MENU

Forum - klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

Witam. Ze wzgledu na pojawiajace sie patologiczne naczynia na mojej siatkowce i bardzo zle widzenie - mialem wykonany 3 krotnie zabieg laserowania. i zastrzyk z Avastinu. Zauwazylem, ze po polowie roku od leczenia nie ma znaczacych efektow - minimalnie jakosc widzenia ulegla poprawie ale jest bardzo slabe, skutki uboczne sa porazajace. Oko stalo sie czule na swiatlo tzn. obrazy sa kontrastowe, az dochodzi do refleksu. Szczegolnie jest to zauwazalne rano, po przebudzeniu i dopoludnia. Przy pracy w pomieszczeniu i gwaltowym spojrzeniu za okno pojawia sie migajacy punkt w polu widzenia ktory chwilke pulsuje - nastepnie znika., w tym miejscu jakby jest najwiecej bialego - dochodzi do olsnienia  Oprocz tego przy kazdorazowym mruganiu widze w momencie podnoszenia powieki kilka pofalowanych lini, ktore  od razu znikaja. Po zamknieciu oka wieczorem przez chwile sa widoczne migajace punkty na czarnym tle, ktore rowniez po pewnym czasie ulegaja rozproszeniu.  Wydaje mi sie takze ze odczuwam bolesnosc w rejonie oka - cisnienie jest prawidlowe ;-(( Nalozenie okularow przeciwslonecznych nieco koryguje problem z olsnieniem. Chcialbym zapytac - czy wzrok po laserowaniu oka moze byc bardziej kontrastowy, czy moze dochodzic do takich przejaskrawien, bolesnosci w oku? Jak dlugo trwa gojenie sie ran po laserowaniu i czy one znikna? Czy kolory w oku moga byc bardziej wyblakle? Kolejna kontrole bede mial dopiero za 3 miesiace - czy ktos mial podobne problemy? Lekarze dorazny na moje  dolegliwosici rozklada rece.;-(( Jeden mowi, aby laserowac drugi aby juz to tak zostawic. Brak jest jednoznacznej odpowiedzi jakie ryzyko za soba niesie leczenie. Czy blaski lub pojawiajace sie migajace punkty sa naturalne po fotokoagulacji?  Z gory dziekuje za pomoc.  Pozdr. Filip

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

Witam!Jestem tu nowa.Trafiłam przypadkiem na twojego posta. Miałam laserowanie siatkówki po rozwarstwieniu, mam zalaserowany otwór i siatkówkę obwodowo. Skutki uboczne to falowanie obrazu na obrzeżach pola widzenia (efekt jak tafla wody?) i błyski (olśnienia) u góry pola widzenia. Nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, a na pewno lepsze niż odklejona siatkówka.Lekarze nie wierzą, ze to efekt po laserowaniu,bo laser nie powoduje skutków ubocznych.Jest, jak jest. Pozdrawiam!

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

mój mąż miał już kilkanaście laseroterapii i jest po jednym Avastinie. Po każdej laseroterapii jego wzrok się pogarszał. Avastin dał pozytywny efekt i planujemy go powtórzyć. Po laseroterapii pojawiały się podobne problemy z widzeniem jak również ból oka. Dodatkowo od zawsze mąż ma światłowstręt więc ogólnie wykonanie laseroterapii u niego jest trudne i bolesne. Ból na szczęście szybko mijał ale pojawiało się znaczne pogorszenie widzenia - obraz był rozmyty i pojawiały się plamki itp. Lekarze się nie wypowiadają na temat negatywnych skutków laseroterapii i twierdzą że na chwilę obecną jest to najskuteczniejszy sposób na leczenie m.in. retinopatii cukrzycowej oka. Ale pomimo kilkunastu zabiegów w ciągu 2 lat pozytywnych efektów nie ma a wręcz przeciwnie - jest coraz gorzej i mężowi grozi wiktrektomia oka.

Do takiego stanu mogła doprowadzić częstotliwość wykonywanych zabiegów. Zdarzało się że między kolejnymi laseroterapiami był odstęp 3 miesięcy, co wydawało mi się zupełnie za długo, zwłaszcza że mąż potrafił mieć wylewy krwi do ciała szklistego kilka razy w tygodniu. Co prawda część tej krwi się wchłaniała ale spora część pozostawała i tworzyły się męty a oprócz tego zrosty (blizny) na osłabionych już naczynkach. A lekarze na oddziale okulistyki bagatelizowali sprawę jakby to wszystko było normą. Dlatego też zmieniamy klinikę na inną, gdzie pacjenta traktuje się jak człowieka a nie serwisowany towar!

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

 

Witam ,

 

W zeszłym roku na skutek odwarstwienia się siatkówki oka - po wysiłku , maiłem kilku krotnie laserowaną siatkówkę w obu oczach .

 

Problem jaki mam na dzień dzisiejszy to bardzo duża nadwrażliwość na światło , co dziwne zaczęło się tak dziać dopiero około 3-4 miesiące temu a zabiegi miałem w luty – marzec 2014.

