MENU

Forum - Jaskra

Jaskra

Jaskra

Witam

Mam jaskrę wrodzona w ciągu ostatnich 6 miesięcy miałam dwa zabiegi na prawe oko obniżające ciśnienie ostatni jakiś miesiąc temu. Na wizycie kontrolnej dla odmiany okazało się że ciśnienie jest wysokie w lewym oku i jeśli nie obniży sie to czeka mnie trabekulektomia. Mam wrażenie że ktoś dba o to żebym się nie nudziłaUĹ�miech. Jestem umówiona na konsultacje w sprawie przeszczepu rogówki w prawym oku  ale coraz częściej wydaje mi się że to nie mam sensu i zastanawiam się czy warto pokonać 400km żeby usłyszeć to co wiem że nie da sie tego zrobić.

Pomocy nie mam pojęci co robić  Niezdecydowanie

Jaskra

Cześć,

 

mam nadzieję, że po tej trabekulektomii spadnie Ci ciśnienie i będzie w porządku. A gdzie jedziesz na tą konsultację w sprawie przeszczepu rogówki? Do Katowic?

 

My byliśmy ostatnio 1,5 tygodnia temu na kontroli z naszą 11 miesięczną córcią i ciśnienie jest na szczęście w porządku (ok 14 mmHG). Rogówka też powoli przejaśnia się, więc mam nadzieję, że to zamglenie z czasem zejdzie. Mała jest b. wrażliwa na słońce i mruży oczy. A jak Ty reagujesz na światło?

 Pozdrawiam

Jaskra

Cześć

JA mam nadzieje że nie będe musiała mieć tej operacji na lewe oko.  konsultacje w sprawie tej rogówki mam  mieć w katowicach  A co do słonca to mam wrażenie że mnie prześladuje  i tak nie jest źle bo teraz tylko mrurzę oczy a bywa tak że po prostu oczy mi b łzawią  ogólnie światło to jeden z moich odwiecznych  rywali. {kiedy pytałam lekarza czy da się coś zrobić z tym żeby oczy nie łzawiły na słońcu odpowiedział że nie bo tak po prostu jest cytat prof wylęgała}

Dobrze że u was jest wszystko w porządku oby tak dalej. 

Jaskra

ćześć mam pytanie czy w tym kraju istnieją lekarze z tzw powołania

tyle kilometrów i żadnej konkretnej odpowiedzi  katowice następnie wrocław i nikt nie potrafi odpowiedzieć dlaczego  nie chcą zrobić przeszczepu rogówki czekają aż pęknie nie rozumiem tego

Jaskra

Odnosnie jaskry to moge Ci polecic jedna z najlepszych specjalistek w kraju w tej dziedzienie. Mianowicie prof. Niżankowską. Przyjmuje ona niestety tylko prywatnie we Wrocławiu w klinice SPEKTRUM. Rowniez mam jaskre wrodzona i jestem pod jej opieka od 12 lat.

Jaskra

 Aneta bardzo mi przykro, że narazie nikt Ci nie jest w stanie pomóc. A konsultował Ciebie sam prof. Wylęgała???Ja też chcę do niego pojechać z córeczką, u Nas ciśnienie cały czas w normie, ale przymglenie na rogówce pozostało:(

 Mimo wszystko wydaje mi się, że przeszczepów rogówki robi się u Nas mało i tylko w bardzo poważnych wypadkach typu całkowita utrata wzroku. Jeśli ktoś widzi na 1 oko i radzi sobie dobrze to raczej mu tego nie zrobią, ze względów kosmetycznych również nie.

Jaskra

Jaskra

NIE chodzi o względy kosmetyczne mam zwyrodnienie rogówki poprzerastane komórki jest ona przymglona rozdęta i bardzo cienka do tego stopnia że jeśli będzie potrzebny następny zabieg obniżający cisnienie rogówka maże pęknąć . w katowicach zmieniono mi krople [były one na sterydach]  bo podobno cosopt uszkadza rogówkę za to na tamtych cisnienie było za wysokie i znowu mam te same

Widocznie jestem jakaś dziwna skoro ich nie rozumiem  

Jaskra

 Może lekarze chcą zaczekać, bo jeśli ciśnienie Ci skacze i może w przyszłości będziesz musiała mieć kolejną operację na obniżenie i gdyby wtedy coś z rogówką się stało to może wtedy podjęliby się przeszczepu...byłaś na Kolejowej u prof. Wylęgały czy w klinice na Ceglanej?

Moja córeczka też ma do jednego oczka krople Cosopt- myślisz, że ona mogą negatywnie wpływać na rogówkę?

Jaskra

Jaką masz wadę wzroku???

