MENU

Forum - renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy

renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy

renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy

Witam

Właśnie otrzymałam wyrok Sądu  który przyznaje mi prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy na okres od 1.07.2014 do 30.06.2017 czyli 3 lata. Walczę z ZUS-em ponad rok. Jestem osobą jednooczną nie widze centralnie na prawe oko, ana na lewym wysoka krótkowzroczność -10,0 oraz początki zmian degeneracyjnych.

Walka zaczęła się od złożenia wniosku o rentę, następnie badanie lekarza orzecznika ZUS - odwołanie badanie przez lekarza okulistę z ZUS - odwołanie, badanie przez komisję ZUS - odwołanie, Sąd wyznaczył biegłego okulistę, który wiedział o czym mówię. Oczywiście ZUS podważał opinię biegłego ponieważ przyznawał mi prawo do renty i dobrze to argumentował. 

Sąd odrzucił wszystkie kwestie które chciał zmienić ZUS na moją niekorzyść. Mam ponad 27 lat pracy, wyższe wykształcenie lecz pracuję obecnie w ZPCH. Niestety dostanie się do pracy zgodnie z moim wykształceniem jest nie możliwe - nabory to tylko pro forma. Sąd wziął pod uwagę że mam ograniczone możliwości znalezienia pracy i wiele zawodów mnie dyskwalifikuje. 

Sąd wziął to pod uwagę i wskazał że obniżona jest możliwość znalezienia przeze mnie pracy zgodnie z wykształceniem a obecna praca nie pozwala na godne życie.

Czekam czy ZUS odwoła się do Sądu Apelacyjnego . Czy ktoś miał taką sytuację, że ZUS odwołał się od wyroku Sądu ? Ile to trwało ?

 Renata. 

 

Re: renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy


sarna:

Witam

Właśnie otrzymałam wyrok Sądu  który przyznaje mi prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy na okres od 1.07.2014 do 30.06.2017 czyli 3 lata. Walczę z ZUS-em ponad rok. Jestem osobą jednooczną nie widze centralnie na prawe oko, ana na lewym wysoka krótkowzroczność -10,0 oraz początki zmian degeneracyjnych.

Walka zaczęła się od złożenia wniosku o rentę, następnie badanie lekarza orzecznika ZUS - odwołanie badanie przez lekarza okulistę z ZUS - odwołanie, badanie przez komisję ZUS - odwołanie, Sąd wyznaczył biegłego okulistę, który wiedział o czym mówię. Oczywiście ZUS podważał opinię biegłego ponieważ przyznawał mi prawo do renty i dobrze to argumentował. 

Sąd odrzucił wszystkie kwestie które chciał zmienić ZUS na moją niekorzyść. Mam ponad 27 lat pracy, wyższe wykształcenie lecz pracuję obecnie w ZPCH. Niestety dostanie się do pracy zgodnie z moim wykształceniem jest nie możliwe - nabory to tylko pro forma. Sąd wziął pod uwagę że mam ograniczone możliwości znalezienia pracy i wiele zawodów mnie dyskwalifikuje. 

Sąd wziął to pod uwagę i wskazał że obniżona jest możliwość znalezienia przeze mnie pracy zgodnie z wykształceniem a obecna praca nie pozwala na godne życie.

Czekam czy ZUS odwoła się do Sądu Apelacyjnego . Czy ktoś miał taką sytuację, że ZUS odwołał się od wyroku Sądu ? Ile to trwało ?

 Renata. 

 

Witam!

Jak mozesz to odezwij sie do mnie bo jestem w podobnej sytuacji i rowniez staram sie o rente z tytulu czeswciowej niezdolnosci do pracy

 

 

 

renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy

witam

Oczywiscie ZUS zlozyl Apelacje . czekalam 9 m na rozprawe, ale warto bylo . sad apelacyjny odrzucil apelacje zus. dostalam zwrot za 23 m i rente jeszcze na rok ponieway 2 lata trwala walka sadowa z zusem.

musze powiedziec ze wygralam dzieki opini bieglego okulisty, ktory podszedl fachowo  o sprawy .

 

warto walczyc.

pozdrawiam 

renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy

Ja mam to samo tylko , że sąd pierwszej instancji uznał że jeżeli pracuję jako stróż na umowę - zlecenie  renta  z tytułu częściowej niezdolności   mi się nie należy .  a to że jest brak możliwości przekwalifikowania nie ma wpływu  schoć mam wykształcenie  zawodowe  i zawód elektromonter  . mam zakazy pracy na wysokości  , przy maszynach w ruchu , zakaz zawodowego prowadzenia pojazdów   i ciężkiej pracy fizycznej  .  odwołałem się do sądu apelacyjnego . sprawa trwa ponad 2,5 roku  i jeszcze końca nie widać . apelacja ma być około kwietnia  2017 roku .  jan 

renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy

Przywitam się, bo jestem tu nowy Uśmiech

Szkoda, że temat zamarł, bo mnie on interesuje i chętnie bym się dowiedział coś więcej. Mam dwoje oczu, ale widzę tylko prawym i to w korekcji okularowej. Sarna, czy dalej masz rentę? Ja już od prawie 2 lat walczę w sądzie o dalszą rentę. Czy są na forum osoby, które też założyły sprawy w sądzie i z jakim skutkiem?