MENU

Forum - Witam! Przed operacją witrektomia

Witam! Przed operacją witrektomia

Witam! Przed operacją witrektomia

Witam wszystkich!

W następnym tygodniu będę miała witrektomię w W-wie na Marszałkowskiej.

Trochę się obawiam, bo mimo że w ok 70% straciłam wzrok na jedno oko w tym tygoniu, lekarze stwierdzili że to stare odwarstwienie i przedarcie siatkówki. Z tego powdu odsuneli moją operację dopiero na czwartek.

Czy ktoś z Was miał już tą operację i odzyskał wzrok w 100%?

Jestem osobą bardzo aktywną sportowo, uprawiam triathlon. W tym roku przygotowywałam się do pełnego Ironman-a. Wiem, że to pozostanie już tylko w strefie moich mażeń :( ale jestem się z tym w stanie pogodzić. Chciałabym jednak odzyskać wzrok i móc choć rekreacyjnie uprawiać sport.

 Proszę o info od osób, którym udało się odzyskać wzrok i nadal są aktywne fizycznie. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam serdecznie,

Aga P. 

Witam! Przed operacją witrektomia

Witam zapraszam do mojej grupy na facebooku o nazwie "Osoby słabowidzące" są osoby po witrektomii.

Re: Witam! Przed operacją witrektomia


AGA P.:

Witam wszystkich!

W następnym tygodniu będę miała witrektomię w W-wie na Marszałkowskiej.

Trochę się obawiam, bo mimo że w ok 70% straciłam wzrok na jedno oko w tym tygoniu, lekarze stwierdzili że to stare odwarstwienie i przedarcie siatkówki. Z tego powdu odsuneli moją operację dopiero na czwartek.

Czy ktoś z Was miał już tą operację i odzyskał wzrok w 100%?

Jestem osobą bardzo aktywną sportowo, uprawiam triathlon. W tym roku przygotowywałam się do pełnego Ironman-a. Wiem, że to pozostanie już tylko w strefie moich mażeń :( ale jestem się z tym w stanie pogodzić. Chciałabym jednak odzyskać wzrok i móc choć rekreacyjnie uprawiać sport.

 Proszę o info od osób, którym udało się odzyskać wzrok i nadal są aktywne fizycznie. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam serdecznie,

Aga P. 

 Witam Cię,

niestety mnie też spotkało to nieszczęście i to nagle... Trochę (w sumie mało powiedziane...) przewróciło to moje życie do góry nogami. Może nie jestem aż tak aktywny sportowo, bo nie uprawiam sportu, ale cenię aktywność i korzystam z różnych atrakcji sportowych, a moją decyzją z nowym 2023r, był zamiar intensywniejszego korzystania z życia... Niestety świat runął. Nawet odczuwam trochę uszczerbku na własnej osobowości, stałem się mniej radosny, uśmiechnięty etc. Siatkówka odkleiła się nagle niby bez powodu i do tego uległa mocnemu przedarciu, a podejrzenia są wobec kaszlu pocovidowego, ale nikt jednoznacznie nie potrafi tego potwierdzić. Przy grze w tenisa zacząłem mijać się z piłką i zauważyłem, że widzę na lewe oko tylko w 30% w górnym polu widzenia. Jadąc na kontrolę do okulisty, myślałem że to tylko zaćma, ale tego samego dnia wylądowałem w szpitalu. Od początku roku miałem już dwie witrektomie Marszczę brew. Od 3 m-cy prawie jak "areszt domowy", chcąc oszczędzać się wg zaleceń lekarzy. Dopiero za 4-5 m-ce dowiem się co dalej, czy i kiedy zostanie usunięty olej. Na ten moment widzę jak 3D, coś strasznego. Mam duże różnice wzroku między oczyma. W lewym oku mam wg okulisty 40% ostrości wzroku. Szkiełko w okularach od chorego oka ma prawie pół cm grubości aby móc coś przeczytać, ale szału nie ma. Zalecam uzbroić się w dużo cierpliwości... 

Pozdrawiam Piotr