MENU

Forum - Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Witam,

Jak to jest z tą ruchomością protezy? widząc filmiki w internecie niektórzy osiągają bardzo dobrą ruchomość, inni gorszą. Od czego to zależy?jak wygląda to u Was?jesteście zadowoleni? Oglądając niektóre filmiki na youtube byłem w szoku,że niektóre osoby tak dobrze poruszają swoją protezą oka. Dziękuję za informację, pozdrawiam 

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Ja mam protezę szklaną. Niestety nie jest za bardzo ruchoma, przez co często patrząc w bok zezuję. Też oglądałam filmiki i nie wiem jak oni tak ruszają tymi protezami.

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?


Od doktora Haszcza słyszałem o czymś takim, że po zagojeniu się wszystkiego, można nawiercić implant i na niego nachodzi coś na kształt grzybka i na to nasadza się protezę, efekt podobno jest bardzo dobry, ale...no właśnie, ryzyko jest ponieważ jest  to ingerencja w implant i może to grozić np infekcją. Ktoś jeszcze wypowie się na temat ruchomości protezy?może ktoś z Was miał wykonywaną taka modyfikację? ps A co sądzisz o implantach Guthoffa?wg Ciebie są lepsze? jeśli tak to jakie??  pozdrawiam 

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Nigdy nie słyszałam o nawiercaniu implantu.Mnie się wydaje, że ruchomość ma wiele wspólnego z dopasowaniem epiprotezy. Ja mam akrylową i ruchomość jest całkiem niezła, a była jeszcze lepsza zanim zmieniłam epi na większą parę mcy po wykonaniu tej pierwszej. Muszę nagrać swoje możliwości, daleko im do tych "youtubowych" ale nie narzekam ;)

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Chetnie bym zobaczyl filmik,na ktorym poruszasz swoja proteza.Ja juz nie wiem co myslec.A uwazasz,ze proteza akrylowa jest bardziej ruchoma od szklanej czy nie ma to znaczenia?co do nawiercania implantu to doktor mowil o tym jakby w formie eksperymentu,ktory byl juz wykonywany.Nie ukrywam,ze ta ruchomosc jest dla mnie wazna wiec dlatego tak o to pytam.Pozdrawiam wszystkich

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Hmm ruchomośc tez w duzym stopniu zalezy od zachowanych mięśni.

Re: Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?


vivian darkbloom:
Hmm ruchomośc tez w duzym stopniu zalezy od zachowanych mięśni.

  Ma tez się tak wydaje. Ja miałam dużo ich wyciętych bo miałam nowotwór, więc może dlatego proteza nie jest za bardzo ruchoma.

 

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Bardzo możliwe, moje oko przeszło 3 urazy . W wieku 5,7 i 12 lat. Potem jaskra pourazowa,oko w zaniku.Nie były to urazy,które bezpośrednio "dotknęły" mięśni oka więc może faktycznie ma to wpływ na zachowanie implantu. Postaram się nagrać moją ruchomość, odezwę się ;)

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Moje oko również jest po urazach, obecnie mam jaskrę wtórną i duże ciśnienie natomiast okiem poruszam bardzo dobrze i mam nadzieje,że przeniesie się to w dużym stopniu na protezę jeśli piszecie, że ma to duże znaczenie. A czy jeśli moje oko jest powiększone, wydęte od ciśnienia to nie będzie problemu,żeby ładnie dopasować protezę?bo przecież oczodół się kurczy tak?z tego co mówił dr Haszcz oczodół raczej nie powinien być od tego większy. A co w takim razie z powieką, która z pewnością jest rozciągnięta? 

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Myślę, że fakt że oko jest większe nie będzie żadnym problemem przy dopasowaniu epi. Jeżeli chodzi o powiekę, przy dopasowywaniu na pewno wezmą to pod uwagę i nie będzie różnicy :) Podaj email, nagrałam tą moją ruchomość :D

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Czesc:) digital87@o2.pl czekam na filmik,z gory dzieki i pozdrawiam

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Wiadomość wysłano ;) Pozdrawiam :)

Re: Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?


akiya:
Wiadomość wysłano ;) Pozdrawiam :)

 

 podaj mi ten filmik janbid@interia.pl  chodzi o ruchomość pozdrawiam i napisz akiya gdzie robiłas epi

Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?

Witam wszystkich serdecznie,

epiprotezę mam od 4 msc.  Ruszam nią całkiem dobrze, ale podobno są krople, które mogą jeszcze wspomóc ten ruch. Wiecie coś na ten temat?

 Pozdrawiam Edyta ;)

Re: Ruchomość protezy. Jesteście zadowoleni?


akiya:
Bardzo możliwe, moje oko przeszło 3 urazy . W wieku 5,7 i 12 lat. Potem jaskra pourazowa,oko w zaniku.Nie były to urazy,które bezpośrednio "dotknęły" mięśni oka więc może faktycznie ma to wpływ na zachowanie implantu. Postaram się nagrać moją ruchomość, odezwę się ;)

 

 Akiya czy mogę prosić e mail do Ciebie, jakikolwiek kontakt. Obecnie jestem po enakluacji oka w z wszczepem implantu. Ogłądałam Twoje foty w galerii, wyglądasz pięknie. Nie mogłam stwierdzić , które oko jest protezowane. Gratuluję efektów !