Czy epiproteza zmniejsza oko? + kilka dodatkowych pytan

Witam.

W 2017 r po raz pierwszy udałam się do Chorzowa do dr Mayer.

Nigdy wcześniej nie nosiłem epi mimo tego iż od 2000 brak poczucia światła . By oko nie zmniejszyło się chodziłem na zastrzyku tzw iniekcje jednak zaprzestano ich stosowania co skutkowało tym że robiło się coraz mniejsze i koniecznym było rozważenie kwestii epi. Same Yepi jestem naprawdę bardzo zadowolony Wykonal ją całkiem dobrze tak na 90% wybrał najmniejszą jaka może być co bardzo mnie ucieszyło niestety bardzo mnie uciskala  szczególnie od strony nosa dlatego też poprosiłam poprawkę nie był to dobry pomysł gdyż od tej właśnie strony chyba trzyma się trochę mniej co zauważyłem po czasie i troszke ucieka w prawą stronie. Nie wiem czy można to jakoś poprawić chyba nie .

Chciałem się więc dowiedzieć od osób które noszą od dłuższego czasu Czy zakładanie tej hipotezy zmniejsza oko bo zauważyłem że moje oko jest mniejsze łatwiej mi teraz ją wyciągnąć z oczodołu nie ciśnie oczywiście no i samo oczko wywygląda na mniejsze czy to jest tylko moje wrażenie .

Chcę się coś zapytać czy ktoś zna może klinikę albo jakiś sposób na napompowanie oka znaczy czy jest możliwość aby napompować oko przynajmniej w części wrocilo do swoich normalnych naturalnych rrozmiarów.  

Pozdrawiam