 


Czy jest ktoś kto ma lub miał taki objaw ?  czy oko może się tak długo  goić i  ten światłowstręt to jest właśnie efekt gojenia ?  

 

 

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

Miałem takie objawy jak Ty. Miałem laserowanie w lutym 2017 u Dr Michnowskiego w Białymstoku. Tak gdzieś w okolicach czerwca dopiero wszystko wróciło do normy. Myślę, że musisz poczekać, aż narząd wzroku się odbuduje, ew. pójść na kontrolę.

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

Witajcie:)

 

Miałam niedawno dokonane zabezpieczenie laserem otworu na siatkówce. Mam zwyrodnienie skroniowe obqodobw soatksiat.

Mam problem. Czy normalne jest że mnie boli skroń nad tym okiem? I po kilku dniach mam woeczitem jak zamykam to oko, taki błysk od dołu oka. Boje się że coś jest nie tak :( ktoś mi e coś poradzic...? 

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

Hejka, mam dokladnie to samo co Ty po laserowaniu siatkówki  nie umiałam tego nazwać aż w koncu trafilam na Twoj post Super takie przeplywajace swiatelko na dole oka? Nie nazwalabym tego blyskiem tylko wlasnie plywajacym swiatelkiem :-) dowiedzialas sie co to u Ciebie? Pozdrawiam :-) nie jest to uciazliwe, ja juz nawet sie przyzwyczailam, zadnych innych dziwnych rzeczy po laserze nie mam, w ogole jestem bardzo zadowolona z zabiegu bo ja to prawie stracilam wzrok. Lekarze w Anglii (tutaj mieszkam) badali mnie i mowili, ze wszystko ok. Polecialam specjalnie do Polski nastepnie pol Polski samochodem zeby spotkac sie z najlepszym wg mnie lekarzem w Polsce i lecialam ogolnie na witreolize, a podczas badania wyszlo, ze mam dziury w siatkowce i to dosyc spore .. Takze jestem mu mega wdzieczna i wlasnie w tym roku spotykamy sie znow tym razem mam nadzieje na witreolizie Uśmiech pytalam go przez telefon co to moze byc to swiatelko ale nie potrafi mi odpowiedziec bo nie wie o czym mowie  takze pozostaje mi czekać :-D

 

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

A i jeszcze musze dodac, ze mialam SPORE dziury w obu oczach i "cudowni" lekarze z UK nie zauwazyli nic, totalnie... A bol skroni mialam i ciagniecie oka, ale to minelo. Czasem jeszcze mnie boli lekko gdzies z tylu ale nie skupiam sie na tym, nie mam zamiaru sie stresowac niepotrzebnie:-) moze to tez te zrosty po laserze i nic sie nie dzieje a ja panikowalam. Zobaczymy latem, bo znow sie tam wybieram  kawal drogi ale NAPRAWDE warto:-) 

Re: klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki


MałaMi2019:

Hejka, mam dokladnie to samo co Ty po laserowaniu siatkówki  nie umiałam tego nazwać aż w koncu trafilam na Twoj post Super takie przeplywajace swiatelko na dole oka? Nie nazwalabym tego blyskiem tylko wlasnie plywajacym swiatelkiem :-) dowiedzialas sie co to u Ciebie? Pozdrawiam :-) nie jest to uciazliwe, ja juz nawet sie przyzwyczailam, zadnych innych dziwnych rzeczy po laserze nie mam, w ogole jestem bardzo zadowolona z zabiegu bo ja to prawie stracilam wzrok. Lekarze w Anglii (tutaj mieszkam) badali mnie i mowili, ze wszystko ok. Polecialam specjalnie do Polski nastepnie pol Polski samochodem zeby spotkac sie z najlepszym wg mnie lekarzem w Polsce i lecialam ogolnie na witreolize, a podczas badania wyszlo, ze mam dziury w siatkowce i to dosyc spore .. Takze jestem mu mega wdzieczna i wlasnie w tym roku spotykamy sie znow tym razem mam nadzieje na witreolizie Uśmiech pytalam go przez telefon co to moze byc to swiatelko ale nie potrafi mi odpowiedziec bo nie wie o czym mowie  takze pozostaje mi czekać :-D

 hej A kto jest tym lekarzem?

 

 

klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

Ja bylam u dr Paczały w Zielonej Górze. Chyba jako jedyny zajmuje się nawet skrajnymi przypadkami metow gdzie wszyscy mowia ze za duze i za duzo. Mam nadzieje, ze z siatkowka juz jest ok i zrobimy w koncu witreolize :-) znajomej usuwal dwa lata temu gdzie miala zakryte 90% pola widzenia i do dzis nie ma nic.. Mi przy konsultacji powiedzial, ze da sie moje usunac ale potrzeba czasu bo mam dosyc duzy w jednym oku, takze nie moge sie doczekac :-) mialo byc to zrobione rok temu ale niestety pokazaly sie te przedarcia a ktorych "wspaniali" lekarze z UK nie mieli pojecia i mowili, ze wszystko ok... Nie chce myslec co by sie stalo gdybym tak im wierzyla w ich diagnoze.... 

