MENU

Forum - Czym jest jednooczność?

Czym jest jednooczność?

Czym jest jednooczność?

Może jest to głupie pytanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Zastanawiam się w którym "punkcie" uznaje się, że jest to jednooczność...

a) Załóżmy, że jadnym okiem widzi ktoś "dobrze", a w drugim ma poczucie światła...

b) Lub jednym widzi dobrze, a drugim widzi ilość palców pokazywanych z 5m.

c) Albo jednym widzi dobrze, o drugim odczytuje 1 cyfre z tablicy (D=50) i nie widzi stereoskopowo.

Mam nadzieję, że udało mi się przekazać o co mi chodzi...

Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam :)

Czym jest jednooczność?

Witam . Moim skromnym zdaniem  to nazwa mówi sama za siebie - jednoocznosc tzn. ,że ktos widzi tylko jednym okiem. a drugim wogóle.UĹ�miech

 

Czym jest jednooczność?

 widzisz na jedno oko tylko. a na drugie nie...

Czym jest jednooczność?

Dla mnie jednoocznosc jest w momencie, kiedy mam tylko jedno oko.

W przypadku gdy drugie oko nie widzi, jest to po prostu slepota jednego oka, ale oko swoje masz, wiec na logike mowiac, nie mozesz byc jednooczny.

To mowilam ja, Jarzabek :) 

Czym jest jednooczność?

Ja uważam że jak ktoś nie widzi na jedno oko to owszem, jest to ślepota tego oka ale skutek jest taki, że posługuje się jednym okiem tylko więc jest jakby funkcjonalnei jednooczny a fizycznie obuuoczny. Czyż to nei zgrabny kompromis? :)

Czym jest jednooczność?

Ja jestem uznana za jednoczną Prawe czyta 0,125 a w lewym mam poczucie światła i nic więcej , żadnego ruchu . Przecież jak wpada tylko światło a nie widzisz żadnych przedniotów nawet z 20 cm to przecież tym okiem nie można się w żaden sposób posłużyć.Bzdury wypisują niektórzy co nie maja pojęcia co to znaczy "poczucie światła"

Czym jest jednooczność?

Ja mam w prawym oku lekkie poczucie światła. Dla mnie to jednooczność. Jeśli jedno oko w ogóle nie spełnia swojej funkcji, to z praktycznego punktu widzenia, tak jakby go nie było.