MENU

Forum - Thorsten Meyer

Thorsten Meyer

Thorsten Meyer

Witam , czy ma ktoś może kontakt do panna Meyer do jego gabinetu do niemiec ? ;) W Polsce są za dlugie terminy niestety... 

Bardzo prosiłabym jeżeli ktoś był u tego protetyka , o podesłanie jakiś zdjęć, jestem młodą osobą 19 lat i bardzo boję się , chciałabym żeby było idealnie...

pozdrawiam :) 

 

Thorsten Meyer

Nastaw się że idealnie nie będzie bo sie zawiedziesz  Oko z proteza nigdy nie będzie wyglądało jak oko zdrowe, nie ma takiej ruchomości SA inne pracownie możesz spróbować u Pana Wieremczuka

Re: Thorsten Meyer


martka26:
Nastaw się że idealnie nie będzie bo sie zawiedziesz  Oko z proteza nigdy nie będzie wyglądało jak oko zdrowe, nie ma takiej ruchomości SA inne pracownie możesz spróbować u Pana Wieremczuka

   Idalnie nigdy nic nie jest, nawet zdrowe oczy moga się różnic , jednakże widzialam wiele osób z pl ale tez zagranicznych co mieli zrobione epiprotezy tak ,że nie dało się zauważyć , nawet lekarze okuliści dopiero jak sie im powiedziano to zauważyli po maszyną. Więc myśle ,że można to zrobić dobrze, co do ruchomości to wiem , że nie bedzie jak dawniej. Jednak wierze ,że da się to zrobić tak że nikt nie zauważy...

 

Thorsten Meyer

Życzę Ci tego 😉

Re: Thorsten Meyer


martka26:
Nastaw się że idealnie nie będzie bo sie zawiedziesz  Oko z proteza nigdy nie będzie wyglądało jak oko zdrowe, nie ma takiej ruchomości SA inne pracownie możesz spróbować u Pana Wieremczuka

 

 "oko z protezą" jak najbardziej może wyglądać jak zdrowe, tzn., nie jak sztuczne , jedynie nie ma takiej ruchomości. 

Thorsten Meyer

hej, ja moją epiprotezę robiłam pierwszy raz w Puszczykowie. tragedia.nie polecam. drugą robiłam w Krakowie, niestety rownież nie polecam. szukałam dalej i 3 lata temu pojechałam do Wiednia do asprion augenprotetik http://www.asprion.at/proteza_oka/index.htm. Bylam zachwycona. Podejście do klienta super. Dużo cierpliwości i staranne wykonanie. Pan Kerbl tak długo przymierzał mi rozne protezy as znaleźliśmy odpowiedni kolor i kształt. W lipcu 2018 znowu mówiłam się mailowo i znow jestem zadowolona. Cena to 360 euro. Proteza gotowa po 2 godzinach. Strona jest po polsku i są na niej wszystkie niezbędne informacje. Osobiście bardzo polecam. W związku z tym, że przyjeżdżałam az z Polski byli bardzo elatstyczni w doborze terminu. Dopasowali się do mnie oraz do faktu, ze za drugim razem leciałam samolotem i chcialam przypasować wizytę do godzin lotu. Terminy nie są odległe. Pozdrawiam

Thorsten Meyer

Dziękuję za podzielenie się tą informacją. Od trzech lat noszę epiprotezę wykonaną przez A. Wiaremczuka na Konwiktorskiej w Warszawie. Epi w sumie jest o.k. Wykonana z akrylu, więc się nie potłukła do tej pory... Dopasowanie też bez zastrzeżeń. Jednak poślizg pozostawia wiele do życzenia. To jest akryl i taka już tego materiału "uroda". Zdecydowanie lepiej nosi się epiprotezę wykonaną ze szkła. Boję się jednak, żeby nie potłukła się przy codziennym myciu i wyjmowaniu. Czy możesz powiedzieć o swoich doświadczeniach z użytkowaniem epiprotezy szklanej i jak chronisz ją przed stłuczeniem?

 

Na stronie pracowni w Wiedniu pisza, że trwałość protezy szklanej to 1,5 roku. Co po tym okresie?

Pan Wiaremczuk zaprasza raz w roku na szlifowanie protezy (gratis). Czy w przypadku Twojej epi jest podobna opcja, czy tylko wymiana? Bardzo poważnie zastanawiam się nad wymianą na szklaną epi, gdyż mam czesto stany zapalne oczodołu.

 

Re: Thorsten Meyer


@MarekS

W kwestii trwałości protezy szklanej - moja ma ponad 7 lat i nadal daje radę Super

 

 

Thorsten Meyer

Thorsten Meyer

Wbrew moim oczekiwaniom proteza szklana z Optomedu nie jest idealnie gładka - tam gdzie zaczyna się tęczówka można wyczuć wyraźnie nierówność. 

Robiłem u Thorstena dwie protezy, ostatnią 4 lata temu i mogę polecić. Pierwsza szybko się rozbiła - one cieniutkie jak bańki na choinkę.

Natomiast co do samego dopasowania i wyglądem i rozmiarem to zrobił to świetnie, najlepiej z tych protetyków u których byłem.

Thorsten Meyer

cennik wzrosł na 2100 zł. co do wyglądu to taka wydmuszka. dla dzieci robi beznadziejen bo tylko plamka w kolorze niemieskim. za taka cene to polecam Kassel i protetyka Weissa

Thorsten Meyer

Witam wszystkich. Przed chwilą miałem telefon z protezowni że pan Thorsten Meyer zakończył współpracę z Polską. 6 września miałem odebrać u niego protezę. Poradźcie mi gdzie można w Polsce zamówić szklaną proteza oka. Pozdrawiam.

Thorsten Meyer

Szklana epiproteza: Bydgoszcz ( ? ), Kraków, Puszczykowo.

Re: Thorsten Meyer


krzys74:
Witam wszystkich. Przed chwilą miałem telefon z protezowni że pan Thorsten Meyer zakończył współpracę z Polską. 6 września miałem odebrać u niego protezę. Poradźcie mi gdzie można w Polsce zamówić szklaną proteza oka. Pozdrawiam.

 

Szkoda, protezę od niego użytkuje już chyba 10 rok. 

 

Thorsten Meyer

Może i dobrze że zrezygnował bo się popsuł. W styczniu miałam wykonana epi u niego (juz 3 czy czwartą) i od tego czasu mam problemy z oczodołem, których wcześniej nie było.

Jedynei zastanawiam się, czy będe w stanie odzyskąc pieniądze za epiprotezę, której nie jeste w stanie uzywać

Re: Thorsten Meyer


Karolinaa:
Szklana epiproteza: Bydgoszcz ( ? ), Kraków, Puszczykowo.

 

 Gdzie w Krakowie ? Syn nosi szklane protezy oczne, gdzie najlepiej zrobić ? 

Thorsten Meyer

Ośrodek Okulistyczny Vision Perfekt, Kraków.