MENU

Forum - Opadania powieki po enukleacji

Opadania powieki po enukleacji

Opadania powieki po enukleacji

Hej mam na imię Agnieszka,

W czwartek 14.02.2019 r miałam wykonywaną enukleację w szpitalu klinicznym w Poznaniu. Niestety okazało się w momencie przewiezienia mnie na salę operacyjną, że w szpitalu nie ma konformerów. Mimo wszystko zdecydowałam się na operację. Dokonano u mnie wszczrpu implantu i po 1 dniu zaprotezowano oko epiprotezą (taką którą była dostępna- za małą). Obecnie po 2 tygodniach mam nową epiprotezę modelującą zamówioną specjalnie dla mnie, ale w dalszym ciągu opada mi powieka. Zarówno oczodół, jak i powieka są jeszcze opuchnięte, jednak fakt opadniętej powieki strasznie mnie stresuje. Jak to było i was po enukleacji? Czy powieka wam opadała? Pozdrawiam   

Opadania powieki po enukleacji

@Aga.kedziora, witaj na forum! Super

Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się aby po enukleacji opadała mi powieka. Ale u mnie generalnie z powieką jest raczej odwrotny problem (a raczej "problemik") - tj, niepełne domykanie się. Pozdrawiam i trzyma kciuki za pomyślny rozwój wydarzeń. 

 

Opadania powieki po enukleacji

Nie uspokoiłeś mnie niestety, ale dziękuję bardzo za odpowiedź i powitanie.

Pozdrawiam AK 

Opadania powieki po enukleacji

Nie wiem dokładnie jak to u Ciebie, u mnie powieka wygladawygladala na opadającą jak miałam za mała epi. Wtedy powieka górna jakby nie miała się na czym oprzeć i była niżej , jakby bardziej przymknięta niż na zdrowym oku. I tak się może dziać jak opuchlizna po operacji schodzi, epi osadza się jakby głębiej no i powieka ja bardziej okrywa. Z czasem trzeba wymienić epi na bardziej wypukła ( no dwuścienna) ona wtedy będzie podparciem dla powieki i bardziej ja wypchnie no i oko wygląda jakby bardziej się otwieralo. 

Jak masz jednak wątpliwości to umów się do lekarza, lepiej dmuchać na zimne niż się stresować ;) 

Opadania powieki po enukleacji

Konformerow nie mogli zalatwic ? Konformer ma dziurki po to by go nie musiec wyjmowac od razu po operacji I on ma zazwycaaj mniejsza powierzchnie biz docelowa epi. Proteza modelujaca to jeszcze nie ostateczna proteza I nie przejmowalabym sie. Czasem jest tak, ze uplywa sporo czasu zanim dobrzedo sie te wlasciwa epi, poniewaz po operacji oczodol ciagle bedzie " osiadal" I sie formowal. Ja mam robiona inna epiproteze za kazdym razem, kiedy ide po nowa. Powieki sie naciagaja, itd.. Nie martw sie, ostatecznie, z wlasciwa epi powinno byc ok.