MENU

Forum - Siatkówczak

Siatkówczak

Siatkówczak

Witam

To może od początku aktualnie mam 17 lat nie widzę praktycznie od urodzenia na lewe oko w prawym mam wadę -3. Niedługo po moim przyjściu na świat wykryto u mnie siatkówczak, obyło się bez operacji i bez chemioterapii. Mimo nie podjęcia żadnych działań za wyjątkiem konsultacji z okulistą siatkówczak się nie powiększył (całe szczęście)

Nurtuje i niepokoi mnie 1 problem czy w wieku 17 lat siatkówczak może mi się powiększyć?

Z góry dzięki za odpowiedź 

 

Siatkówczak

Witam ;)

Szczęściarz!. Ja mam lat 16 i w gdy miałam 2 latka wykryto u mnie siatkówczaka potem chemioterapia, operacja i w prawym oku mam epiprotezę. Ok.Dosyć gadania o mnie... pora na odpowiedź :Wątpię to choroba dotykająca najczęściej dzieci i już ci się nic nie pogorszy ;).   

Siatkówczak

ale nie zapominaj o kontroli i to nie tylko oka. musisz wiedzieć ze teraz masz (mamy) większe ryzyko na inne choroby nowotworowe (głównie tkanek miękkich)

Siatkówczak

warto zrobić badania genetyczne!to wiele wyjaśni-zagrożenie innymi nowotworami,jeśli jest mutacja genu no i dziedziczenie go(choć może na razie o tym nie myślicie). Szczecin jest najlepszy w retinoblastomie,wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego;)pozdr