.

 

Ile osób, tyle opinii, ja osobiście szczerze polecam Katowice, odradzam Kraków.

 

Pozdrawiam wszystkich ! śmiech

 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Asia pochwal się fotkami :) Ja tez wiem, że do Krakowa już na pewno bym nie pojechała

Thortsen Meyer-Wasze opinie

 Ja też wróciłam w tym tygodniu z Krakowa. Mam podobne odczucia do Asi: poczkalnia przepełniona na maxa, lekarz i protetycy przyjmowali hurtowo byle szybko odbębnić. Mi się proteza odrazu nie podobała: wydawała mi się za mała i tęczówka za wysoko ułożona w porónaniu do normalnego oka. Powiedziałam doktorowi a on jakoś znalazł wytłumaczenie, że powiekę mam opadniętą i dlatego. Uwierzyłam, zapłaciłam. W domu porównałam z poprzednią protezą. To nie wina powieki. Teraz też nowa proteza leży schowana głęboko w szafie. W starej wyglądam chyba lepiej. A może to moje przyzwyczajenie. Nie wiem. Mam doła. Szukam w necie teraz fryzur zasłaniających jedno oko. Do Krakowa już się raczej nie wybiorę.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

No to dziwnym trafem wszyscy mamy coś z powieką bo ja tez miałam tęczówkę znacznie wyżej niż powinna być. Widziałam tez na forum zdjęcia dziewczynki, która tez miała tęczówki za wysoko.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Madziu obiecuję dodać fotki może jeszcze w tym tygodniu. :)

Zuzik, tak to jest z tym Krakowem, ja też myślałam , że będzie dobrze, jechałam z przekonaniem, że nie wyjdę dopóki nie będzie mi się podobać, a tak mną zakręcili, że wyszło inaczej. Zgadzam się z Tobą w 100%, że tam wszystko idzie hurtowo... 

Przynajmniej mamy nauczkę ;)

Co do fryzury, to ja miałam taką grzywkę zasłaniającą oko, już nigdy wżyciu do niej nie wrócę.. Ludzie odrazu zwracają uwagę na takie rzezy i zastanawiają się co Ty tam ukrywasz;)

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem są grzywki na ukos, lekko opadający kosmyk lub grzywka na prosto- sama taką mam i maskuję nią np.asymetrie brwi, oczy wydają się równej wielkości itd. , a jak upinam grzywkę to odrazu widać, że oko jest mniejsze, ciemniejsze i brwi delikatnie nie równe.

 Dodam nie długo zdjęcia to same ocenicie :P

 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Ja też mam nierówne brwi ale zaczęłam je korygować makijażem :D i teraz bardzo mi się podobają A resztę asymetrii chyba mam już gdzieś

Thortsen Meyer-Wasze opinie

W Krakowie jest naraz za duzo pacjentow i to idzie w strasznie szybkim tempie ,ja jak bylam po pierwsza juz stala to bylam niezadowolona,wsciekla tez mnie zakrecili jak dzieciaka,ale ku mojemu zaskoczeniu dr zadzwonil po kilku dniach i zaprosil mnie na ponowne wykonanie epi bo widzial moje nie zadowolenie.Jak zaczal robic protezy ten w Katowicach to pojechalam,podejscie do pacjenta rewelacja ale proteza niezbytnio,teczowka wyzej ,faktem jest to ze bylam przed zabiegem podniesienia dolnej powieki i ten protetyk tym sie sugerowal ,nie nosze jej wrocilam do epi z Krakowa.Chce teraz zrobic nowa i chyba zrobie w Katowicach.Wiecie moze jak wygladaja terminy,dlugo trzeba czekac?

Thortsen Meyer-Wasze opinie

witam

wie ktoś gdzie Dr. Meyer w Niemczech przyjmuje wykonuję epiprotezę??

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Strona Dr.Meyera:

 

http://www.meyer-augenprothetik.de/

 

 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Hej:) Czy orientuję się ktoś może kiedy Meyer przyjeżdża do Polski? Wychodzę  za mąż we wrześniu i chciałabym sobie zrobić coś nowego, może lepszego :)

Thortsen Meyer-Wasze opinie

ponoc w lutym,ja czekam jestem na liscie rezerwowych 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Niby ma byc 24-26 lutego. Do mnie mieli dzwonic po 15 stycznia i powiedziec kiedy dokladnie jestem do niego umowiona.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Rzeczywiście będzie 24-26.02 . Właśnie tam dzwoniłam i niestety nie załapałam się już na ten termin. Pani powiedziała mi, że mają 50 osób na liście rezerwowych , a mają jeszcze? tylko 10 miejsc. Za miesiąc mam zadzwonić i dowiedzieć się jaki będzie dokładny następny termin, na pewno kwiecień-maj.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Witam. Czytając forum zmieniłam decyzję i wybieram się do dr Meyera. Dziś dzwoniłam i dowiedziałam się że zwolnił się termin na 13ego sierpnia więc miałam szczęście że taks szybko się udało. Jak będę po dam znać.Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Już jestem po wrzuciłam foto w galerii to można zobaczyć. Czuję się bardzo dobrze wyjmuję tylko rano protezę przemywam ją solą fizjologiczną i po włożeniu nie czuję nic żadnego dyskomfortu. Jestem zadowolona z dra Meyera... i polecam...

