MENU

Forum - Katowice czy Lublin ?

Katowice czy Lublin ?

Katowice czy Lublin ?

Dr Dariusz Haszcz czy Dr Piotr Jaworski?

Moi Drodzy, proszę o Waszą pomoc i wskazówki. Bliska mi osoba straciła oko, chciałabym aby trafiła naprawdę w dobre ręce juz od poczatklu leczenia. Pierwsze kroki z ratowaniem oka były podjęte w innym miejscu, ale to ze względu na czas, ponieważ utrata oka była na sutek tragicznegio wypadku. Teraz jest jeden dzień po operacji usunięcia gałki ocznej.

Gdzie skierowac kroki w celu wykonania wszczepienia implantu oka? Dr Haszcz czy Dr Jaworski? Jakie macie sugestie? Lublin, czy Katowice?

Dodam tylko, że ta strona jest fantas=tyczna, ponieważ bardzo mnei podnieśliście na duchu, to co tutaj przeczytałam jest naprawdę budujące ! Zdięki ogromne, że jesteście.

Katowice czy Lublin ?

Zdecydowanie dr Haszcz :) ma na tym forum mały "fanklub" więc to chyba o czymś świadczy :) Większość jego pacjentów jest bardzo zadowolona, po za tym jest uważany za swego rodzaju specjalistę w kwestii implanatcji (mnie operował, jak na razie żadnych powikłań, a został mi polecony przez innego okulistę, któy nie chciał podjąć się zabiegu). Pnadto dr Haszcz=NFZ a dr Jaworski to niestety koszty własne...

Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :)

Katowice czy Lublin ?

 Dzięki serdeczne za opinię.

Dzisiaj na stronie internetowej Kliniki OPTOMED, w kórej przyjmuje również Dr Jaworski wyczytałam, ze od 2011 również tam są takie operacje refundowane http://okulista.pl/news-protezy-epiprotezy-16.html

 

Czekam na więcej opini, póki co dokopałam się w necie do informacji zarówno niezwykle pochlebnych ale również mniej pozytywnych na temat tych specjalistów, wiadomo, ze każdy moze mieć własne zdanie a lekarz to tylko człowiek, zawsze może popełnić błąd....dlatego piszcie, piszcie Moi Drodzy, bo chcę podjąć dobrą decyzję.

Dzięki wielkie z całego serca !

Katowice czy Lublin ?

W Optomedzie zdaje sie tylko dr Jaworski wykonuje wszczepienia implantow.

Ja go nie polecam i nie dlatego, ze musialam usunac implant, ale dlatego ze potraktowal mnie jak intruza, kiedy wszystko zaczelo sie sypac.

Moja historie masz w watku : Komplikacje i trudnosci po zabiegu ( ostatnie strony tam sa zdjecia).

O ile wiem nie bylam jedyna potraktowana w ten sposob.

Bylam w Lublinie i mialam miec tam zrobiony zabieg. Zrezygnowalam z powodu wyjazdu do Anglii. Szczerze polecam dr Haszcza, bo nie slyszalam jeszcze o nim zlego slowa.

Poza tym szpital to szpital, a prywatna klinika dr Jaworskiego pozostawia sporo do zyczenia 

Pozdrawiam serdecznie 

Katowice czy Lublin ?

Ten link, ktory podalas dotyczy protez i epiprotez, a nie implantow. Operacje implantacji pierwotnej sa refundowane w zasadzie w wiekszosci szpitali. Nie wiem jak traktowac tylko w tym przypadku osobe Ci bliska, bo termin : implantacja pierwotna dotyczy osoby, ktora ma oko usuwane i od razu wszczepiany implant. Wtorna jest wtedy, gdy dana osoba egzystuje juz jakis czas bez oka. 

W Lublinie masz obie operacje za darmo.

U Jaworskiego za wtorna sie placi, nie wiem jak z pierwotna teraz. 

Katowice czy Lublin ?

Kornelio, super, bardzo Ci dziekuję za wyjaśnienie i za takie cenne uwagi. Ja dopiero dzisiaj trafiłam na Waszą stronę JEDNOOCZNI.ORG i od dzisiaj się zaczęłam interesowac tym tematem, ponieważ wypadek, który dotknął bliska mi osobę, miał miejsce w ten weekend :( NIe wiem jeszcze dokąłdnie wszystkiego. Narazie poszkodowany jest po skomplikowanej operacji usunięcia gałki ocznej i ma założony taki implant do oczodołu...ale docelowo chciałabym aby miał ruchome , sztuczne oko( i tutaj znowu brak fachowej nomenklatury, za co pzrepraszam, ale to świeża bardzo dla mnie sytuacja),

pozdrawaim ciepło

Katowice czy Lublin ?