Jaskra

byłam u prof wylegały ale się nie pojawił i konsultowała mnie jakaś pani docent i na tej wizycie okazało sie że po ostatnim zabiegu wystąpił obrzęk rogówki nie wie czy cosopt uszkadza ta rogówke tak mi ta pani powiedziała na to oko w którym jest uszkodzona rogówka mam poczucie światła a w ty drugim troch lepiej[ okulary +12 ]                         

ciśnieni na razie jest dobre i w końcu nie boli          

 

Jaskra

Witam! Dzolusia ja mam podobne schorzenia jak Ty . Od urodzenia nie widzę na prawe oko bo mam bielmo rogówki,ponadto w oku tym mam jaskrę wrodzoną ale nosze epiprotezę, która mi się dobrze przyjęła.Więc może i Ty byś spróbowała coś takiego sobie zrobić. Pozdrawiam

Jaskra

baskafut --> dzieki za info, wlasnie bede musiala cos zaczac dzialac w tym kierunku, bo moja okulistka w prawdzie powiedziala, ze raczej niewielkie sa szanse ze cokolwiek mi sie na tym oku "utrzyma", ze wzgledu na zbyt rozdeta rogowke oraz zespol suchego oka, ale jednoczesnie zaznaczyla, ze ona sie tym tak nie zajmuje i zebym wlasnie w tej sprawie poradzila sie kogos, kto sie w tym specjalizuje.

Jaskra

Baskafut możesz mi podać do siebie e-maila???Jestem w Twoim wieku, mam roczną córeczkę, która urodziła się z jaskrą wrodzoną i bielmem rogówki.  Ja i mój mąż nie mamy problemów z oczami. Z góry dziękuję

Jaskra

ja tez miałam jaskre wrodzoną, mi jednak usunięto oko :/

Jaskra

Witam,

jeśli mogę zapytać to dlaczego usunięto Ci gałkę przy jaskrze: z powodu wysokiego ciśnienia???

Jaskra

Ja też mam jaskrę wrodzoną. W sumie u mnie jaskra towarzyszy zespołowi Axenfelda. Też była mowa o przeszczepie rogówki w lewym oku , ale okazało się ze jest juz za bardzo zniszczone to oko i nie ma do czego przyczepić. Mam też rozległego garbiaka w jednym oku.Zostałam zakwalifikowana do wszepienia implantu Ahmeda.

Jaskra

Jestem pod opieką Centre de la Vision w Krakowie a choruję na jaskrę. Już dwa lata mija jak zostałam zdiagnozowana i przyjmuję leki. Współczuje wam, że borykacie się z tą chorobą od urodzenia. Dla mnie to był szok. jednak czuwają nade mną fachowcy z kliniki.

Jaskra

Jaskra to podła choroba... Mi rozwijała się długo i były próby leczenia i uporania się z ciśnieniem, potem przyszła wizja operacji, koniec końców trafiłem do dr Michnowskiego z Białegostoku, bo nikt nie umiał mi do końca pomógł. W klinice wykonano laserową operację usunięcia zaćmy. Udało się, choć jedno oko już było bardzo "zniszczone" przez wcześniejszych lekarzy...

Re: Jaskra


izi66:

Cześć,

 

mam nadzieję, że po tej trabekulektomii spadnie Ci ciśnienie i będzie w porządku. A gdzie jedziesz na tą konsultację w sprawie przeszczepu rogówki? Do Katowic?

 

My byliśmy ostatnio 1,5 tygodnia temu na kontroli z naszą 11 miesięczną córcią i ciśnienie jest na szczęście w porządku (ok 14 mmHG). Rogówka też powoli przejaśnia się, więc mam nadzieję, że to zamglenie z czasem zejdzie. Mała jest b. wrażliwa na słońce i mruży oczy. A jak Ty reagujesz na światło?

  

Izi 66 jak potoczyła się sytuacja z Pani dzieciątkiem? Czy zmętnienie ustąpiło? Jak widzi córeczka?

 

Re: Jaskra


aneta17:

Witam

Mam jaskrę wrodzona w ciągu ostatnich 6 miesięcy miałam dwa zabiegi na prawe oko obniżające ciśnienie ostatni jakiś miesiąc temu. Na wizycie kontrolnej dla odmiany okazało się że ciśnienie jest wysokie w lewym oku i jeśli nie obniży sie to czeka mnie trabekulektomia. Mam wrażenie że ktoś dba o to żebym się nie nudziłaUĹ�miech. Jestem umówiona na konsultacje w sprawie przeszczepu rogówki w prawym oku  ale coraz częściej wydaje mi się że to nie mam sensu i zastanawiam się czy warto pokonać 400km żeby usłyszeć to co wiem że nie da sie tego zrobić.

Pomocy nie mam pojęci co robić  Niezdecydowanie

 Hej mam też tą chorobę. Każdy lekarz mówi co innego... Jeden, że na lekach( które uszkadzają oczy przy długim braniu ) inny że laser SLT, inny, że tylko Trabekulektomia, a jeszcze inny, że nigdy w życiu trabekulektomi bo to tylko w ostateczności i zmienia ta operacja strukturę oka i zmiany są nieodwracalne, a może się nie udać operacja. Często są powikłania ponoć i jest gorzej niż przed operacją. ( ciśnienie wzrasta!) Człowieku bądź tu mądry i lecz się sam. I kogo tu posłuchać.

 

Jaskra

Może jedz do Dr Dobrowolskiego tez przyjemnie w Katowicach chyba nawet w tym szpitalu na Kolejowej czy jakoś tak a jak nie to prywatnie. Mi tez zaproponował przeszczep rogówki jednak ja ze względów osobistych jeszcze się nie zdecydowałem chce najpierw dowiedzieć się coni jak bo jednak jest to inna rogowka i nie wiadomo czy się przyjmie nijakie komplikacje po tym mogą powstać.