MENU

Forum - Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

Hej, mam delikatnego zeza zbieżnego w jednym oku, głównie jak się zmęcze albo po alkoholu. To oko jest niedowidzące (z bliska jestem w stanie nim czytać, ale bardzo się męczę). Okulistka zapisała mi szkla progresywne, ale wyczytalam, ze przy niedowidzeniu i zezie nie mozna ich stosowac? wiecie cos na ten temat?
Pozdrawiam :)

Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

cześć:) a dlaczego nie można? napisali?

Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

z tego co wiem szkła progresywne są w "uproszczeniu"  tak skonstruowane że trzeba patrzeć przez odpowiedni kawałek szkła do dali inny do bliży inny idąc tym tropem przy zezie to się wyklucza bo nie masz kontroli nad okiem ale znowu nie sądzę żeby po alkoholu komuś się chciało czytać więc jak ten zez jest minimalny możesz kupić progresy to jakby Twój wybór zawsze można dopytać jeszcze optyka:)

Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

dzięki za odpowiedz;) ja mam malutkiego zeza i tylko bez okularow, w okularach oko nie ucieka na szczescie.Teraz znalazlam cos takiego:

"Nie ma przeciwwskazań do używania okularów z soczewkami progresywnymi w prowadzeniu samochodu i pracy przy komputerze (można wręcz powiedzieć, że okulary takie są stworzone do tego celu), również pacjenci jednooczni mogą używać okularów z soczewką progresywną. Przeciwwskazane jest stosowanie okularów z soczewkami progresywnymi przez osoby z mocnym zezem, bardzo nerwowe, u których czas adaptacji może być bardzo uciążliwy i długi oraz pacjenci z bardzo dużą anizometropią (różnica wad wzroku obojga oczu)."

Jesli chodzi o "mocnego zeza" to chyba faktycznie mieli na mysli to, ze nie mozna kontrolowac oka.. Wystraszylam sie,ze przez te szkla zez mi sie powiekszy i stanie sie widoczny w okularach...

Ma ktos z Was okulary progresywne?To kupa kasy, waham sie ciagle;/

Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

Ja mam okulary progresywne, ale średnio jestem z nich zadowolona:( Do czytania tak i tak je zdejmuję, bo lepiej widzę bez nich. Nie wiem czy są źle dobrane do moich oczu, czy jeszcze co innego...

Soczewki progresywne przy niedowidzeniu i zezie

szczerze to się nie dziwie ja mam wadę -1D i  zastanawiam się czy opłaca mi się kupić jakiekolwiek  okulary :D nie jestem optykiem ani okulistą ale słyszałem same dobre opinie jak byś jeszcze napisała jaką masz wadę dokładnie to mógłbym coś więcej doradzić bo nie wiem czy "gra jest warta świeczki czy nie lepiej kupić po prostu + lub minus natomiast powiem tak jeżeli jesteś w stanie raz zapłakać przy bankomacie i wydać te pieniądze to  warto