MENU

Forum - Implantacja wtórna

Implantacja wtórna

Implantacja wtórna

Cześć

Urodziłem się bez gałki ocznej. W bardzo wczesnym wieku miałem robioną za granicą implantację ale to nie były implanty które miały zostać - tylko takie rozszerzające. Potem miałem aż do dziś robione protezy do oczodołu. Najpierw w Łodzi, potem w Katowicach u Thorstena - te był dużo lepsze wyglądem i chyba też lepiej dopasowane.

Parę lat temu byłem u dr Jaworskiego na konsultacji - mówił że można wszystko zrobić, proponował implantację i inne zabiegi potem. Jednak wystraszony opiniami na forum nie zdecydowałem się. Byłem potem u dr Haszcza i nie podjął się tego ruszać bo "jest nieźle" i że ogólnie on wtórnych nie robi. Co ciekawe polecił udać się do Jaworskiego (po którym z tego co wiem poprawiał nieraz…).

Jednak przeszkadza mi że nie ma ruchomości ta proteza i powieka się nie zamyka. Po paru latach znowu mam te myśli żeby coś poprawić - u Jaworskiego? Może coś się zmieniło przez te lata? Na leczenie za granicą może mnie nie być stać, ale może macie coś co można śmiało polecić?

Implantacja wtórna

Jak to wygląda dobrze to moze lepiej zostawić jak jest, implant po takim czasie nie da Ci super ruchomości i nie sprawi że powieka będzie się domykac, takie jest moje zdanie. Masz rację że Haszcz poprawial po J bo ja jestem pierwsza osoba u której to robił, też nie chciał ale po mojej determinacji prosbach zgodził się Dziś gdybym miała podejmować się implamtacji wiedząc i widząc tyle nigdy bym się na to nie zdecydowała bo absolutnie nie widzę różnicy Implantacja to fajna sprawa dla ludzi którzy są przed decyzja o usunięciu oka co im zapobiegnie zmian które dochodzą po x czasie bez,, oka,, a dla ludzi którzy już chodzą bez niego x lat tych zmian implant nie cofnie Jednak decyzja należy do Ciebie, ile ludzi tyle opinii ja wyraziłam tylko swoja

Implantacja wtórna

Dzięki za opinie. Wiadomo że "dobrze" jest relatywne tutaj. Dr Haszcz jak rozumiem nie podejmuje się tego, bo pewnie nie widzi sensu - może dlatego że to nie ma sensu faktycznie...

Udało Ci się odzyskać jakąś ruchomość oka i powieki czy w ogóle żadnej?

Implantacja wtórna

Ruchomośc jakąś jest ale u mnie niestety doszło do tego ze oczodol strasznie się cofnął zapadł co widać to strasznie bo to oko jest głębiej niby implant miał to zatrzymać ale niestety, widać straszna asymetrie, mi Haszcz poprawiał implant od J ale w końcu okazało się że jest za duży usunął i dał mniejszy, potem operowal mi dolna powieke bo przez ten implant rozciegnela się i nie była w stanie utrzymać protezy, teraz jakoś to wygląda 

Implantacja wtórna

Witam wszystkich serdecznie

Implantacja wtórna

Ja osobiście polecam dr. Korwin z Warszawy. Robiłam implantację wtórną po 23 latach od usunięcia gałki ocznej , a teraz jestem po zabiegu przeszczepu tłuszczu bo też miałam zapadniętą powiekę mimo implantu. Jestem zadowolona z zabiegu, chociaż na końcowy efekt muszę jeszcze poczekać Pani doktor przed wszczepieniem implantu poinformowała mnie że przy implancie mięśnie nie zamierają bez niego za jakiś czas mogę nie utrzymać protezy. Zabieg jest refundowany z NFZ. W szpitalu przebywa się 3dni. Jeżeli potrzeba szczegółowych informacji to chętnie się podzielę.

Re: Implantacja wtórna


bogusia77:
Ja osobiście polecam dr. Korwin z Warszawy. Robiłam implantację wtórną po 23 latach od usunięcia gałki ocznej , a teraz jestem po zabiegu przeszczepu tłuszczu bo też miałam zapadniętą powiekę mimo implantu. Jestem zadowolona z zabiegu, chociaż na końcowy efekt muszę jeszcze poczekać Pani doktor przed wszczepieniem implantu poinformowała mnie że przy implancie mięśnie nie zamierają bez niego za jakiś czas mogę nie utrzymać protezy. Zabieg jest refundowany z NFZ. W szpitalu przebywa się 3dni. Jeżeli potrzeba szczegółowych informacji to chętnie się podzielę.