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Ja wybieram się w październiku do dr Meyera a twoja opinia Weronika_blue i inych forumowiczów utwierdziła mnie w że dobrze wybrałem. Pozdrawiam

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Weronika jestem pod wrażeniem:)Wyglądasz świetnie. Ja nadal nie mam terminu,4go września być może zapadnie jakaś decyzja:/<-info od oddziałowej.Tak jak pisaliście, gdyby nie moje telefony nie doczekałabym chyba żadnego sygnału z Nałęczowa! Ale będę walczyć, jak widzę EFEKTY po Was to przybywa mi odwagi i nadziei:)Pozdrawiam

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Hej, czy orientuje się ktoś kiedy pan Meyer będzie w Katowicach? 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Z tego co mi wiadomi to dr Meyer będzie w Katowicach w październiku.

już nic - pomyłka

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czekam właśnie za telefonem od nich i nie mogę się doczekać. 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Ja też czekam na telefon z Katowic, myślę że się odezwą tym miesiącu albo na początku października. Najważniejsze że jestem wpisany na październikowy termin.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Ja niestety nie mam umówionego konkretnego terminu, mają do mnie dzwonić by go ustalić. Więc nic nie jest pewne. 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Byłem we wtorek u dr Meyera jestem bardzo zadowolony z podejścia do pacjenta i wykonania protezy.

Polecam 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Kochani bardzo proszę napiszcie mi czy faktycznie pracownia w Katowicach jest zdecydowanie lepsza niż ta w Krakowie? Jakie jest podejście Protetyka do pacjenta itp.

Jestem mama 2,5 letniej Helenki i niestety z powodu siatkówczaka musieliśmy usunąć jej lewe oczko, już 2 razy byliśmy w Krakowie i za każdym razem coś jest nie tak... Ostatni jak byliśmy to tak nas zakręcili że wzięliśmy już za małe oczko i tak naprawdę będziemy musieli zaraz jechać po kolejne. 

Teraz właśnie zastanawiamy się nad Katowicami....

Z góry dziękuję za wszelkie informacje! 

Re: Thortsen Meyer-Wasze opinie

Mam porównanie pomiędzy Krakowem a Katowicami - z obu miejsc miałem chyba po trzy epi - bardziej odpowiada mi podejście Thortsena Meyera. Nie neguje fachowości protetyków z Krakowa, ale atmosfera i podejście do pacjenta w Katowicach było lepsze, co przełożyło się też na lepszy efekt finalny.

 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Ja z obu pracowni korzystalam w tym roku i zdecydowanie lepiej jest w Katowicach. Przede wszystkim tam wszystko odbywa sie planowo, we wlasciwym tempie, bez pospiechu, w milej atmosferze. No i sam protetyk jest super fachowcem, nie ma problemu z ewentualna poprawka w trakcie robienia epi. W Krakowie natomiast chodzi tylko i wylacznie o ilosc Jest bardzo bardzo duzo ludzi, trzeba czekac po kilka godzin (ja akurat bylam tam przeszlo 5h), do tego malo miejsca. Najgorsze jest jednak to, ze jakkolwiek by epi nie wyszla to Pan doktor powie, ze lepiej sie nie da. Ja mialam sytuacje, ze pierwsza epi jaka zostala zrobiona byla za wielka, oko mi sie zamykalo w 2/3, byl mega wytrzeszcz, wiec powiedzialam o tym, to sprobowali z druga, ktora juz lepiej wygladala, ale sama zwrocilam uwage czy ona czasem nie zacznie mi wypadac bo jest za plaska. No to wtedy lekarz juz nie w humorze, standardowo stwierdzil, ze lepiej sie nie da i albo biore ta wielka albo ta plaska. Epi oczywiscie po ok tygodniu zaczela mi sie luzowac w oczodole, a o ewentualnej reklamacji nie bylo mowy. Moze gdyby tam to wszystko odbywalo sie bez presji czasu i kolejnych oczekujacych osob to byloby lepiej.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Dziękuję Wam Kochani za pomoc.

