MENU

Forum - Proteza

Proteza

Proteza

Witam wszystkich. Gdy miałem 4 lata straciłem oko w wypadki i od tamtej pory na lewe oko nic nie widzę. Lekarze wtedy wstawili mi moje oko s powrotem i nic się nie działo z tym okiem puziniej aż do momentu ukończenia 16 roku życia. Zapadło wtedy podejrzenie w tym zdrowym oku jaskry a wtym lewym że zaczyna sie zapadaci izaczeło mi sie powiększac cisinienie dna oka. walczyłem z tym dwa lata w czentrum zdrowia matki polki w łodzi. i udało mi sie to zachamowac. jakis rok temu znów sie to wszystko wruciło i i lekarze z centrum zdrowia matki polki powiedzieli że jedynym i najlepszym rozwiązaniem dla mnie bedzie proteza oka. ale ja kompletnie niemam o tym pojecia o tym jakie protezy sa dobre jak to wyglada przed , w trakcie i po operacj , jak wyglada dalsze życie, gdzie mam sie udac żeby porozmawia z jakims specjalistą w tej dziedzinie. I pżedewszystkim jakie jest ryzyko operacji i o sie dzieje jak proteza sie nie przyjmie?

Z góry dzięki za pomoc.

Proteza

Witaj Łukaszu na forum. Polecam Ci lekturę forum, ponieważ trudno jest nam ciągle pisać o tym samym. Wszystkie pytania, jakie Cię nurtują, mają odpowiedź na tym forum.


http://jednooczni.org/forum/protezy/topic,372.html

http://jednooczni.org/forum/protezy/topic,60.html 

http://jednooczni.org/forum/protezy/topic,67.html

 

I cała reszta, dział Protezy. Krok po kroku jest to też opisane z lewej strony u góry w podstronie "moja historia" - jest to kilka słów od Irka, założyciela naszej strony. 

Proteza

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i przyznaję, że raczkuję w temacie, o czym poniżej.

Czytając na Forum wszystkie "za" i "przeciw" nie jestem w stanie zorientować się, który z ośrodków i specjalistów w Polsce lub za granicą jest najlepszy.

Chodzi o protetykę oczodołu i oka, po 6 latach. Rzecz dotyczy osoby, która w wyniku rozległego urazu twarzoczaszki, w 2003 roku, doznała również pęknięcie gałki ocznej lewej z wypadnięciem siatkówki i naczyniówki, co ostatecznie skutkowało enukleacją.

Dodam, że osoba jest po skomplikowanych zabiegach w obrębie twarzoczaszki tj.;

- po unaczynionym przeszczepie podniebienia twardego, które utraciła w wyniku urazu,

- po wszczepieniu indywidualnie frezowanego implantu CAD/CAM (Bioverit).

- po wszczepieniu 11 stałych i 5 czasowych implantów stomatologicznych. 

Aktualnie oczekuje na dalsze zabiegi protetyczne i operację plastyczną nosa. Lata licznych operacji (w obrębie twarzoczaszki) w Polsce nie dały oczekiwanych rezultatów. Dopiero przeszczepy wykonane w Niemczech (od 2008 roku), w obrębie twarzoczaszki przyniosły oczekiwane rezultaty. Protetyka oczodołu i oka, po 6 latach, jest jednym z wielu zabiegów, które ma przed sobą ta bardzo poszkodowana osoba.

Proszę o doradztwo odnośnie specjalisty i ośrodka w Polsce lub za granicą.

Serdecznie pozdrawiam

Małgorzata 

 

 

 

Proteza

To naprawdę ciężki temat, ale może nasza koleżanka BIGI się wypowie, bo ona tutaj jest specjalistą.

Fakt, że temat zahacza o chirurgię twarzoczaszki daje nam chyba pewność, że nie jesteśmy w stanie nic doradzić.

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie - może tam się uda czegoś dowiedzieć.Oddział Kliniczny Kliniki Okulistyki i Onkologii Okulistycznej

31-501 Kraków, ul. Kopernika 38
Sekretariat Ordynatora:
tel./fax (0-12) 424-75-40
Ordynator Oddziału Klinicznego: Dr hab.med. Bożena Romanowska-Dixon