MENU

Forum - wszczepienie protezy oka

wszczepienie protezy oka

wszczepienie protezy oka

Chciałabym zapytać czy ktoś z Państwa ma wszczepioną protezę oka

wszczepienie protezy oka

Ja mam i wiele osób na tym forum :)

wszczepienie protezy oka

Aha, myślałam, że tu wszyscy mają tylko protezy i epiprotezy po usunięciu oka. Ja  dopiero teraz dowiedziałam się że  w Warszawie wykonuje  się takie zabiegi. Lekarz mówił mi że mięśnie oka "przyczenia się" do implantu z protezą i że oko  porusza  się tak jak zdrowe oko...

Re: wszczepienie protezy oka


Iwona1980:
Aha, myślałam, że tu wszyscy mają tylko protezy i epiprotezy po usunięciu oka. Ja  dopiero teraz dowiedziałam się że  w Warszawie wykonuje  się takie zabiegi. Lekarz mówił mi że mięśnie oka "przyczenia się" do implantu z protezą i że oko  porusza  się tak jak zdrowe oko...

 

 hmm? Nie słyszałam o implantach z protezą z własnym okiem??? Mam protezę po usunięciu oka. Po enukleacji mięśnie oka mi zostały a proteza jest wkładana w oczodół. Implant wszczepia się w niektórych przypadkach do pozostałych, po usunięciu gałki, mięśni i proteza wtedy ma ruchomość jak normalne oko. Ale wydaje mi się, że to też jest tylko po usunięciu oka. Może się mylę? 

Mi implantu nie wszczepili bo jestem po nowotworze i mój oczczodół musi być pod obserwacją. Tak mi powiedział lekarz gdy zapytałam o implant zamiast wkładanej samodzielnie protezy.

wszczepienie protezy oka

 Rozumiem i dziękuję za informację:) Lekarz faktycznie mówił mi o usunięciu oka  przed włożeniem implantu. Dopiero teraz dowiedziałam się o takiej możliwości. Trochę się boję ale może oko będzie lepiej wyglądać ....

Re: wszczepienie protezy oka


Iwona1980:
 Rozumiem i dziękuję za informację:) Lekarz faktycznie mówił mi o usunięciu oka  przed włożeniem implantu. Dopiero teraz dowiedziałam się o takiej możliwości. Trochę się boję ale może oko będzie lepiej wyglądać ....

 

 Jeśli masz mieć implant to najlepsza opcja. Będzie dobrze.  Nie masz czego się bać.Powodzenio

wszczepienie protezy oka

Witam,

z tego co się orientuję, wszczepiany jest implant, do którego przyszywane są tylko 4 z 6 mięśni. Dlatego ruchomość jest zachowana, ale jednak nie całkowita. Na implant nakładana jest epiproteza, która "przejmuje" ruchomość  implantu, a jaka ta ruchomość będzie, zależy od jakości wykonania epiprotezy i jej dopasowania do kształtu oczodołu (tak jest u mojej córki, która miała usunięte oko na skutek siatkówczaka). Wiem, że są też stosowane implanty z bolcem, do którego przytwierdza się protezę, co ma zapewnić lepszą ruchomość, ale o tym tylko czytałam, i wiem że ta metoda zwiększała ryzyko infekcji i wydalenia implantu.