MENU

Forum - Mam 14lat i mam Zeza

Mam 14lat i mam Zeza

Mam 14lat i mam Zeza

Mam 14 lat . I gdy miałam 4miesiące zachorowałam na Grypę i od tej pory mam zbieżnego zeza na lewym oku . 

 

Jak miałam 7lat miałam operacje na te lewe oko .

Zez jest mniejszy . ale i tak jest zauważalny .

Podobno juz nie moge mieć operacji , bo oko ucieknie mi na druga stronę .

 

Co robić ?

Pomocy !  

Mam 14lat i mam Zeza

http://jednooczni.org/forum/choroby_oczu/topic,798.html

pozdrawiam. 

Mam 14lat i mam Zeza

Nie umiem przekonać rodziców do tej Operacji . 

Mówią że nie widać mojego Zeza . a wiem że widać .

Nie dobrze się z tym czuję .

Rodziice troszkę to olewają , bo myslą ze mam okulary i to załatwia sprawę . a ja nie chce ich nosić , tylko do szkoły , bo nie chcę aby ktoś się ze mnie nabijał .

W okularach zeza praktycznie nie widać .

 

Jak przekonać rodziców do tej Operacji ? Płaczę 

Mam 14lat i mam Zeza

a po co Ci od razu operacja?:) jezeli jakis zez u Ciebie wystepuje to jest bardzo maly i moze w koncu sam przejdzie. dla niektorych moze to byc seksi :D a jeszcze jak sie odpowiednio umalujesz to tym bardziej :)

Mam 14lat i mam Zeza

Dokładnie, Operacja to już tylko gdy naprawde trzeba, skoro jest to mało zauważalne to nie ma co sie pchać na zabiegi. Nie ma co niszczyć oka za młodu. Pozdrawiam

Mam 14lat i mam Zeza

W sumie tak . 

Ale to preszkadza mi w rozmowie , zawsze uciekaw gdzies w bok wzrokiem .

Pare razy spotkałam się z tekstami typu ' jaki zez ' wtedy w skzole gdy nie brałam okularów . Więć chciała bym się tegoo zeza pozbyć  

Mam 14lat i mam Zeza

To tylko w gimnazjum tak jest, taki wiek jeszcze, w liceum się juz raczej nie spotkasz z tym, z czasem wszystko sie zmienia, nie ma co sie pchać na operacje tylko ze względu na uwagi rówieśników, ważne że widzisz i ci nie przeszkadza to w życiu codziennym.

Mam 14lat i mam Zeza

ja mam bielmo to co ja mam powiedziec ;p ale jakos zyje i nie jest zle :)

Mam 14lat i mam Zeza

A ja mam 38 lat  i tez mam zeza  moje oko z epiproteza swiruje raz ma wytrzeszcz raz opadajaca  powieke    zdrowe oko jest mocno wybielone kroplami idealne bez pekajacych naczynek  a epiproteza jest na wieki naznaczona siecia naczynek a na dodatek nie jest "tak" biala jak zdrowe oko     Szlag mnie trafia  mam ostry zespol suchego oka tego zdrowego i musze czesto zapuszczac krople nawilzajace a niedopuszczac do przekrwien  inaczej bym sie wsciekla z piekoty    jedno na Maroko   drugie na Kaukaz  najgorzej jak patrze bokiem na kogos lub ogladam sie przez lewe lub prawe  ramie.       

  To byl tylko krotki wywód "niby"  pogodzonej z jednoocznoscia   Musialam sobie ponarzekac zeby mi ulzylo  a to forum to chyba najlepsze miejsce.  Róża

Mam 14lat i mam Zeza

ale czemu tak mieszacie dziewczynie, 

Ja proponuję  udać się do Pani Krysi w celu konsultacji, jest specjalistą w tej sprawie wiec powie ci czy jest potrzebna operacja, czy może okulary korekcyjne, 

 

okulary nie muszą oznaczać wstydu, dobierz modne i pasujące do ciebie oprawki a  okulary mogą ci dodać dużo gracji. 

Mam 14lat i mam Zeza

Amelko, jesli Tobie to przeszkadza, a masz problemy ze strony rodzicow, to radze Ci jeszcze troche poczekac. Bedziesz miala 18 lat i jesli nadal uznasz, ze zle sie z tym czujesz, zrobisz sobie operacje - nie musisz miec zgody rodzicow. Wiem, ze sama nie dasz rady i potrzebna Ci jest ich pomoc, ale skoro masz taka sytuacje? Moze sprobuj z nimi raz jeszcze porozmawiac, moze pokaz to forum - powiedz, ze to dla Ciebie wazne, pojdzcie razem do lekarza, moze sie uda?

