MENU

Forum - Wkładanie Epi 2-latkowi!

Wkładanie Epi 2-latkowi!

Wkładanie Epi 2-latkowi!

Witam, mój syn ma stwierdzone małoocze z przetrwałym ciełem szklistym. Odkąd skonczył 4 miesiące włączyliśmy konformery. Teraz przyszedł czas na Epiproteze i przyznam że wkładanie i wyciąganie to jest jakiś koszmar! Synek nie daje sie dotknąć, wrecz wpada w histerie, na śpiocha też nic z tego. Jezdzimy do okulisty na wkładanie ( przyznam ze to juz męczące, sama chciałabym to ogarnąć ale tak sie wyrywa że ja z mężem nie jesteśmy tego w stanie zrobić. Serce boli gdy tak płacze ze strachu. Czy są tutaj rodzice takich maluszków i mają podobny problem? Jak radzicie sobie z wkładaniem? MAcie jakiś  patent? CZy  zostaje wkładanie na siłe dopóki nie da sobie wytłumaczyć?  Czy używacie jakiś dodatkowych kropli zapobiegających infekcji i jednoczesnie nawilzaja oko z epi? 

Wkładanie Epi 2-latkowi!

Mam ten sam problem. Córka ma teraz 2lata i 2 miesiące. Epiproteze mamy niecały miesiąc, ale zakładamy na kilka godzin, bo nie zawsze mąż jest w domu, by ją trzymać. Musimy w dwójkę to robić, bo sama nie jestem w stanie ją trzymać i zakładać. Doszło do tego że dzisiaj u okulisty nie chciała nawet wejść bo się tak bała, a wcześniej bez problemu siedziała. Okulista zapisał nam jakieś krople, które mają za zadanie znieczulić oko, żeby tak nie czuła. Ale robimy przerwę do końca marca, bo mamy kolejną wizytę,może zapomni do tego czasu i uda się w spokoju przeprowadzić badanie. Jak chcesz coś więcej wiedzie , albo po prostu napisać to zapraszam. 

Re: Wkładanie Epi 2-latkowi!


MAtula:
Witam, mój syn ma stwierdzone małoocze z przetrwałym ciełem szklistym. Odkąd skonczył 4 miesiące włączyliśmy konformery. Teraz przyszedł czas na Epiproteze i przyznam że wkładanie i wyciąganie to jest jakiś koszmar! Synek nie daje sie dotknąć, wrecz wpada w histerie, na śpiocha też nic z tego. Jezdzimy do okulisty na wkładanie ( przyznam ze to juz męczące, sama chciałabym to ogarnąć ale tak sie wyrywa że ja z mężem nie jesteśmy tego w stanie zrobić. Serce boli gdy tak płacze ze strachu. Czy są tutaj rodzice takich maluszków i mają podobny problem? Jak radzicie sobie z wkładaniem? MAcie jakiś  patent? CZy  zostaje wkładanie na siłe dopóki nie da sobie wytłumaczyć?  Czy używacie jakiś dodatkowych kropli zapobiegających infekcji i jednoczesnie nawilzaja oko z epi? 

 

 Dzień dobry, 

Moja córka ma po podobną diagnozę oka prawego. Różnica nie była aż tak widoczna  na początku, ale w grudniu córka przeszla zapalenie tego oka spowodane zapaleniem zatok, no i teraz juz musimy zacząć z epiprotezą. Ale powiedziano mi że najpierw będzie conformer dla przyswyczajenia.

 Jak to było u was? Jak reagowało oko na conformer, proteze? Gdzie Pani wykonuje epi?

 Będę baaaardzo wdzięczna za każdą informacje! 

 

Pozdrawiam! 

 

  

Wkładanie Epi 2-latkowi!

Malwina1987@   Bardzo proszę o kontakt na dany adres email: talcia892@wp.pl  a najlepiej numer tel. Chętnie z Panią porozmawiam. I wymienię się doświadczeniem. Służę pomocą. POZDRAWIAM.