Re: klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki


dorota24:
Witam!Jestem tu nowa.Trafiłam przypadkiem na twojego posta. Miałam laserowanie siatkówki po rozwarstwieniu, mam zalaserowany otwór i siatkówkę obwodowo. Skutki uboczne to falowanie obrazu na obrzeżach pola widzenia (efekt jak tafla wody?) i błyski (olśnienia) u góry pola widzenia. Nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, a na pewno lepsze niż odklejona siatkówka.Lekarze nie wierzą, ze to efekt po laserowaniu,bo laser nie powoduje skutków ubocznych.Jest, jak jest. Pozdrawiam!

 

Witam 

Pani Doroto, będę wdzięczna za informację czy skutki uboczne po laserze w postaci falowania obrazu ustąpiły po jakimś czasie? Ja również jestem po laserze siatkówki (laserowanie na górnym obwodzie - jedno oko) i mam podobne skutki uboczne tzn. falowanie, "drżenie" obrazu tylko w jednym miejscu - lewy dolny róg pola widzenia (tuż pod okularami) przy otwartych oczach. Po zamknięciu oczu świetliste drżące "niteczki" w tym samym miejscu, które po kliku minutach znikają i jest "spokój". Falujący obraz bardzo przeszkadza mi w pracy i nie wiem czy to kiedykolwiek ustąpi. Minęły 2 m-ce od zabiegu.

Będę wdzięczna za informację, jak u Pani potoczyła się rekonwalescencja.

Pozdrawiam serdecznie 

Re: Re: klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki


ania.romaslo:

dorota24:
Witam!Jestem tu nowa.Trafiłam przypadkiem na twojego posta. Miałam laserowanie siatkówki po rozwarstwieniu, mam zalaserowany otwór i siatkówkę obwodowo. Skutki uboczne to falowanie obrazu na obrzeżach pola widzenia (efekt jak tafla wody?) i błyski (olśnienia) u góry pola widzenia. Nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, a na pewno lepsze niż odklejona siatkówka.Lekarze nie wierzą, ze to efekt po laserowaniu,bo laser nie powoduje skutków ubocznych.Jest, jak jest. Pozdrawiam!

 

Witam 

Pani Doroto, będę wdzięczna za informację czy skutki uboczne po laserze w postaci falowania obrazu ustąpiły po jakimś czasie? Ja również jestem po laserze siatkówki (laserowanie na górnym obwodzie - jedno oko) i mam podobne skutki uboczne tzn. falowanie, "drżenie" obrazu tylko w jednym miejscu - lewy dolny róg pola widzenia (tuż pod okularami) przy otwartych oczach. Po zamknięciu oczu świetliste drżące "niteczki" w tym samym miejscu, które po kliku minutach znikają i jest "spokój". Falujący obraz bardzo przeszkadza mi w pracy i nie wiem czy to kiedykolwiek ustąpi. Minęły 2 m-ce od zabiegu.

Będę wdzięczna za informację, jak u Pani potoczyła się rekonwalescencja.

Pozdrawiam serdecznie 

 Zgłoś się do dr Jacka Robaszkiewicza to jeden z najlepszych specjalistów od siatkówki,

 

Re: Re: Re: klopoty z okiem po laserowaniu siatkowki

bardzo dziękuję za informację :-)

pozdrawiam


hmm:


ania.romaslo:

dorota24:
Witam!Jestem tu nowa.Trafiłam przypadkiem na twojego posta. Miałam laserowanie siatkówki po rozwarstwieniu, mam zalaserowany otwór i siatkówkę obwodowo. Skutki uboczne to falowanie obrazu na obrzeżach pola widzenia (efekt jak tafla wody?) i błyski (olśnienia) u góry pola widzenia. Nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, a na pewno lepsze niż odklejona siatkówka.Lekarze nie wierzą, ze to efekt po laserowaniu,bo laser nie powoduje skutków ubocznych.Jest, jak jest. Pozdrawiam!

 

Witam 

Pani Doroto, będę wdzięczna za informację czy skutki uboczne po laserze w postaci falowania obrazu ustąpiły po jakimś czasie? Ja również jestem po laserze siatkówki (laserowanie na górnym obwodzie - jedno oko) i mam podobne skutki uboczne tzn. falowanie, "drżenie" obrazu tylko w jednym miejscu - lewy dolny róg pola widzenia (tuż pod okularami) przy otwartych oczach. Po zamknięciu oczu świetliste drżące "niteczki" w tym samym miejscu, które po kliku minutach znikają i jest "spokój". Falujący obraz bardzo przeszkadza mi w pracy i nie wiem czy to kiedykolwiek ustąpi. Minęły 2 m-ce od zabiegu.

Będę wdzięczna za informację, jak u Pani potoczyła się rekonwalescencja.

Pozdrawiam serdecznie 

 Zgłoś się do dr Jacka Robaszkiewicza to jeden z najlepszych specjalistów od siatkówki,