MENU

Forum - Boicie się utraty drugiego oka?

Boicie się utraty drugiego oka?

Boicie się utraty drugiego oka?

Cześć wam ✋ Chodzę do szkoły średniej i na jedno oko nie widzę już dobre kilka lat - powodem był ciężki uraz mechaniczny, mocne wbicie kija w oko. Żyje normalnie, tu szkoła, tu praca, sport - wszystko bezpieczne dla oczu, jednak od pewnego czasu czuję strach przed tym, że to samo stanie się z drugim okiem a wtedy będzie lipa. o ile jedno niewidome oko to pół biedy, to drugie juz moze przeszkadzać w życiu. Ma ktoś podobbie? Ciężko mi sobie poradzić z tym lękiem i może ktoś tez sie z tym męczył, a nawet sobie jakoś z tym poradził :) Na ten moment pocieszam się statystyką, że jednak bardzo mała szansa, że piorun drugi  raz uderzy w to samo miejsce i że utrata oka sama w sobie jest czymś rzadkim, to utrata drugiego u tej samem oby to już coś niezwykłego. Jednak to tylko statystyka Noszę okulary zerówki które traktuje jako swego rodzaju ochronę - myślicie, że taki rodzaj "osłony" rzeczywiście może mnoe ochronić? Pozdrawiam ciepło

Re: Boicie się utraty drugiego oka?

Musisz po prostu na wszystko uważać, zwłaszcza jak pójdziesz do pracy bo tam możesz się spotkać z różnymi sytuacjami gdzie utrata zdrowia to tzw. ryzyko zawodowe. Nie strasze Cię ale przestrzegam. Też tak miałem i w pewnym wieku mi to mineło, już się nie przejmuje tym, żyje dalej co nie oznacza że lekceważe bezpieczeństwo. Na większość rzeczy mamy wpływ i to od Ciebie zależy jak to będzie wyglądać.  Co do okularów to wiesz można dostać piłką w twarz, one pękną i szkło uszkodzi wzrok, także wiesz... Tak jak Ci pisałem na większość rzeczy masz wpływ więc wystarczy zdjąć okulary grając w piłke i nic nie powinno się stać. Dorośniesz to przyzwyczaisz się do tych myśli.