Jesli implant juz jest zalozony w oczodole ( dobrze by bylo bys sie dowiedziala jakiego rodzaju to implant, bioceramiczny, akrylowy, silikonowy albo jeszcze inny?), to juz tylko pozostaje Wam zrobienie epiprotezy po wygojeniu sie oczodolu.

Implant jesli jest dobrze przyszyty do nieuszkodzonych miesni oka, to bedzie sie ruszal, a wraz z nim epiproteza, ktora bedzie na nim lezala bezposrednio. 

O tym powinni poinformowac Was lekarze operujacy, nie moga pacjenta zostawic tak ot bez informacji.

Epiprotezy mozna zrobic w Pracowniach protetycznych, ktorych adresy i telefony macie na gorze.

Epiproteza jest refundowana ( nie w kazdej pracowni pieniadze z NFZ wystarczaja na pokrycie calego kosztu protezy, czasem trzeba doplacic ok 100 zl) i refunduja ja raz na 5 lat. Ja obeszlam ten przepis, poniewaz najpierw mialam sama  proteze, a potem mialam wszczepiony implant i potrzebowalam epiproteze , a one maja juz inne kody na recepcie, i sie udalo :) w dwa lata po przyznaniu mi refundacji na proteze, przyznano mi refundacje na epiproteze.

Upewnij sie prosze, ze to jest na pewno implant, a nie nic innego.

Pozdrawiam i nie poddawajcie sie, bo to nie jest koniec swiata :) 

Katowice czy Lublin ?

Narazie odpowiem tak na syzbciutko... Jesteś wspaniała osobą i dzięki, że jesteś i tak nieprawdopodobnie fantastycznie potrafisz wesprzeć na duchu drugą osobę, jednocześnie podając barzdo konkretne rady! Jesteś fantastyczna i nieoceniona. Niebawem będę mogła cos więcej napisać. Dzięki z całego serca raz jeszcze i pozdrawiam ciepło...i wiem, że to nie koniec świata, to po prostu początek nowego, innego życia :)

 

Katowice czy Lublin ?

Do refundacji epiprotezy potrzebna jest recepta od okulisty, z nia udajecie sie do Waszego oddzialu NFZ do wydzialu Zaopatrzenia w Srodki Ortopedyczne i Pomocnicze i tam dostajecie promese - taki swistek, z ktorym juz mozecie udac sie do pracowni protetycznej. Mysle, ze warto najpierw zadzwonic do pracowni i dowiedziec sie kiedy jest najblizszy termin, bo zdaje sie taka recepta od okulisty wazna jest miesiac, a i promesa z NFZ ma swoja date waznosci. 

Glupio to jest zrobione, bo przeciez moznaby uniknac tego latania po NFZ i od razu isc do pracowni, no - ale jeszcze pewnie dluuugo bedzie trzeba czekac na cud :)

Jesli jeszcze na cos moge sie przydac, dajcie znac - jesli wiem, to odpowiem. No i napisz jak tam wszystko poszlo. Pozdrawiam 

Katowice czy Lublin ?

Kornelia, mam nadzieję że się nie pogniewasz jak Cię troszkę skoryguję :) Akurat ostatnio załatwiałam taki wniosek więc jestem na bieżąco.

Wygląda to tak:

Idziemy do lekarza który ma podpisany kontrakt z NFZ. Powinien mieć u siebie ten druczek "zaopatrzenie w środki ortopedyczne..." (jak nie ma to ewentualnie wtedy wziąć go z NFZu). Lekarz to wypisuję i ten druczek jest ważny 30 dni od wystawienia przez lekarza (można w sumie też poprosić, żeby lekarz nie wpisywał daty, jak będziemy znali termin w pracowni to można ją samemu uzupełnić). I z tym jedzie się do NFZu, oni sobie podbijają i wtedy można do pracowni.

Czyli w ciągu 30 dni od wystawienia przez lekarza należy się zgłosić do NFZ i potem można do pracowni (ale też nie później niż 30 dni od wystawienia przez lekarza)

Katowice czy Lublin ?

Vivian, dziekuje za nieoceniona pomoc:) 

Jakos tak mi switalo, ale moja epi zalatwialam w PL juz dosc dawno, wiec nie pamietalam jak to bylo z tymi 30 dniami.

Aha, no i w Polsce epiproteza i proteza ma dwa odrebne kody na tym druczku. Warto o tym pamietac :D a dla protetyka to i tak wszystko jedno ;) 

Katowice czy Lublin ?

Nie ma za co :) tak pomyślałam że swoją epi załatwiałaś w Polsce  już jakiś czas temu a ja po prostu mam to na świeżo.

Katowice czy Lublin ?

Polecam zajrzeć na https://okulista.lublin.pl tam jest dużo specjalistów wysokiej klasy, którzy pomogą zwalczyć wszelkie problemy zdrowotne z oczami.