MENU

Forum - Szklana epiproteza Hamburg - polecam

Szklana epiproteza Hamburg - polecam

Szklana epiproteza Hamburg - polecam

Kochana społeczności, 

dzielę się moją przygodą z nową, pierwszy raz szklaną epi z pracowni z Hamburga. Wkrótce dodam na listę pracowni. Moja wysłużona już epi od p Walendy nie dawała już rady, powieka mi siadła totalnie, za długo zwlekałam z wymianą - w Pl nie mogłam się zdecydować, warszawska działająca pracownia mnie zniechęciła po kilku próbach umówienia się. W moim odczuciu, jeśli byłam dotąd pacjentką pana Walendy to mam szukać pomocy w innym miejscu .. w dużym skrócie niefajnie się odbiłam od ściany. 

Do brzegu, powieka mi opadała już mocno , do tego litry wydzieliny -ciągle jej wycieranie itd. Znacznie obniżył się mój komfort funkcjonowania. Trafiłam przypadkiem na adres pracowni w Hamburgu, choć byłam gotowa jechać do Wiednia( mimo, że we Wiedniu taniej to do Hamburga mam bliżej z północy Polski oraz mam tam siostrę zatem no..). Wystarczył jeden telefon, termin wyznaczony za dwa tyg. Cena? Przez telefon powiedziano 500-700€. Na miejscu okazało się, że 550€. Niecała godziny pracy i wyszłam z pięknie dobraną epi. Cały proces odbył się przy mnie , fascynujące jaka to sztuka pracować ze szkłem. Co najważniejsze , powieka się podniosła - jest dużo lepiej (czekam jeszcze na blefaroplastykę w czerwcu i będzie jeszcze lepiej ponieważ moje powieki to dwa leganckie zwisy😅) a wydzieliny nie mam nagle prawie wcale !! Pan Uwe, który się mną zajmował to super miły gość. Delikatny, konkretny - bardzo szybko dobrał właściwą wielkość , z kolorem kilka minut zajęło bo mam kolor oczu  taki niezdecydowany 😄ale jest uważam dobrze. Dobrze ? Zajebiście, porównując przed i po. Zdjęcia wrzucę wkrótce. Reasumując znowu chce mi się żyć. Przez 7 lat używałam akrylowych epi i wiem, że jednak dla mnie szkło jest zdecydowanie lepszym materiałem . Nie wiem czy uczuliłam się na akryl czy takie ilości wydzieliny były spowodowane tym, że ta epi już dojechana taka była - jedno jest pewne teraz jest lepiej. A i ruchomość mi wróciła 😍 

Szczerze polecam tą pracownię, osoby z niemieckim ubezpieczeniem mogą sobie co rok wymieniać epi z dopłatą 10€.. może ktoś skorzysta. Na pytania odpowiem zainteresowanym. Buźka 🍀 

Szklana epiproteza Hamburg - polecam

Cześć, Twoja epi wygląda cudownie! U mnie nadal taki stan przejściowy, bo przymierzałam raz i nie byłam w stanie założyć. 

Zastanawiam się jakie warunki trzeba spełnić, żeby kwalifikować się do epiprotezy. Jak już będę mogła to na pewno pomyśle o tej pracowni.  

Szklana epiproteza Hamburg - polecam

Świetny efekt! Gratuluje :)

Je również jestem w team "szklana epi" i chyba wiem teraz, gdzie zrobię kolejną, w razie potrzeby.

Dodałem tę miejscówkę w sekcji Pracownie Protetyczne.

 

Szklana epiproteza Hamburg - polecam

Cześć! Dzięki za Twój wpis! 

Obecnie jestem w takiej sytuacji, ze moja poprzednia akrylowa epi niestety po 4 latach była kompletnie zjechana (porysowana bardzo, co skutkowało ciągłymi stanami zapalnymi i bólem). Tez ciężko mi było zebrać się po nowa epi bo to spory stres… ale ostatecznie pojechałam do Bydgoszczy do pani Genowefy (świetna kobieta!!) i mam dość dobrze dobrana szklana epi (tam wybiera się z dużego asortymentu gotowych szklanych epi) ale niestety jest ona trochę za duża i mam problem z tym o czym pisałaś… tooony wydzieliny z oka, poklejone rzesy, ciągle tarcie oka… muszę ja wyjmować i przemywać nawet 2 razy dziennie.. ogólnie ciężko.. ale szkło to faktycznie inna jakość niż akryl i chciałabym mu dać szanse.

napisz proszę jak wyglada proces doboru wielkości epi w Hamburgu? Przy akrylowej brali mi wycisk i faktycznie była dobrze dobrana (problem tylko ze po czasie zrobiła się za mała i jednak szybko się zużyła). Zastanawiam się na ile precyzyjnie można dobrać wielkość szklanej epi robionej indywidualnie.

i czy można sie dogadać z tym panem po angielsku? U mnie z niemieckim ni w ząb ;p kontaktowałas się z nimi mailowo czy przez telefon? Zbieram się w sobie i zbieram odwagę żeby się tam umówić :p ich strona www niestety nie działa. Opisz proszę swoje wrażenia, czy to duży ośrodek czy bardziej kameralny i ogólnie jaka atmosfera.

Daj proszę znac!!

pozdrawiam! Edyta 

Re: Szklana epiproteza Hamburg - polecam


akiya:

Kochana społeczności, 

dzielę się moją przygodą z nową, pierwszy raz szklaną epi z pracowni z Hamburga. Wkrótce dodam na listę pracowni. Moja wysłużona już epi od p Walendy nie dawała już rady, powieka mi siadła totalnie, za długo zwlekałam z wymianą - w Pl nie mogłam się zdecydować, warszawska działająca pracownia mnie zniechęciła po kilku próbach umówienia się. W moim odczuciu, jeśli byłam dotąd pacjentką pana Walendy to mam szukać pomocy w innym miejscu .. w dużym skrócie niefajnie się odbiłam od ściany. 

