MENU

Forum - Gdzie na zabieg

Gdzie na zabieg

Gdzie na zabieg

Dzień Dobry.

 

Stojąc w obliczu usunięcia oka mam kilka pytań, na które mam nadzieje znaleźć tu odpowiedź.

 

Najpierw po krótce: 

- nie widzę na jedno oko po urazie (odwarstwienie siatkówki i komplikacje po niej) – obecnie to już tam praktycznie nic nie ma oprócz resztek oleju.

-  „zdrowe” oko widzi na poziomie 0,2 – 0,5 w zależności od jego stanu (mam wadę około -10). Miałam zabezpieczone laserem ze względu na ryzyko odwarstwienia siatkówki związane z syndromem Sticklera.

 

Oko muszę usunąć ze względu na bardzo częste stany zapalne – przez co w zdrowym zaczym gorzej widzieć. Aby uchronić te lepsze oko zostało mi zalecone usuniecie niewidzącego oka – już przynajmniej przez trzech okulistów.

 

Trochę poczytałam, poszukałam ale nie do końca wiem gdzie udać się na zabieg. Z tego co widzę większość poleca doktora Haszcza – z tym że ani na stronie kliniki w Lublinie, ani na stronie ośrodka profesora Zagórskiego nie widzę aby doktor Haszcz był wpisany jako pracownik. Może już tam nie pracuje?

 

Jeśli nie to który ośrodek polecacie? Pisałam z profesorem Mackiewiczem i on zasugerował 

Kliniki Okulistyki Ogólnej lub Kliniki Mikrochirurgii Jaskry (Lublin) w celu zabiegu usunięcia oka, natomiast w celu diagnozy oka „zdrowego” w trakcie pobytu na którymś z tych oddziałów konsultacje w poradni siatkówkowej. Czy macie opinie na temat ww klinik? Może polecacie inne miejsce? 

Pozdrawiam

Matylda

Gdzie na zabieg

Na pewno warto dostać się do Jacka Robaszkiewicza bardzo dobry specjalista od siatkówki oka w Warszawie . Jest jeszcze dr Cisiecki w łodzi Nawrocki w łodzi wszystcy sa od siatkówki

Gdzie na zabieg

Polecam dr Haszcza w Lublinie. 

Gdzie na zabieg

Witam. Moja bliska osoba jest w identycznej sytuacji jak Pani i tak samo ma wskazanie do usunięcia oka. Oko niewidzace jest po 9 zabiegach i niestety nie da się go w żaden sposób uratować, oko to ciągle boli i  "łapie" przewlekłe zapalenia. Drugie oko było poddane zabezpiezpieczajacemu laserowi bo siatkówka zaczęła się odwarstwiac. Okulisci zasugerowali znalezienie Szpitala aby usunąć oko i  nie mamy pojęcia gdzie się udać,do jakiego wykwalifikowanego specjalisty w tej dziedzinie .  Czy może Pani kogoś polecić ?? Będę wdzięczna za kazda podpowiedź bo jesteśmy bezradni.a zależy nam na czasie. Pozdr. 

Re: Gdzie na zabieg


lusik81:

Witam. Moja bliska osoba jest w identycznej sytuacji jak Pani i tak samo ma wskazanie do usunięcia oka. Oko niewidzace jest po 9 zabiegach i niestety nie da się go w żaden sposób uratować, oko to ciągle boli i  "łapie" przewlekłe zapalenia. Drugie oko było poddane zabezpiezpieczajacemu laserowi bo siatkówka zaczęła się odwarstwiac. Okulisci zasugerowali znalezienie Szpitala aby usunąć oko i  nie mamy pojęcia gdzie się udać,do jakiego wykwalifikowanego specjalisty w tej dziedzinie .  Czy może Pani kogoś polecić ?? Będę wdzięczna za kazda podpowiedź bo jesteśmy bezradni.a zależy nam na czasie. Pozdr. 

 

doktor haszcz ;lublin 

Gdzie na zabieg

Co sądzicie o Pani doktor Ewie Wójcik z Krakowa? Miał ktoś u niej zabieg na zeza?