MENU

Forum - Zaćma pourazowa

Zaćma pourazowa

Zaćma pourazowa

Cześć mam 22 lata

Niedawno miałem nieszczęśliwy wypadek drucik że szlifierki wystrzelił mi w prawe oko.powstala zaćma pourazowa.lekarze uratowali mi oko mam wszczepioną soczewke jednoogniskowa.minely już 3 miesiące od operacji mam wadę do dali -0.5 a do bliży +2.25 na to prawe oko.oko lewe mam zdrowe.czy jest tutaj ktoś z podobnym przypadkiem? słyszałem o wielu przypadkach niedowidzenia oka gdzie ludzie nawet nie mieli pojęcia że coś z jednym okiem jest nie tak i chciałem was zapytać czy u mnie też tak będzie że to lewe w pełni zdrowe oko na tyle przejmie funkcje że będzie mi nadrabiać i pomagać oku prawemu? osobiście źle mi z tym co mnie spotkało szukam powodu czemu akurat mnie to spotkalo.Nie jestem już tą osobą która byłem przed wypadkiem.Nie potrafię się odnaleźć boje się o przyszłość że nie dam sobie rady w żadnej pracy...

Zaćma pourazowa

Hej wiesz co w sumie niemasz ,az tak zle widzisz na dwoje oczu na drugie trochę gorzej masz okulary ktore ci pomagają nieraz w życiu tak jest ,ze przytafi sie wypadek niemartw się ja widzę podwójnie od ponad 10 lat i za duzo z tym niemogę zrobic jedynie ćwiczenia regularne tylko niechce mi się hheh polecam luteine i omega 3 powinny trochę pomóc pozdrawiam.:)

Zaćma pourazowa

Cześć dzięki za odpowiedz.wiem że to lepsze niż utrata oka i wszyscy mówiąŻe to cud że tylko tak się to skończyło.A powiedz mi jak sobie z tym radzisz?I jaką luteinę polecasz?może maxiluten? Może wiesz coś także o ćwiczeniach które pomogłyby w moim przypadku?

Zaćma pourazowa

Tak maxiluten dobra lub maxivision preparaty, zawierające luteine. 

Jak sobie radzę heh nieraz popadam w depresję, a.nieraz mi lepiej

mam prawdopodobnie zeza akomodacyjnego do blizy

Ogólnie to polecam też omega-3 -6 może poprawić wzrok

Możesz zakupić tez okulary ajuwerdyjskie one wyostrzaja wzrok na jakiś czas

 takze ćwiczenia oczne mogą ci pomóc na necie jest dużo ich

Hm jak se radze żyje z dnia na dzień nieraz jest lepiej nieraz gorzej

 heh w.moim przypadku ćwiczenia regularne od 1 roku do 2 by dały pewnie

Rezultaty , ale tylko 5 razy w tygodniu bym musiał ćwiczyć a nie zawsze mi się chce heh

 jak masz jeszcze jakieś pytania pytaj śmiało pozdrawiam Filip.

Zaćma pourazowa

Dzięki Filip za dobre słowa.Czy ty też miałeś uraz oka? 

Jak u ciebie z pracą? 

Zaćma pourazowa

Spoko , ogólnie tak miałem 2 urazy miałem pecha wpierw siatkówki i do tego

Zapalenie nerwu wzrokowego co wyleczylem przedtym miałem

Niedomoge konwergencji co stwierdzono mi po latach i podwojne widzenie

Dzis widzę podwojnie do blizy i trochę z daleka , ale daje rade jakość

 trudno było iść z tym do pracy , ale dałem rade ta choroba moja

Jest dziwna i denerwująca ogolnie to musze napinac wzrok, żeby z bliska widzieć

 co z tym idzie gdy widzę z bliska dobrze to w dal mi się wszystko dwoji bo tak działa akomodacja

Wiec wzrok mogę sobie ustawiać, ale mam szereg objawów niepożądanych

 lzawia Męczą mi się oczy heh okularów nie potrzebuje w sumie, że Pryzmaty

Ale to doraźnie, był czas zalamania , i nadal niekiedy jest, ale trzeba przyjąć na klatę i iść dalej. Mając 40 lat akomodacja u mnie może nie być sprawna tak jak teraz, wiec z bliska bez okularów nic nie zobaczę, wiec przydadzą mi się te pryzmaty tobie życzę wszystkiego najlepszego będzie dobrze:)

Zaćma pourazowa

Dziękuje za motywacje mam nadzieję że będzie dobrze.

Tobie również życzę wszystkiego dobrego