MENU

Forum - zanik nerwu wzrokowego

zanik nerwu wzrokowego

zanik nerwu wzrokowego

Mam 35 lat, od urodzenia cierpię na częściowy zanik nerwu wzrokowego, mój wzrok stopniowo się pogarsza. Na chwilę obecną widzę tylko kontury i cienie. Mam też oczopląs. mój okulista zalecił mi stosowanie kropli Kosopt w celu poprawy ukrwienia nerwu wzrokowego. Słyszałam, że w takich przypadkach jest stosowana tzn. kuracja trentalowa. Chciałabym się dowiedzieć więcej na ten temat, ponieważ słyszałam rozbieżne opinie. Czy jej stosowanie przynosi jakiś efekt pozytywny? Jakie są ewentualne skutki uboczne?
Pozdrawiam Ola z Olsztyna.

zanik nerwu wzrokowego

"Cosopt" nie Kosopt jest na obniżenie ciśnienia gałkowego, a nie na "ukrwienie czy coś tam nerwu wzrokowego" Bo nerwu wzrokowego uszkodzonego nie da się już odbudować , zregenerować, naprawić. Nie będziesz lepiej widzieć już niestety. Możliwe, że będziesz widzieć tak jak widzisz albo gorzej. Stąd ten Cosopt na ciśnienie oka, żeby nie pogarszała się degradacja nerwu wzrokowego poprzez zwiększone ciśnienie gałki ocznej, które naciska i niszczy włókna nerwowe. Masz jaskrę. Skoro Masz zanik nerwu wzrokowego to to jaskra. Jaskra to :

zwiększone ciśnienie w gałce ocznej i uszkodzony nerw wzrokowy.