MENU

Forum - Ubieganie się o grupę a przyszłość?

Ubieganie się o grupę a przyszłość?

Ubieganie się o grupę a przyszłość?

Witam! Od urodzenia mam uszkodzony nerw oczny w prawym oku przez co jak wiadome prawie nie widzę. Celowo napisałem prawie bo widzę kontury, kolory (słabiej ale jestem w stanie odróżnić) ale w gruncie rzeczy nic nie da się z tym zrobić (okulary nic nie dają).

Mam 20lat, kilka dni temu dostałem oferte wymarzonej pracy (przynajmniej dla mnie). Sęk w tym że potrzebuję badań wysokościowych. Jak się już zdążyłem doinformować to nie ma szans abym dostał takie pozwolenie a niestety potrzebne jest. pow. 3m. 

Kiedy byłem mały mama próbowała załatwić mi rente jednak zakończyło się to fiaskiem. Tym samym nie ubiegałem się potem o żadną grupę itd.

Jednak teraz jestem wręcz sfrustrowany całą sytuacją bo jak przychodzi co do czego to jestem zdrowy i wszystko. A jak chce iść do pracy (wiem że są inne zawody ale w tym jednym się szkoliłem i wiadome było że będzie to związane z wysokościami pomimo tego żaden lekarz nie budził zastrzeżeń) to jest problem bo jednak nie jestem zdrowy.

Postanowiłem że będę się ubiegać o grupę. Jakie są szanse że takową dostanę? Czy da sie z tego uzyskać jakieś pieniądze? 

I tutaj najważniejsze pytanie czy grupa jest jakąś przeszkodą w szukaniu pracy? Nie chce kolejnej sytuacji że znajdę pracę gdzieś indziej, zobaczą grupę i mi podziękują.... 

Przepraszam że tak obszernie opisałem ale chciałem jak najbardziej naświetlić całą sytuację. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, porady.  

Ubieganie się o grupę a przyszłość?

Niestety, ale realnie, możesz liczyć raczej na jedynie lekki stopień niepełnosprawności, który w praktyce niewiele daje.

Przepisy moim zdaniem są zbyt restrykcyjne, rozumiem twoją frustrację. Skoro teraz bez widzenia stereoskopowego można być zawodowym kierowcą, to nie powinno się stawiać takich barier, bo przecież nie ubiegasz się o pracę linoskoczka.

Tu jeszcze opinia lekarza pracy, który też nie pozostawia złudzeń w kwestii pracy pow. 3m:

https://www.youtube.com/watch?v=Wx4Ld3Ya9pg

Może, w ramach swojego zawodu, poszukasz pracy, gdzie wystarczy zezwolenie do 3 metrów? Tu nie powinno być problemów:

https://www.youtube.com/watch?v=FQucr0_6ZFg

Ubieganie się o grupę a przyszłość?

Niektóre zakłady pracy chcą z grupą w niektórych lepiej się nie przyznawac.Z doświadczenia wiem że takowa grupa guzik daje i szkoda czasu na latanie i zalatwianie po co za sile robić z siebie "kaleke" ja zrezygnowałam z tego bo mi to szlodzilo byłam zatrudniona z zakladzie z grupą to plotki były że zatrudnili kalekena grupie a robić musiałam jak osoba bez grpuy więc to było bez sensu

Ubieganie się o grupę a przyszłość?

Ja się ubiegałem o stanowisko konserwatora i było wpisane ,ze praca na wysokości powyzej 3 metrów. Lekarz okulista po prośbach z mojej strony wpisał ze max 2.5 metra mogę pracować . Dla pracodawcy to wystarczyło i mogłem pracować jako konserwator. Badania dostałem na rok. Niedługo pojde na badania na kat ,,c'' . napisze jak było . 

Pozdro  

Ubieganie się o grupę a przyszłość?

Ja o grupę nigdy się nie ubiegałem, Nie czuję się niepełnosprawny z moją wadą . Dotychczas przepisy robiły ze mnie nieudacznika i nie dopuszczały do pracy tam gdzie ja od dziecka marzyłem .