Nam polecono na początku Kraków i generalnie nie szukaliśmy niczego innego i dopiero jak trafiłam na to forum to przeczytałam o Katowicach i się nad nimi zastanawiamy z mężem. 

Tak jak mówicie w Krakowie nie tolerują poprawek i uwag do wykonanych protez, ostatnio jak byliśmy i wykonali nam fatalne oczko to bardzo długo musieliśmy z nimi debatować że jest nie dobre i że źrenica jest zasłaniana przez powiekę a tęczówka jest za blisko wewnętrznej strony oczka. Oczywiście powiedziano nam że jest ok i lepiej się nie da, mimo że wcześniejszą protezę się dało.... No ale nam poprawili tyle że tym razem kolor jest źle dobrany i jest jeszcze trochę za małe. Dlatego chyba warto spróbować w innym miejscu.

 

Masz racje!,,,ale jak czekalam na poczekalni nie widzialam osoby,ktora mialaby dobrze dobrana proteze,,,pozdrawiam

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Kazdy wyraza swoje zdanie to ze Tobie zrobili zle nie znaczy ze innym tez :-) 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Witam wszystkich ;)

Czy p. Meyer wykonuje tylko epiprotezy oka? Bo przy wątkach z jego nazwiskiem pada tylko temat epi, a mnie interesuje ta zwykła proteza ;) Z góry dziekuję za odpowiedź.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Oczywiscie ze tak

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Orientuje sie ktos moze jak obecnie Pan Meyer jest często w Polsce ????

Thortsen Meyer-Wasze opinie

hej  ja się zapisywałam w połowie września i oczekuję na termin tzn Pani miała dzwonić 3 tyg przed (przypuszczalnie mówiła, że w listopadzie). Słyszałam, że jest raz na miesiąc ale pewności nia mam. Najlepiej zadzwonić i zapytać.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Witam,

mam termin do Pana Meyera na 20 października.  mam pytanie w związku z tym czy poza kosztem epiprotezy  czy są jakieś dodatkowe koszty? Np za wizytę? I w jakiej wysokości? 

Wolałabym się przygotować niż świecić oczami z powodu pustych kieszeni ;)

 Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Koszt wizyty 100 zł 1500 epiproteza (-) koszty refundacji. Ile czasu czekałaś na termin ? kiedy się zapisywałaś?? Ja wciąż czekam na telefon odnośnie terminu a zapisywałam się w połowie września.

 Pozdrawiam

Re:


:Witam,

zapisywałam się na początku lipca i wtedy ustalono mi termin na listopad, gdyż wcześniejsze były  zajęte. Jednak we wrześniu zadzwoniono do mnie że jest wolny termin w październiku, więc oczywiście skorzystałam:)

 Pozdrawiam

 

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Mi Pani jak się zapisywałam powiedziała, że przypuszczalnie to będzie listopad i 3 tyg przed zadzwoni. Ale widzę na twoim przykładzie że jeszcze poczekam. Oby tylko w tym roku. ;-)

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Jestem już po wizycie u Pana Meyera i jestem MEGA zadowolona:)))

 Atmosfera jest rewelacyjna, spokojna i wszyscy mili. Sam Pan M. cały czas uśmiechnięty i w ogóle pełen zrozumienia. Mężczyzna, który jest w rejestracji i tłumaczy również bardzo miły i dokładnie wypytuje o szczegóły i co chcemy zmienić itp. 

Co do samej epi to jest lepsza niż z Krakowa. Mam głęboko osadzony implant a w Krakowie dobrali mi epi modelującą małą i cienką (mimo że posiadali również dużo innych), w wyniku  czego chodziłam z mocno zapadniętym okiem.. A sam lekarz poświęcił mi może 2 minuty swojego cennego czasu za który przecież zapłaciłam.. Bo za epi płaci się osobno. Obsługiwała mnie pielęgniarka.

A u Pana M. 100% uwagi i uśmiech na twarzy, a nie kwaśna mina..

Sama epi również o niebo lepsza. Przede wszystkim  jest grubsza i większa i przez to mniej się teraz oko rzuca w oczy;) Jest mniej zapadnięte i w sumie ci co nie wiedza , że to sztuczne to nie widzą różnicy:)

Po raz  pierwszy czuję się normalnie i za to Panu Meyerowi DZIĘKUJĘ:)

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Ja mam wizytę u P Meyera na 23 listopada trochę pocieszyla mnie Twoja wiadomość ile dopłaty było do epi ? Mi pani mówiła że refundacji 700 zł a epi 1500? Mam jeszcze pytanie do Hanny epi robiona była w Chorzowie czy Katowicach? Ja mam w Chorzowie nie znam miasta mam daleko i nie wiem gdzie. Niedaleko ośrodka mogłaby zanocowac. Moze ty coś wiesz ??