Do brzegu, powieka mi opadała już mocno , do tego litry wydzieliny -ciągle jej wycieranie itd. Znacznie obniżył się mój komfort funkcjonowania. Trafiłam przypadkiem na adres pracowni w Hamburgu, choć byłam gotowa jechać do Wiednia( mimo, że we Wiedniu taniej to do Hamburga mam bliżej z północy Polski oraz mam tam siostrę zatem no..). Wystarczył jeden telefon, termin wyznaczony za dwa tyg. Cena? Przez telefon powiedziano 500-700€. Na miejscu okazało się, że 550€. Niecała godziny pracy i wyszłam z pięknie dobraną epi. Cały proces odbył się przy mnie , fascynujące jaka to sztuka pracować ze szkłem. Co najważniejsze , powieka się podniosła - jest dużo lepiej (czekam jeszcze na blefaroplastykę w czerwcu i będzie jeszcze lepiej ponieważ moje powieki to dwa leganckie zwisy😅) a wydzieliny nie mam nagle prawie wcale !! Pan Uwe, który się mną zajmował to super miły gość. Delikatny, konkretny - bardzo szybko dobrał właściwą wielkość , z kolorem kilka minut zajęło bo mam kolor oczu  taki niezdecydowany 😄ale jest uważam dobrze. Dobrze ? Zajebiście, porównując przed i po. Zdjęcia wrzucę wkrótce. Reasumując znowu chce mi się żyć. Przez 7 lat używałam akrylowych epi i wiem, że jednak dla mnie szkło jest zdecydowanie lepszym materiałem . Nie wiem czy uczuliłam się na akryl czy takie ilości wydzieliny były spowodowane tym, że ta epi już dojechana taka była - jedno jest pewne teraz jest lepiej. A i ruchomość mi wróciła 😍 

Szczerze polecam tą pracownię, osoby z niemieckim ubezpieczeniem mogą sobie co rok wymieniać epi z dopłatą 10€.. może ktoś skorzysta. Na pytania odpowiem zainteresowanym. Buźka 🍀 

 Hej odezwij się do mnie michalpaku@wp.pl. Szukam kogoś dobrego do epi

 

Szklana epiproteza Hamburg - polecam

Dzień dobry.

Jestem po ewisceracji i wczoraj dostałam pierwszą epiprotezę modelującą ( z pracowni w Krakowie), jest beznadziejna, oko z przypadkową tęczówką, w dodatku jest ustawione w zezie zbieżnym i wyglada to tak tragicznie, że nie można się pokazać ludziom i wolę chodzić w opatrunku. W konformerze ruszało się normalnie, a teraz zero ruchu w niektórych kierunkach. Termin na protezę ostateczną dostałam na listopad !! :( Gdyby ktoś się wybierał na Św. Kingi to takie mają teraz terminy :( Dostałam tam 3 protezy modelujące do wyboru, z których każda była straszna. Jestem załamana. 

Czy mogłabym bardzo prosić o kontakt Panią, która robiła protezę w Hamburgu ?  

Muszę się tam wybrać, co to za pracownia ? Czy robią i dopasowują na miejscu tez tę łuskę szklaną, czy trzeba wybrać z gotowych i tylko malują ? 

Mój mail: annzebrowska7816@gmail.com

Pozdrawiam, Ania  

 

Re: Szklana epiproteza Hamburg - polecam

 Aniu będę miała robioną ewiscerację z implantem oczodołowym i mam do Ciebie kilka pytań.

 

Z tego co pisał mi lekarz,proces gojenia to 6-8tygodni.

 

1 pyt: W tym czasie chodziłaś w komformerze tak? I na to miałaś naklejony opatrunek?

2 pyt: Czy ból po operacji-bo jest to dość drastyczny zabieg,był duży? Jak długo Cię trzymał bół? Czy mogłaś normalnie funkcjonować?

3 pyt: Jaki okres zajął Ci cały proces gojenia się wszystkiego? 

 

Bardzo boję się tego zabiegu,nie wiem czego się spodziewać :( Lecę do Indii bo tam gość robi niesamowite protezy,mam nadzieje ze bedzie warto...

 

 

Ania Ż :

Dzień dobry.

Jestem po ewisceracji i wczoraj dostałam pierwszą epiprotezę modelującą ( z pracowni w Krakowie), jest beznadziejna, oko z przypadkową tęczówką, w dodatku jest ustawione w zezie zbieżnym i wyglada to tak tragicznie, że nie można się pokazać ludziom i wolę chodzić w opatrunku. W konformerze ruszało się normalnie, a teraz zero ruchu w niektórych kierunkach. Termin na protezę ostateczną dostałam na listopad !! :( Gdyby ktoś się wybierał na Św. Kingi to takie mają teraz terminy :( Dostałam tam 3 protezy modelujące do wyboru, z których każda była straszna. Jestem załamana. 

Czy mogłabym bardzo prosić o kontakt Panią, która robiła protezę w Hamburgu ?  

Muszę się tam wybrać, co to za pracownia ? Czy robią i dopasowują na miejscu tez tę łuskę szklaną, czy trzeba wybrać z gotowych i tylko malują ? 

Mój mail: annzebrowska7816@gmail.com

Pozdrawiam, Ania