MENU

Forum - znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

Gdybys  mogła  coś  wiecej powiedzieć o obecnym stanie  twojego wzroku , to byłbym wdzieczny .

1. Ile  dioptrii masz  w sprawnym oku , czy masz  w tym  sprawnym oku cos  jeszcze?

Co widzisz  drugim okiem " 

2. czy sa inne  powazne  dolegliwości ,które  zadecydowały o znacznym stopniu . 

 

Myśle ,ze  odpowedz jest mozliwa  do udzielenia  !!! 

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

 skąd te zainteresowanie moim znacznym stopniem?Jest za wysoki?

Liczę na odpowiedź, z góry dziękuję.Magda

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

Połowa mojego postu się nie wgrała, nie wiem czemu.

Na prawe oko nie widzę, mam w nim olej sylikonowy, który co jakiś czas trzeba wymieniać

, oprócz tego sztuczną soczewkę i potworne bóle głowy, jak zmienia się pogoda.

na lewe oko też miałam robioną operację, miałam -7, teraz mam -4 czyli razem -11, oprócz tego liczne męty w ciele szklistym , a po zmroku moje widzenie jest bardzo ograniczone.

Dali mi znaczny stopień, już drugi raz.Początkowo protestowałam, ale jak znalazłam pracę w zakładzie pracy chronionej, cieszę się, że mam tak wysoki  stopień, przynajmniej mnie nie zwolnią, a poza tym mnie już nikt oka nie odda, a 8 operacji i brak widzenia, a także przystosowywanie się do życia bez braku widzenia nie jest łartwe.więc ten stopień jest jakby rekompensatą za to co przeszłam i jak wygląda teraz moje życie.

Nie wiem,czemu te komisje dają osobom jednoocznym lekki stopień, ja dostałam znaczny, bez żadnej łaski i żadnych znajomości, ale powoli tracę wzrok.wada w widzącym oku w zastraszającym tempie się pogłębia, nie wiem ile jeszcze będę widzieć, czy się siatkówka w drogim oku nie odklei.Ale na razie o tym n ie myślę , zyję chwilą i cieszę się życiem, bo mam dwie córki, które muszę wychować i nie mogę popadać w czarną rozpacz.

Pozdrawiam Magda z Wilkowic

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

nie wiem czy mogę ale spróbuje osoby jednooczne mają tylko ograniczone pole widzenia  nie uniemożliwia im to samodzielnego funkcjonowania  co jest podstawą do orzekania o wyższym stopniu niepełnosprawności dla mnie to opis Magdy pasuje do umiarkowanego ale może ze względu na postępującą wadę drugiego oka dali jej znaczny co z punktu  widzenia przepisów jest całkiem legalne:D tak na marginesie cieszcie się że macie lekki ja mam znaczny i bardzo chętnie się z kimś zamienię Madzia szacun tak trzymaj:) 

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

to nie chodzi o to ze cieszymy sie ze mamy lekki,ja na jedno oko nie iwdze,jest nie do uratowania w drugim mam wade -7 dioptrii,poza tym problemy z cisnieniem w obu oczach,czeste zapalenia galek ocznych,i co o tym powiesz?

czy ja mam cieszyc sie z tego ze mam lekka grupe?!

sadze ze nalezy mi sie znaczna i malo tego renta gdyz mam calkowity zakaz pracy fizycznej,a dali mi lekki stopień,to jest sprawiedliwe?

wiekszosc z nas osob chorych ,jednoocznych czy po prostu chorujacych z powodu oczu ma taka sytuacje,mamy znacznie ciezej prawidlowo funkcjonowac w spoleczenstwie ,w pracy a daja nam grupe lekka!!!!!!

pozdrawiam i gratuluje tym ktorym sie udalo!!!!!!!!!

szacun i nie dajmy sie!!! walczmy z PZDSOON I Z ZUSEM!!!

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

Ja w zdrowym oku mam jakiś blady nerw wzrokowy, poza tym była toxocaroza. Mam lekki stopień i nie odwołuję się, bo nawet to mi mogą zabrać. Niestety nie mogę teraz w wakacje iść do żadnej fizycznej pracy i to mnie boli :| Jeśli moje problemy z okiem po operacji nie będą się uwidoczniać to jakoś sobie poradzę i nie będę oczekiwać  żadnych przywilejów. :)

znaczny stopień u Magdy z Wilkowic

ja tez mam stopien znaczny na stale dobrze Magdo ze dostalas znaczny stopien pozdrawiam:)