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Dopłacałam tylko 700 zł do epi. Refundacja to 800 zł. Za wizytę nie płaciłam, więc chyba się nie płaci.

Chorzowa również nie znam i nie nocowaliśmy tam mimo że też miałam kawał drogi. W jedna stronę prawie 400 km.  Jechaliśmy autem i prowadziła nas nawigacja. Tyle dobrze, że budynek jest przy głównej drodze i nie można go raczej przegapić.Tyle że wejście jest od tyłu, trzeba więc go okrążyć. W pobliżu jest też parking (płatny) a przy samym budynku również jest parking i zmieści się kilkanaście aut. Jak ja byłam to był prawie pusty.Po wizycie wróciliśmy do domu.

I tu jest jeszcze jeden aspekt tej wizyty, który miło wspominam. Mianowicie nie chcieliśmy  się spóźnić więc wyjechaliśmy dużo szybciej. Bo wiadomo lepiej poczekać niż się spóźnić i nie być przyjętym.. Przyjechaliśmy ponad dwie godziny szybciej.  Wizytę miałam na 13.30 a poproszona zostałam do gabinetu o 12 :) o 13.30 to już byliśmy w drodze powrotnej do domu i tym samym zdążyliśmy wrócić przed nocą. 

Wspaniali ludzie tam pracują :)

Thortsen Meyer-Wasze opinie

To poprawka do mojego wpisu. Dzisiaj przyszła faktura za wykonanie epi. Pisałam poprzednio że nie płaciłam za wizytę. Okazało się jednak że koszt epi to 1400 zł - w tym refundacja to 800 zł + 600 zł dopłacamy i 100 zł koszt wizyty.

Thortsen Meyer-Wasze opinie

Widzę ,że większość sobie chwali Meyera , ale ja szczerze nie jestem zadowolony z mojej protezki. Brak profesjonalnego podejścia. Myślę ,że Meyer powoli idzie na ilość , anie na jakość. jak już raz zrobi to tak cię przekręcą ,że jest dobrze i lepiej nie będzie. teraz noszę starą protezę bo z nowej nie jestem zadowolony . Tłumacz też widział po przymiarce ,że zezuje . Na siłę nie będę się z nimi szarpał. Żałuję ,że podpisałem i zapłaciłem za taką fuszerkę

Thortsen Meyer-ODRADZAM PRZECZYTAJ!!!!!

Witam,
Chciciałabym podzielić się z Wami swoją opinią na temat p. Meyer'a
Wczoraj byłam w Katowicach by wymienić po 8- latach swoją protezę...
Na początku wszystko ładnie pięknie, powiedziałam czego oczekuję itp itd....
Gdy przyszdł czas przymiarki zaczęła się tragedia....
Założyłam protezę i od razu mi się nie podobało. Oko było wklęsłe spłaszczone i wyglądało to bardzo źle... Od razu o tym delikatnie i spokojnie powiedziałam, że chcę aby proteza była bardziej wypukła. P. Meyer kazał mi wyciągnąć jego "dzieło" włożyć swoją protezę i uwaga..... WYPCHNĄŁ MNIE ZA DRZWI... TAK!!!! Złapał mnie za ramię i wyrzucił jak jakiegoś śmiecia bez propozycji poprawki.....
Popłakałam się i wyszedł do mnie jego tłumacz.... Zabrał mnie do oddzielnego pokoju i chyba z 10x wyjmowałam i wkładałam jego i swoją protezę pokazując mu co mi się w nowej nie podoba (była mała, płaska zły kolor i źrenica szła w górę w stronę nosa, tak, że robiła totalnego zeza) Tlumacz zaczął mi ściemniać że wszystko jest pięknie, próbował mi wcisnąć bubel. Kazałam wezwać brata i on też od razu powiedział, że brzydko to wygląda....
Nie zapłaciłam i nie odebrałam protezy.... Jechałam 400 km na marne i wracałam z wielkim żalem i upokorzeniem....
Wiązałam z p. Meyerem wielkie nadzieje po tym co widziałam w internecie, ale okazał się totalnym burakiem i przewrażliwionym narcyzem, który ciężko znosi krytykę i jak widać na moim przykładzie potrafi wykazać się agresją do pacjenta. Fakt tego, że proteza mi się nie podobała nie był powodem do wypychania mnie i wyrzucania siłą z gabinetu.......

Ile osób tyle opinii. Ja również zdążyłam się przekonać,że nie wszystkim pacjentom protetycy zza naszej granicy są w stanie pomóc. Życzę,aby jak najwięcej z nas było zadowolonych z usług (pracy ) tych panów.
  | 1 | 2 | 3 |