Ja jestem zdania, ze jak Ci to przeszkadza do tego stopnia, ze masz kompleksy, a jest mozliwosc korekcji - to powinnas to zrobic. Kompleksy zabijaja radosc zycia. A w tym wieku sa one najwieksze.

Sprobuj raz jeszcze porozmawiac z rodzicami.  Pozdrawiam Cie.

P.S Pawel. a kto to jest Pani Krysia? 

Mam 14lat i mam Zeza

pierwszy mój post w tym temacie

;-) 

Mam 14lat i mam Zeza

Amelko jest to jest mały zez to pewnie wcale go nie widac,. mówie tak chodz mysle tak samo jak ty. tez mam zeza , miałam operacje jak miałam 2 latka i od tamtej pory nie widze. kiedys nie chciałam operacji  bo sie bałam a teraz jest juz za późno a mam 23 lata. teraz załuje mimo ze lekarz mówi ze nie ma 100% pewnosci ze to nie wroci albo sie nie pogorszy. wiem co czujesz i mam tak samo jak ty wiec nie jestem sama.jak mi to rodzina mówi ze nie widac to im jakos nie wieze. ale to juz mamy tak ubzdurane w naszych głowach ze wydaje nam sie ze wszyscy na nas patrza i wogóle a tak moze naprawde nie jest. chodz ja to włąsnie tak czujejak by kazdy mnie obserwował.. takie to juz jest moze zycie trzeba sie z tym nauczyc zyc mimo ze to nie jest proste bo jak jest tylko jedna choroba to okej a ja jeszcze jestem po operacji kregosłupa mam skolize to tez w pewnym sensie widac. mam ciezka akceptacje samej siebie.a wszczególnosci do chłopców ciezko mi z nimi nawiazac kontakt bo wydaje mi sie za zarez mnie obraza albo cos ... wiec wiem co czujesz...

Mam 14lat i mam Zeza

WIEM O CZYM MÓWISZ. MAM 16 LAT I MAM ZEZA ORAZ NIE WIDZĘ NA JEDNO OKO. RÓWIEŚNICY W SZKOLE CZĘSTO MI DOKUCZALI POKAZUJĄC. BYŁA U LEKARZA PRYWATNIE ALE OKAZAŁO SIĘ ŻE NIE MA MOWY O NAPRAWIE WZROKU. ALE PO PEWNYM CZASIE SIĘ PRZYZWYCZAIŁAM. JEDNAK NADAL ZASŁANIAM OKO. ALE ŻYCZĘ TOBIE ABYŚ WRÓCIŁA DO ZDROWIA ŻE TAK TO UJMĘUĹ�miech

Re: Mam 14lat i mam Zeza


niewidocznaMB:
WIEM O CZYM MÓWISZ. MAM 16 LAT I MAM ZEZA ORAZ NIE WIDZĘ NA JEDNO OKO. RÓWIEŚNICY W SZKOLE CZĘSTO MI DOKUCZALI POKAZUJĄC. BYŁA U LEKARZA PRYWATNIE ALE OKAZAŁO SIĘ ŻE NIE MA MOWY O NAPRAWIE WZROKU. ALE PO PEWNYM CZASIE SIĘ PRZYZWYCZAIŁAM. JEDNAK NADAL ZASŁANIAM OKO. ALE ŻYCZĘ TOBIE ABYŚ WRÓCIŁA DO ZDROWIA ŻE TAK TO UJMĘUĹ�miech

 

 dokładnie, nie ma co się przejmować takim dokuczaniem i po prostu uważać swoje:) tak samo jak wydaje mi się, że nie ma co się wstydzić i zasłaniać jedno oko - po prostu taka jesteś i nikomu nic do tego :)

Mam 14lat i mam Zeza

Moim zdaniem poczekaj jeszcze jakiś czas i wtedy sie zastanowisz jak czujesz i czy chcesz naprawdę zrobić ten zabieg a jak narazie nie myśl o tym i zachowuj sie normalnie to ludzie też tak będą cię traktować , nic na siłę , po prostu na niektóre decyzję potrzeba czasu :)