MENU

Forum - Kraków - medycyna pracy

Kraków - medycyna pracy

Kraków - medycyna pracy

Cześć! Ponad dwa lata temu w wyniku zatoru straciłem wzrok w jednym oku. Praktycznie 100% utrata widzenia. Ze względu na lekką krótkowzroczność prowadzę samochód w okularach. W najbliższym czasie mam zaplanowane badania wstępne do pracy z wymogiem prowadzenia samochodu służbowego. Proszę o pomoc.

Czy w moim przypadku jest możliwe uzyskanie pozytywnego orzeczenia o zdolności do pracy?

Ze względu na odległe terminy, badanie mam wyznaczone na krótko przed rozpoczęciem pracy. W związku z tym, w przypadku odmowy prawdopodobnie nie zdążyłbym się odwołać do WOMPu. Czy istnieje możliwość wykonania tych badań na własną rękę w wybranej przez siebie przychodni MP zamiast wskazanej przez pracodawcę w skierowaniu? Jeżeli tak, to proszę o podpowiedź, gdzie w Krakowie znajdę ogarniętych lekarzy, którzy znają się na aktualnych przepisach.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Krzysiek 

Re: Kraków - medycyna pracy

Ja nie widzę na 1 oko i normalnie badania przeszedłem w tamtym roku, wymóg jest jedny aby zdrowym okiem widzieć conajmniej 0,8 po korekcji lub bez korekcji, czyli musisz widzieć przynajmniej 3 rząd od dołu na tablicy, tyle.

Kraków - medycyna pracy

Witam. Jestem już po badaniach w CM na Lubiczu. W skiero wpisane komputer, samochód służbowy i praca na wysokości do 3 m. Psychotesty przeszedłem bez problemu (ankiety, cyferki, kółeczka, tablica przycisków), w ciemni też niczego sobie. Pani okulistka dopytywała w dosyć mało wymagający sposób, czy w ogóle cokolwiek widzę na "nieczynne" oko - stwierdziła obecność wrażenia ruchu, nie wiem czy ma to cokolwiek do rzeczy. Pytała kiedy nastąpiła utrata wzroku (wymóg minimum pół roku). Badanie "literki" w okularach korekcyjnych, czytanie z daleka i z bliska. Stwierdziła, że według obecnych wytycznych nie może mnie dopuścić do pracy na wysokości DO 3 m, miała też zastrzeżenia do dźwigania ciężarów. Dzięki Bogu dwa lata temu miałem podobną sytuację i po badaniach w trybie odwoławczym do dziś trzymam zaświadczenie z WOMP stwierdzające zdolność do pracy do 3 m i podnoszenia ciężarów do 10 kg. Zarówno Pani okulistka jak i lekarz orzecznik uznali zaświadczenie z WOMP.

 

Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla kogoś pomocny. Zachęcam do dyskusji i dzielenia się swoimi wrażeniami z MP.

Pozdrawiam

Kraków - medycyna pracy

Chyba trafiłaś na niedouczonego w zakresie obowiązujących przepisów lekarza.Skoro nie wiedziały że do prac do 3m nie trzeba widzieć w 3d tylko potrzebowały podeprzeć się zaświadczeniem z Womp.Przeciez to nie jest jakaś nowość tylko obowiązujący wiele lat przepis.

Kraków - medycyna pracy

A powyżej 3 metrów można przejść czy nie?

W moim przypadku, na gorszym oku widzę drugą linijkę od góry.

Kraków - medycyna pracy

Nie