MENU

Forum - Pomocy ! ; ((

Pomocy ! ; ((

Pomocy ! ; ((

Witam.
Mam 15 lat .. W lewym oku mam wade -14 a prawym -3. Lecze sie w łodzi.. mam tam 3godziny jazdy samochodem wiec to bardzo daleko. do niedawna było wszystko dobrze.. Lecz w czerwczu tego roku wykryto w lewym oku dziurke w siatkówce . Pan pofesor zakleił mi ja laserowo natychmiast. Jednak oko zaczęło mnie bardzo bolec łzawic. potem dostałam w to lewe oko od braciszka głowa.. jechałam do szpitala-wysłali mnie do łodzi. wykryto 2 dziury. juz 2 w lewym oku i nowa w prawym.. teraz jestem pare tyg. po zabiegu. przyznam ze oczy dalej bola. ciagle widze mety nie wiem czy to nastepna dziura czy nie. a na dodatek mialam 2 dni temu przebłyski jak mi sie zdaje.. nie wiem czy to na pewno było to .. boje sie bo nie chce stracic wzroku. juz teraz jest mi bardzo ciezko.. moze powiecie mi co mam robic? czy lepsza była by operacja za granica. czy wgl mam juz myslec o takim czyms czy to narazie nic groznego ? jestem dosc młodą osoba a wade w lewym oku mam od urodzenia.. moze warto pomyslec o przeszczepie oka czy siatkówki. nie wiem czy to bezpieczne. naprawde nie chce stracic wzroku! pomóżcie mi !!!

Pomocy ! ; ((

Na pewno musisz uważać na swoje oczy, być pod stałą kontrolą lekarza i wszystkie błyski, farfocle i inne plamy w polu widzenia sprawdzać kiedy tylko sie pojawią. Nie bój się chodzić do lekarza z każdą najdrobniejszą wątpliwością, bo akurat siatkówka daje takie niepozorne objawy i warto zwrócić na nie uwagę i zareagować jak najwcześniej. Wskazane jest także unikanie dźwigania, wstrząsów, uderzeń w głowę i dużego wysiłku fizycznego. Ja miałam w powodu oczy zwolnienie z WFu i jedyny dozwolony przez moją panią profesor to pływanie i jazda na rowerze po równym terenie.

Niestety nie robią chyba jeszcze przeszczepów oczu czy siatkówki. Też ze zniecierpliwieniem czekam aż pojawi sie jakis geniusz, dzięki któremu będzie to możliwe. :)

Trzymaj się i mimo wszystko próbuj normalnie żyć, bo to naprawdę jest możliwe. :)

Pomocy ! ; ((

Dziękuję. Ale zaztanawiam się tylko czy mam jeżdzic tak daleko do lekarza bo widzę jakies błyski. nie wiem czy to sie oplaca czy sie tam martiwc.