MENU

Forum - Czerniak wewnątrzgałkowy

Czerniak wewnątrzgałkowy

Czerniak wewnątrzgałkowy

Witam wszystkich.

Ostatniego dnia wakacji dowiedziałem się, że mam sublokatora.

Klinika Okulistyki w Katowicach i wyrok! czerniak wewnątrz gałkowy oka prawego, skierowanie do Krakowa, konsultacja i 3 października brachyterapia. Obecnie jestem na zwolnieniu i cierpliwie czekam na skutki napromieniowania, lekarz okulista w rejonie twierdzi że bardzo dobrze reaguję na leczenie , ale nie daje złudzeń wzrok w prawym oku będzie się stopniowo pogarszał pomimo, iż obecnie się poprawia. Jest to spowodowane tym, że guz znajduje się w polu widzenia, będąc w pełni sił zasłaniał mi pole widzenia teraz się zmniejszył więc i wzrok się poprawił. Do Krakowa na pierwszą kontrolę jadę 9 lutego, morze tam powiedzą coś więcej.

Pisze bo chciałbym nawiązać kontakt z osobami o podobnych problemach, popytać co dalej, czego mogę się spodziewać. Pracodawca obiecuje, że będzie dobrze (ale! kto wie?). piszecie o grupach inwalidzkich ale czy w moim przypadku to ma sens. Na początku użyłem słowa (wyrok) chcę sprostować, nie poddałem się rozpocząłem studia choć na obecnym etapie leczenia sprawia mi trudność nawet robienie notatek, ale dam radę. Gdyby ktoś miał ochotę pogadać będzie mi miło. Oprócz forum zapraszam na maila lub Facebooka apmekopiotr@gmail.com

Czerniak wewnątrzgałkowy

Witam ponownie.

Jestem po pierwszej kontroli w Krakowie, jest OK guz dobrze zareagował i ładnie się kurczy. Niestety brachyterapia ma nie przyjemne powikłania, kłuje, piecze, swędzi, nadwrażliwość gałki, w te mrozy najlepiej by było zasłaniać oko opaską lub opatrunkiem, ale można wytrzymać, najważniejsze, że guz ginie.

Pozdrawiam i liczę, że ktoś się przyłączy.

Czerniak wewnątrzgałkowy

trzymam kciuki za pełne wyleczenie :) 

Czerniak wewnątrzgałkowy

Witam ponownie.

Brachyterapia przyniosła pożądany rezultat. Guz się cofną. Ale muszę wszystkich uczulić na tego łobuza. Ja mam przerzut do kości biodrowej co podobno było prawie nie możliwe. Wykryty przypadkiem, lekarz Onkolog stwierdziła, że raz zamiast USG jamy brzusznej zrobimy tomografię. Było to w styczniu, na chwilę obecną jestem po radioterapii, a 5 kwietnia mam wizytę u chemio-terapeuty. A co dalej to zobaczymy.

Czerniak wewnątrzgałkowy

TRZYMAJ SIĘ !!!!!  

Ja miałam usunięte oko z powodu czerniaka 7 lat temu. Jak na razie nic się nie przerzuciło, ale strach mam cały czas ogromny.  Musisz wierzyć, że dalsze leczenie też pomoże. Chyba tylko tyle mogę napisać. Trzymam kciuki i odzywaj się.