 

 Mogę zapytac ile czasu minęło od implantacji? Jak goil się oczodol? 

Re: Re: Implantacja wtórna


megusek80:

bogusia77:
Ja osobiście polecam dr. Korwin z Warszawy. Robiłam implantację wtórną po 23 latach od usunięcia gałki ocznej , a teraz jestem po zabiegu przeszczepu tłuszczu bo też miałam zapadniętą powiekę mimo implantu. Jestem zadowolona z zabiegu, chociaż na końcowy efekt muszę jeszcze poczekać Pani doktor przed wszczepieniem implantu poinformowała mnie że przy implancie mięśnie nie zamierają bez niego za jakiś czas mogę nie utrzymać protezy. Zabieg jest refundowany z NFZ. W szpitalu przebywa się 3dni. Jeżeli potrzeba szczegółowych informacji to chętnie się podzielę.

 

 Mogę zapytac ile czasu minęło od implantacji? Jak goil się oczodol? 

 

 Zabieg miałam dwa lata temu. Po zabiegu przeszło 2 miesiące byłam na zwolnieniu ze względu na charakter pracy, ale tak naprawdę po zabiegu nic nie dokuczało. Po miesiącu zrobiłam epiproteze, jednak teraz po wszczepieniu tłuszczu muszę raczej ją zmienić bo nie dopasuję.

Implantacja wtórna

Mam pytanie do Bogusia 77, chce i muszę zrobić plastykę powieki  czy pogłębić oczodół i widzę pozytywne opinie o pPani doktor Korwin, proszę o informację gdzie na początku muszę się zgłosić, czy  ma to być wizyta prywatna a potem była bym skierowana do szpitala? Proszę o pomoc i z góry dziękuję. 

Implantacja wtórna

Ania 84 przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale długo nie wchodziłam na forum. Pierwszy raz miałam wizytę prywatną u p.doktor Korwin, ale proszę spróbować zadzwonić do szpitala w którym pracuje tj. szpital na Marszałkowskiej w Warszawie i spróbować umówić się na wizytę. Jeżeli się nie uda to ja byłam bodajże w Mdclinic w Warszawie na pierwszej wizycie.. Pozdrawiam

Implantacja wtórna

Bogusia77, jestem parę dni po wykonanym zabiegu. Jestem pełna obaw czy wszystko dobrze się zagoi i będzie dobrze. Czy mogę prosić żebyś odezwała się do mnie na priv ? Mam kilka pytań. Pozdrawiam

Implantacja wtórna

Mam pytanie do Bogusia 77 czy dr. Korwin po wszczepieniu implantu założyła ci konformer? Mam mieć zabieg u niej i jak dzwoniłam do Krakowa by umówić termin wizyty po epi modelującą Pani spytała czy będę miała konformer założony. 

Implantacja wtórna

Tak, dostałam konformer. W którym miejscu w Krakowie robisz protezę jeśli można wiedzieć

Implantacja wtórna

Epiprotezę robię w vision perfekt w Krakowie to są szklane. Miałam tam robione już trzy razy. Dwa razy super wszystko idealnie a ostatnio 4 lata temu już mnie uwierała w jednym miejscu, niby oko miało się przyzwyczaić ale tak się nie stało i noszę te wcześniej zrobione. Teraz już wiem że jak od razu coś będzie mi uwierało to absolutnie nie wezmę tylko niech robią drugą 

Implantacja wtórna

Pierwszy raz spróbuje zrobić protezę w Krakowie, ale na Królewskiej, ponieważ nie mam dobrych doświadczeń ze szklaną , byłam już tam po zabiegu przeszczepu tłuszczu, kiedy próbowała mi pani dopasować stara protezę. Tam najpierw robią odcisk, dobierają tęczówkę. Wszystko trwa do ok miesiąca.

Implantacja wtórna

Czy po implantacji i założeniu konformera leciała pani krew? Jestem po zabiegu wczoraj i pod ko formerem mam trochę krwi która mi wylatuje nie wiem czy tak ma być? Zdejmowała Pani konformer w domu bo mi pielęgniarka powiedziała żeby nie wyciągać

Implantacja wtórna

Tak, miałam czerwoną wydzielinę i z tego co pamiętam nie wyciągałam konformera, tylko zakrapiałam oko i dawałam maść